ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
mitsaras
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 224
Joined: Sat Apr 10, 2010 7:57 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Location: Polytexneio FM!!! Naypigoi ston Aera!!!

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by mitsaras »

HarisSukhoi wrote:Θέλω να μας πεις αντιδράσεις στην κερκίδα όταν έφαγε εκείνο το ΓΕΛΟΙΟ γκόλ ο Ολυμπιακός.
Λοιπόν για το goal που ακυρωθηκε ως offside εμεις στην κερκιδα(ημουν στο αντιθετο πεταλλο) δεν ειχαμε καμια υποψια οτι τελικα ηταν ξεκαθαρο το goal. Μετα από λιγο καποιος που ακουγε radio μας πληροφορησε και διαδωθηκε σε ολους και όπως ειναι λογικο ολοι δυσανασχετησαν και ενοχληθηκαν που συνεβη...
Στο goal 1-1 του ΠΑΟ τα σχολια ηταν ..: μια φαση εκαναν και εβαλαν goal και αρχισαν να ξυπνουν μνημες από το ματς του πρωτου γυρου.
Στα goal του ολυμπιακου εγινε παντζουρλισμος, ειδικα στο 2ο. Συναισθηματα που δυσκολα περιγραφονται. (δεν ξεραμε οτι ηταν αμφισβητουμενο offside και αυτο)...
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά...
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Trist4n »

anticapitalist wrote:Αν υιοθετούσαν τις πρακτικές του οι Αγγελόπουλοι, μέχρι και τα play off του NBA χτυπάγατε...
Πειτε τα για το βλαμενο αθλημα σας, που καθεστε και παρακολουθειτε ανελλιπως σαν προβατα, κι αφηστε ησυχο το basket.

Ενα ΛΟΛ εισαστε ολοι. Επρεπε να φτασετε 25 χρονω γαιδουρια για να απηυδησετε με το "ελληνικο ποδοσφαιρο". Λες και μεχρι χτες ημασταν σε αααααλλο επιπεδο.
I am going according to plan.
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

Ολοι τα ιδια σκατα ειναι....και εγω αεκ ειμαι και το ειδα χτες το ματσ...
Ο πατερας μου ειναι γαυρος και δεν πανηγυρισε το 2ο γκολ(στο πρωτο σαν 5χρονο εκανε) και μετα τον αγωνα πηγε αμεσως για υπνο και μονολογουσε
"δε το ευχαριστηθηκα ρε πουστη μου...".Δηλαδη φανταστειτε τη συχαμα εχει πεσει πια...οι ιδιοι οι γαυροι να μην ευχαριστιουντια που πηραν το πρωταθλημα!
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by tsadreas »

@Sopas Και ο Τοροσιδης φυσικά και φταίει αλλά αυτό δεν δικαιολογεί το Λετο να τρέχει στα αποδυτηρια με τον Τσορβα και τον Νινη και να φωναζει "φερτε μου τον Τοροσιδη να τον γαμησω". Τιποτα δεν διακαιολογεί τις δηλώσεις Μαρινάκη, την ανακοίνωση του Παο για δυο πέναλτυ..κλπ δε θα κάτσω τωρα να αναφέρω και να καταδικάσω όλες τις μαλακίες που έγιναν ειδικα απο τον Ολυμπιακο χθές.
Για τα αγωνιστικά, ναι τα περισσότερα ματς με 1-0 τα έπαιρνα, αλλά τα έπαιρνα. Ο Παο έχει κάνει πολλές γκέλες απο την αρχη του πρωταθλήματος. Γκέλες αδικαιολόγητες για ομάδα που θέλει να πάρει πρωτάθλημα. Μόνος του έχασε τη δυνατότητα να είναι στο κόλπο μέχρι το τέλος, όπως την έχασε ο Ολυμπιακός πέρυσι.

Ο Μαρινάκης είναι απλά τραγικός. Οι δηλώσεις του από την αρχή της χρονιάς δείχνουν πόσο γραφικός μαλάκας είναι. Ναι μπηκαμε στην εποχη Μαρινακη, ας κανονισουν την πορεια τους στον Παο μπας και μπορέσουν να τον κοντράρουν. Εγω σαν Ολυμπιακος τετοιο προεδρο δεν τον θέλω. Αλλα οι Παναθηναικοι δεν μπορω να καταλάβω γιατι διαμαρτυρονται.... ΑΥΤΟ ΔΕ ΘΕΛΑΤΕ ΠΕΡΥΣΙ????? ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΔΕ ΧΑΙΡΟΣΑΣΤΑΝ???? Και μη μου πει κανενας οτι ηθελε να φυγει ο Πατερας. Αντίστοιχος μαλάκας με τον Μαρινάκη ήταν κι αυτος. Για να τα θυμόμαστε όλα... Στον Παο δεν ελεγαν περσι οτι πηραν τα κοζα της διαιτησιας με τον μερος τους και πανηγυριζαν για αυτο;;; (Δε λεω οτι δε το πηρε ο Παο δικαια περυσι το πρωταθλημα)


Καλά όλοι οι υπόλοιποι τώρα ανακαλύψατε την σαπίλα του ελληνικού πρωταθλήματος, αυτα που γινονται στην Τουμπα, στο ΟΑΚΑ στη Λεωφόρο τα ξεχνάτε τόσο γρήγορα. Ο Ολυμπιακός δηλαδή πήγε το ποδόσφαιρο 100 χρόνια πίσω και όχι σε αντίστοιχες περιπτώσεις στο παρελθον για παράδειγμα ο Φιλιπίδης που παρ'οτι ηταν προεδρος του Παο μπηκε μεσα να δειρει τον Ευθυμιαδη...Αυτα τοσο γρηγορα τα ξεχνάτε; Φετος που οι οπαδοι του Παο κυνηγούσαν του παικτες της ομαδας τους δεν πηγαν πισω το ποδοσφαιρο; Μη θυμαστε επιλεκτικα, ολοι φταιμε για χαλια του ποδοσφαιρου.
Φυσικα και αυτα που εγιναν χθες ηταν απαραδεκτα αλλα δε μπορω να βλέπω όλους (και ειδικα τους δημοσιογραφους) να πεφτουν απ'τα συννεφα λες και δεν τα ηξεραν ολα αυτα, λες και ζουσαν σε αλλη χωρα και εβλεπαν αλλο πρωταθλημα.

Αυτα που εγινα χθες ηταν τραγικα και δεν τα δικαιολογει τίποτα αλλα καποιοι ξεχνανε πολυ γρηγορα..


Τελικα όμως που καταλήγουμε; ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Βγαλτε ολοι το αντιολυμπιακο μένος σας λες και τωρα αναλυψατε την Αμερικη

Δεν εχει νοημα να ξαναποσταρω σε αυτο το τοπικ, ειπα οτι ειχα να πω



@anticapitalist: Τους Γιαννακοπουλέους και ειδικα τον Δημητρη δεν τους φτανει κανενας Μαρινακης....

@Trist4n: Το μπασκετ που και εμενα μου αρεσει περισσοτερο εχει μολυνθει απο χρονια με ανιδεους μαλακες οπαδους και δυσκολα θα ξεβρομίσει.

@Enositis21: Μα ουτε εγω ευχαριστηθικα χθες το ματς που πηραμε αλλα αυτο δε σημαινει τιποτα για το πρωταθλημα, ημασταν καλυτεροι και δικαια το πηραμε (σε αντιθεση με το ματς χθες). Μονο το πρωταθλημα του CAS δε ευχαριστηθηκα..
baselmich90
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 32
Joined: Fri Feb 19, 2010 12:35 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by baselmich90 »

edit:

Κιθαριστα, ολα αυτα που λεω ξερεις οτι ειναι σωστα, αλλα εχεις δικιο πως εδω δεν ειναι ο καταλληλος χωρος.
Last edited by baselmich90 on Sun Feb 20, 2011 12:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Kitharistas »

@baselmich90 νομίζω ότι στο ποστ σου έχει απαντήσει o tsadreas ακριβώς από πάνω αλλά κάτι μάλλον σε εμπόδισε να διαβάσεις και να καταλάβεις αυτά που έγραψε..
ο ολυμπιακός είναι η διαφθορά του ελληνικού ποδοσφαίρου κι ο βάζελος είναι η παναγία..
οκ δεκτόν.. επίσης θα σε συμβούλευα να ξαναδιαβάσεις τους "Κανόνες δημοσίευσης"



Παρακαλώ η συζήτηση να μείνει σε ένα κόσμιο επίπεδο, πολύ ίσως θεωρήσουν ότι προσβάλλονται από το πιο πάνω ποστ αλλά τονίζω ότι το φόρουμ δεν είναι χώρος να λύσετε τις διαφορές σας ούτε να βγάλετε τον φανατισμό που μπορεί να έχετε και προφανώς δεν πρόκειται κανένας ολυμπιακός να βρει το δίκιο του (ή που θεωρεί δίκιο του για τους μη ολυμπιακούς) απαντώντας με το ίδιο τρόπο.
Rock on buddies...
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

Εσυ μολις εδειξες την παιδεια σου με το ποστ που εκανες...
xkastro13
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 31
Joined: Mon Oct 18, 2010 6:29 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by xkastro13 »

Με αυτά που έγιναν χτες και τις δηλώσεις και τις ενέργειες του σιχαμένου του Μαρινάκη,είναι ηλίθιο να ξανασχολήθει κάποιος με ποδόσφαιρο.Τέτοια πρωταθλήματα αξίζουν στον γαυράκο!!!!Γιατί έτσι καταντίσατε χτες.Από Ολυμπιακός γίνεται γαυράκος!!!!
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Kitharistas »

baselmich90 wrote:Κιθαριστα, ολα αυτα που λεω ξερεις οτι ειναι σωστα, αλλα εχεις δικιο πως εδω δεν ειναι ο καταλληλος χωρος.
δεν ξέρω αν είναι σωστά αυτά που λες, ίσως αμφιμονοσήμαντα ναι κι όχι μόνο για τον γαύρο.. όπως έχουν πει και παραπάνω το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει πεθάνει..
anyway το φόρουμ είναι χώρος συζήτησης, κάθε άποψη είναι δεκτή και απόλυτα σεβαστή εφ'όσων δεν προσβάλλει ή δεν θίγει κάποιο άτομο ή κάποια ομάδα ατόμων..
αυτό που εγώ ήθελα να επισημάνω πιο πάνω είναι ότι δεν είναι γήπεδο το φόρουμ
ΝΑΙ στην συζήτηση, ΟΧΙ στον φανατισμό, γιατί το αποτέλεσμα θα είναι να βριζόμαστε μεταξύ μας, χωρίς λόγο και χωρίς να θυμόμαστε πως ξεκινήσαμε..
Rock on buddies...
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

Τσαντρέας το ότι δν απάντησες σε μένα με χαροποιεί γιατί προφανώς είδες το ρηπλευ.όσον αφορα τον πατέρα,αν και φανατικός υποστηρικτής του στην αρχή,στο τέλος τον αποκύρηξα αλλά τραμπούκος φάση μαρινάκη δν ήταν.απόδειξη το ότι είχε παραχωρήσει σουίτα στο προεδρο σας
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Post Reply

Return to “Αθλητικά”