εξετασεις

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
nikthegreek
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 17
Joined: Thu Jun 17, 2010 1:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: εξετασεις

Post by nikthegreek »

Φαντάζομαι οτι τον Σεπτέμβρη θα πρέπει να ξαναδηλώσουμε τι μαθήματα θέλουμε να δώσουμε.. Τί εννοώ; Οτι τώρα εαρινό εξάμηνο δηλώνω μόνο 2 π.χ, του χειμερινού. Το Σεπτέμβρη όμως μπορώ να δηλώσω άλλα, ανεξαρτήτως αυτών που δήλωσα τώρα, σωστά?
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: εξετασεις

Post by Kuchiki_Byakuya »

nikthegreek wrote:Φαντάζομαι οτι τον Σεπτέμβρη θα πρέπει να ξαναδηλώσουμε τι μαθήματα θέλουμε να δώσουμε.. Τί εννοώ; Οτι τώρα εαρινό εξάμηνο δηλώνω μόνο 2 π.χ, του χειμερινού. Το Σεπτέμβρη όμως μπορώ να δηλώσω άλλα, ανεξαρτήτως αυτών που δήλωσα τώρα, σωστά?
ναι. μπορείς να δηλώσεις πάλι ό,τι θέλεις αρκεί να το χρωστάς.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
kara
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 199
Joined: Fri Nov 26, 2010 9:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: εξετασεις

Post by kara »

Όχι δεν ξανακάνουμε δηλώσεις για την επαναληπτική του Σεπτέμβρη δίνουμε όσα χειμερινά-εαρινά έχουμε ήδη δηλώσει μέσα στη χρονιά.

Δηλώσεις μαθημάτων πάντα κάνουμε όταν γραφόμαστε στο εξάμηνο και τώρα τελευταία κατ' εξαίρεση πριν από κανονικές εξεταστικές συμπληρωματικές δηλώσεις όπως έγινε στου Μαρτίου που δηλώναμε εαρινά κι όπως θα γίνει τώρα με του Ιουλίου για τα χειμερινά.

Κατά τη δήλωση δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των μαθημάτων μπορείς να δηλώσεις όσα θες, μπορείς να δηλώσεις π.χ. 7 και να δώσεις 2 δεν θα σου πει κανείς κάτι και τα υπόλοιπα να τα δώσεις το Σεπτέμβρη χωρίς να τα ξαναδηλώσεις.


Kuchiki έχεις κάνει ποτέ δήλωση μαθημάτων τον Σεπτέμβρη; Δεν έχω κάνει τόσα χρόνια, να θυμάμαι τόσο λάθος;
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: εξετασεις

Post by arxaios »

stevy wrote:Δηλωσεις εδω...εβγαλε ανακοίνωση η γραμματεία..
https://reg.central.ntua.gr/gram/EggrMC ... i?OpenForm
Πού ακριβώς τα δηλώνουμε σε αυτό το λινκ? Δε μου βγάζει κάποια φόρμα! :geek:
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
rchrys
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 181
Joined: Wed Oct 06, 2010 6:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: εξετασεις

Post by rchrys »

arxaios wrote:
stevy wrote:Δηλωσεις εδω...εβγαλε ανακοίνωση η γραμματεία..
https://reg.central.ntua.gr/gram/EggrMC ... i?OpenForm
Πού ακριβώς τα δηλώνουμε σε αυτό το λινκ? Δε μου βγάζει κάποια φόρμα! :geek:
Εμένα πάντως μου έβγαλε φόρμα ακριβώς όπως αυτή των δηλώσεων στην εγγραφή στο εξάμηνο...
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: εξετασεις

Post by arxaios »

Εμένα μου βγάζει "Για την εγγραφή σας να απευθυνθείτε στη Γραμματεία" :evil:
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: εξετασεις

Post by Kuchiki_Byakuya »

kara wrote:Kuchiki έχεις κάνει ποτέ δήλωση μαθημάτων τον Σεπτέμβρη; Δεν έχω κάνει τόσα χρόνια, να θυμάμαι τόσο λάθος;
ναι κάθε χρόνο κάνουμε δήλωση μαθημάτων για όσα μαθήματα θα δώσουμε τον σεπτέμβρη και συνήθως η περίοδος υποβολής της δήλωσης είναι μέσα στην εξεταστική του καλοκαιριού προς το τέλος. δεν γίνεται ηλεκτρονικά (όπως θα έπρεπε) αλλά στηνόμαστε στην γραμματεία και δηλώνουμε σε ένα χαρτί που πάντα δεν φτάνουν οι γραμμές για τα μαθήματα (τουλάχιστον σε εμένα).

ή θυμάσαι τόσο λάθος (μεταξύ μας ούτε και εγώ θέλω να την θυμάμαι αυτήν την διαδικασία λες και δεν έχει αλλάξει ο αιώνας) ή όντως δεν έκανες δήλωση, πήγαινες και έδινες και οι καθηγητές σε πρόσθεταν μετά στην λίστα.

arxaios wrote:Πού ακριβώς τα δηλώνουμε σε αυτό το λινκ? Δε μου βγάζει κάποια φόρμα!
arxaios wrote:Εμένα μου βγάζει "Για την εγγραφή σας να απευθυνθείτε στη Γραμματεία" :evil:
αυτά δεν είναι τόσο αισιόδοξα μηνύματα για το να μην δηλώνουμε.

εγώ την έκανα κανονικά πάντως και βγάζει κανονικά φόρμα.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: εξετασεις

Post by Stallion »

Νομίζω ότι αυτό που δηλώνουμε είναι ποια μαθήματα θα δώσουμε για βελτίωση. Ό,τι έχουμε δηλώσει στο προηγούμενο χειμερινό και εαρινό και το χρωστάμε είναι δηλωμένο για Σεπτέμβρη αυτόματα.
User avatar
kara
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 199
Joined: Fri Nov 26, 2010 9:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: εξετασεις

Post by kara »

^^ This


κι εγώ δήλωσα κανονικά χειμερινά από τo link
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: εξετασεις

Post by Kuchiki_Byakuya »

Stallion wrote:Νομίζω ότι αυτό που δηλώνουμε είναι ποια μαθήματα θα δώσουμε για βελτίωση. Ό,τι έχουμε δηλώσει στο προηγούμενο χειμερινό και εαρινό και το χρωστάμε είναι δηλωμένο για Σεπτέμβρη αυτόματα.
kara wrote:^^ This
Ναι παιδιά ασυνεννοησία μας και δική μου ευθύνη. Mea culpa που λένε και στο χωριό μου.

kara wrote:κι εγώ δήλωσα κανονικά χειμερινά από τo link
στατιστικό είναι το μέγεθος, μια γίνεται μία δεν γίνεται.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”