Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

Kuchiki_Byakuya wrote:
όταν ρωτήσεις τι έγινε, και ποιος μπορούσε να κάνει κάτι πέρα από κατάληψη και απρόσωπες (για να πούμε και ποιος κρύβεται στην πραγματικότητα) πορείες και τι έκανε τελικά. η απάντηση είναι εκεί απλά δεν θέλεις να την μάθεις.
Και παλι δεν παιρνω απαντηση.εγω ρωταω αν κοβονται βιβλια κι εσυ μου απαντας για τα εαακ και τι εκαναν η δεν εκαναν.
Stathis
Major General
Major General
Posts: 401
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Stathis »

nikiforos wrote:
Kuchiki_Byakuya wrote:
nikiforos wrote:φυσικα και το εχεις ρε μεγαλε. το πιο ευκολο πραγμα ειναι να χλευαζεις και να κοροιδευεις πισω απο την οθονη του υπολογιστη. ΠΩΠΩ τους εκανες την μουρη κιμα τωρα ρε
Η μοναδική διαφορά είναι ότι εσύ έχεις την ψευδαίσθηση ότι μπορείς να καταφέρεις κάτι με γενικά και αναχρονιστικά μέσα. όση ζημιά κάνω εγώ σε αυτούς που διαφωνώ άλλη τόση κάνεις και εσύ.
Εγω δεν ειπα οτι συμφωνω με την καταληψη οπως εχει. και δεν νομιζω οτι το εγραψα καπου. Το θεμα ειναι οτι διαφωνω με τα τυπακια που κλεινονται στο δωματιακι τους, κραζουν μεσα απο εναν υπολογιστη γτ κανεις δεν τους βαζει χερι και αμα τους βγαλεις στον εξω κοσμο να πουνε τις ιδεες τους καταπινουν γλωσσες και μασανε τα λογια τους. δεν νομιζω να σε εθιξα ετσι?

μην μπερδεύεις το δίκιο με την δυνατότητα/ύπαρξη αναγκαίων συνθηκών/κατάλληλη χρονική ζύμωση ώστε να αναγνωριστεί το δίκιο αυτό

συνεπώς , είτε φωνάζεις τις ίδιες πα**ριές που λες εδώ και έξω είτε όχι , παραμένουν πα**ριές

δεν νομίζω να σε έθιξα ε ;
nikiforos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 91
Joined: Tue Jun 15, 2010 8:27 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by nikiforos »

Stathis wrote:
μην μπερδεύεις το δίκιο με την δυνατότητα/ύπαρξη αναγκαίων συνθηκών/κατάλληλη χρονική ζύμωση ώστε να αναγνωριστεί το δίκιο αυτό

συνεπώς , είτε φωνάζεις τις ίδιες πα**ριές που λες εδώ και έξω είτε όχι , παραμένουν πα**ριές

δεν νομίζω να σε έθιξα ε ;

προφανως εσυ θιχτηκες απο το προηγουμενο ποστ μου γτ μαλλον ανηκεις στην ιδια κατηγορια με το κουτσικι. εννοειται οτι δεν με εθιξες. γελαω με τους τσακωμους μεσα απο το internet :D καποιοι εχουν και ζωη εξω απο δω. ;)
Stathis
Major General
Major General
Posts: 401
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Stathis »

όχι δεν θίχτηκα σε προσωπικό επίπεδο , το πολύ πολύ σε αναρχοσυλλογικό - και εγώ γελάω πολύ αλλά μας τα σβήνουν μετά γαμώτο

σου εύχομαι την καλυτερότερη προσωπική ζωή γιατί τα κοινά δεν τα πολυκατέχεις καθότι εξυβρίζεις τους μη-κομματοκυνικ (που ιδέα δεν έχεις αν είναι και απολιτίκ) κάτι που προϋποθέτει να συνδέσεις πρώτα τους κομματοκυνικ με ξεκάθαρο θετικό κίνητρο ή θετικό αποτέλεσμα

καληνιχτίκ
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

nikiforos wrote:Το θεμα ειναι οτι διαφωνω με τα τυπακια που κλεινονται στο δωματιακι τους, κραζουν μεσα απο εναν υπολογιστη γτ κανεις δεν τους βαζει χερι και αμα τους βγαλεις στον εξω κοσμο να πουνε τις ιδεες τους καταπινουν γλωσσες και μασανε τα λογια τους. δεν νομιζω να σε εθιξα ετσι?
nikiforos wrote:προφανως εσυ θιχτηκες απο το προηγουμενο ποστ μου γτ μαλλον ανηκεις στην ιδια κατηγορια με το κουτσικι. εννοειται οτι δεν με εθιξες. γελαω με τους τσακωμους μεσα απο το internet καποιοι εχουν και ζωη εξω απο δω.
το πρόβλημα με αυτή την άποψη είναι ότι δεν ξέρεις αν εγώ μια δόση μίλαγα σε όλα τα αμφιθέατρα για να μαζέψω υπογραφές και πήγα και στην συνέλευση των καθηγητών και εξέφρασα απόψεις και διαφώνησα σε προσωπικές συζητήσεις με καθηγητές. Αυτό δεν το ξέρεις, το ότι γράφω εδώ δεν σημαίνει ότι δεν τα λέω πουθενά αλλού. και πήγαινε στο τρίτο έτος και ρώτα αν ο κουτσίκης τα λέει έξω από τα δόντια και αν φοβάται τη διαφωνία, γιατί όλοι ξέρουν ποιος είμαι στην πραγματικότητα. και το άλλο πρόβλημα είναι ότι φαίνεται ότι απλά μόνο προσπαθείς με άκυρες εικασίες να μειώσεις τις απόψεις μου, και δεν θέλω να κάνω τη εγώ την εικασία ότι δεν είσαι και τόσο αδιάφορος ή ανεξάρτητος όσο φαίνεσαι. αν σε έθιξα, και είσαι πράγματι ανεξάρτητος, σου ζητάω συγγνώμη, και την εννοώ, δεν πουλάω ύφος.

και στο κάτω κάτω είπες αυτό που ήθελες μια φορά, ποιος ο λόγος να το ξαναπείς; αφού δεν έχει σχέση με τη συζήτηση το σωστό θα ήταν να μην το ξαναπείς, το καταλάβαμε.
chrzah wrote:Και παλι δεν παιρνω απαντηση.εγω ρωταω αν κοβονται βιβλια κι εσυ μου απαντας για τα εαακ και τι εκαναν η δεν εκαναν.
ναι κόπηκαν βιβλία. αλλά εγώ ξέρω κάτι που εσύ αγνοείς. ότι θα κοπούν βιβλία το ήξεραν οι καθηγητές ένα χρόνο πριν, και δεν έκαναν τίποτα. και ξέρω πολύ καλά την μαιευτική μέθοδο, μην πας να την εφαρμόσεις εδώ δεν θα πιάσει. γράψε ολοκληρωμένες απόψεις και όχι απλές ερωτήσεις για να κάνεις εντύπωση.

και να σημειωθεί από τους μοντ ότι κάνω ότι μπορώ για να το κρατήσω οντοπικ, για να μην μου τη λένε στην πραγματική ζωή, αν έχω.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kyria_patatokeftou »

chrzah wrote:Δηλαδη ρε φιλε δεν εχουν κοπει βιβλια?σε ποσα μαθηματα μας δινουν μονο ενα βιβλιο ενω χρειαζομαστε περισσοτερα?και ειναι πολυ πιθανο απο φλεβαρη να μην παιρνουμε καν.δεν ισχυουν αυτα?γιατι λετε οτι να ναι δω περα?πρεπει να το κρυβουμε δηλαδη απο τους πρωτοετεις αυτο?
για τα βιβλία απάντησε ο σύντεκνος κουτσίκι. για τους πρωτοετείς, επειδή όλοι υπήρξαμε κάποτε: συμφωνούμε όλοι πως για να πάρεις μία σοβαρή απόφαση για σοβαρό ζήτημα, (όπως είναι το αν θα ΚΛΕΙΣΕΙΣ, άκουσον άκουσον, αν θα ΚΛΕΙΣΕΙΣ μία πανεπιστημιακή σχολή), νούμερο ένα κανόνας είναι να έχεις τη σωστή πληροφόρηση. Ή το χάρισμα. το πρώτο, στους πρωτοετείς, λόγω αντικειμενικών συνθηκών, σπανίζει. (η υποφαινόμενη δεν αποτελεί εξαίρεση) το δεύτερο σπανίζει γενικότερα αλλά αν το κατέχεις μπράβο σου
nikiforos wrote:εαν εσι ψηφισες νεα δημοκρατια προφανως και δεν θα εναντιωθεις. αυτοι που δεν ψηφισαν νομιζω πως εχουν το δικαιωμα να εναντιωθουν οσο γουσταρουν.
α πολύ ωραία λογική. άρα ο ρόλος του ενεργού πολίτη είναι να ψηφίζει και μόνο να ψηφίζει. από εκεί και πέρα όλα σταματούν! ή καλύτερα, το προνόμιο του να είσαι ενεργός πολίτης ανήκει σε όλους όσους ΔΕΝ εχουν ψηφίσει το κόμμα που κυβερνά!
chrzah wrote: Αυτο νομιζω δεν ειναι απαντηση δε μ ενδιαφερει τι κανουν τα εαακ.κοβονται βιβλια(και αλλα πολλα) η οχι?γιατι κανετε οτι δε βλεπετε και δεν ακουτε μερικοι?
γιατί θεωρείς δεδομένο πως αφού δεν έχω την ίδια άποψη με σένα , είμαι ή τυφλή ή κουφή ?!?
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
Stathis
Major General
Major General
Posts: 401
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Stathis »

Kyria_patatokeftou wrote:γιατί θεωρείς δεδομένο πως αφού δεν έχω την ίδια άποψη με σένα , είμαι ή τυφλή ή κουφή ?!?

γιατί σου φώναξα 3 φορές ότι αυτό μπροστά είναι κολώνα
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

Kuchiki_Byakuya wrote:
ναι κόπηκαν βιβλία. αλλά εγώ ξέρω κάτι που εσύ αγνοείς. ότι θα κοπούν βιβλία το ήξεραν οι καθηγητές ένα χρόνο πριν, και δεν έκαναν τίποτα. και ξέρω πολύ καλά την μαιευτική μέθοδο, μην πας να την εφαρμόσεις εδώ δεν θα πιάσει. γράψε ολοκληρωμένες απόψεις και όχι απλές ερωτήσεις για να κάνεις εντύπωση.
Δεν εχω σκοπο να κανω καμια εντυπωση.ρωτησα κατι για το οποιο βεβαια ηξερα την απαντηση γιατι ειναι λαθος να λεγονται εδω περα ψεματα για πραγματα που αφορουν ολους μας.αυτοι που θελουν να κανουν εντυπωση ειναι αυτοι που βαφτιζουν κινδυνολογια και απειλες την αληθεια.δε μπορει να ειναι κινδυνολογια το οτι θα πληρωνουμε για βιβλια γιατι πολυ απλα ισχυει ηδη.νομιζω ειναι λογικα αυτα που λεω.
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

Kyria_patatokeftou wrote: γιατί θεωρείς δεδομένο πως αφού δεν έχω την ίδια άποψη με σένα , είμαι ή τυφλή ή κουφή ?!?
Δεν τιθεται θεμα αποψης.για γεγονοτα που επηρεαζουν αμεσα τη ζωη μας μιλαω
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

Kyria_patatokeftou wrote:
για τα βιβλία απάντησε ο σύντεκνος κουτσίκι. για τους πρωτοετείς, επειδή όλοι υπήρξαμε κάποτε: συμφωνούμε όλοι πως για να πάρεις μία σοβαρή απόφαση για σοβαρό ζήτημα, (όπως είναι το αν θα ΚΛΕΙΣΕΙΣ, άκουσον άκουσον, αν θα ΚΛΕΙΣΕΙΣ μία πανεπιστημιακή σχολή), νούμερο ένα κανόνας είναι να έχεις τη σωστή πληροφόρηση. Ή το χάρισμα. το πρώτο, στους πρωτοετείς, λόγω αντικειμενικών συνθηκών, σπανίζει. (η υποφαινόμενη δεν αποτελεί εξαίρεση) το δεύτερο σπανίζει γενικότερα αλλά αν το κατέχεις μπράβο σου
Να τους κρυψουμε δηλαδη οτι θα πληρωνουν τα βιβλια τους για να μην τους τρομαξουμε και παρουν τις λαθος αποφασεις
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”