Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by vAs »

Αισθάνομαι περίφανος σαν φοιτητής αυτής της σχολής που ανατρέπει νόμους και κανόνες.

Δηλαδή παιδιά που μένουν εκτός Αθήνας, όπως Πόρτο Ράφτι, Λούτσα κλπ πώς θα έρθουν κύριε Παπαντώνη?
Με ποδήλατο? Ή με πατίνι?

ΕΡΕ ΚΑΤΙ ΜΥΑΛΑ . . .
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Zoubulbasaur »

Ανήκω και εγώ στους τυχερούς που μπορούν να πάνε στη σχολή και με τα πόδια. Ωστόσο αυτό που γίνεται το θεωρώ προσβλητικό και απαράδεκτο και δείχνει ένα πρόσωπο μιας σχολής που μισεί τους φοιτητές της... και το χειρότερο ξέρετε ποιό είναι? Ότι αύριο όλα τα παιδιά κλασικά θα σκοτωθούν να έρθουν με τον όποιο τρόπο στη σχολή (ταξί, αμάξι, με γονείς, συγγενείς, ποδήλατο, πατίνι :P Φυσικά δεν αδικώ κανέναν, και γω αυτό θα έκανα στη θέση τους) και αν και θα υπάρχουν σίγουρα κάποια (λίγα ή πολλά) άτομα που δε θα έχουν τρόπο να έρθουν, θα μαζευτεί κόσμος και θα σου πει ο Παπαντώνης "Τι γκρινιάζετε? Όλοι ήρθατε τελικά". (Το λέω γιατί έχει ακουστεί, ότι με απεργία η εξέταση μπορεί να αναβληθεί αν υπάρχει μειωμένη προσέλευση φοιτητών)

Ξεχνάμε λοιπόν ότι αυτός που ήρθε με ταξί μπορεί να ξοδέψει κανένα 50Ε για τη μετακίνησή του πήγαινε έλα (αφού ήρθε είμαστε κομπλέ), ξεχνάμε αυτόν που θα ψάχνει όλη μέρα άτομο να τον φέρει στη σχολή και μετά τρόπο να φύγει και φυσικά ξεχνάμε και τυχόν παιδιά που θα πουν "Πως να πάω? Άσε, δεν αξίζει... Σεπτέμβρη..." (μειοψηφία βλέπεις...)

Δεν ξέρω αν ακούγομαι υπερβολικός... αλλά η κατάσταση αυτή με έχει εκνευρίσει πολύ.
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Irishman »

προβλέπω να γίνεται αύριο η εξέταση και μετά το κράξιμο που θα φάνε μέσα στη μάπα (γιατί διαδικτυακά δεν καταλαβαίνουν) να αναβάλουν της τετάρτης :roll:
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by dpunis »

winterwood wrote:προβλέπω να γίνεται αύριο η εξέταση και μετά το κράξιμο που θα φάνε μέσα στη μάπα (γιατί διαδικτυακά δεν καταλαβαίνουν) να αναβάλουν της τετάρτης :roll:
Να φάει κράξιμο ποιος? Ο Παπαντώνης? Περιμένεις δηλαδή ότι θα έρθει και στην αίθουσα να μας πει συγχαρητήρια που φάγαμε τη #$@#$@ για να ανέβουμε να δώσουμε? :evil:

ΥΓ:
Ανανεώθηκε η ανακοίνωση για τις απεργίες ΜΜΜ με το τελευταίο update :idea: Να checkάρετε το Portal.
Κύριε administratora εγώ στο portal δε βλέπω καμία ανακοίνωση με το ff. Μόνο τους χρήστες που ναι μέσα.
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Irishman »

dpunis wrote:
winterwood wrote:προβλέπω να γίνεται αύριο η εξέταση και μετά το κράξιμο που θα φάνε μέσα στη μάπα (γιατί διαδικτυακά δεν καταλαβαίνουν) να αναβάλουν της τετάρτης :roll:
Να φάει κράξιμο ποιος? Ο Παπαντώνης? Περιμένεις δηλαδή ότι θα έρθει και στην αίθουσα να μας πει συγχαρητήρια που φάγαμε τη #$@#$@ για να ανέβουμε να δώσουμε? :evil:
δεν έκανα τόσο kinky σκέψεις...απλά μια πρόβλεψη λόγω της γνωστής ανιωθίλας των ιθυνόντων της σχολής μας...
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
astunomossainis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Wed Sep 08, 2010 3:51 pm

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by astunomossainis »

Εγω εχω μονο μια απλη ρητορικη ερωτηση.. Οσοι τελικα δεν καταφερουν να ερθουν αν και εχουν διαβασει, ποιος θα τους αποζημιωσει αυτο το χαμενο μαθημα? Τη στιγμη μαλιστα που καποιοι απο μας θελουν λιγα μαθηματα για να παρουν πτυχιο η οπως στην περιπτωση μου προσπαθουν να μειωσουν τα μαθηματα σε λιγοτερα απο 10 ωστε να δηλωσουν τη διπλωματικη?
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by dpunis »

Στείλε email στον Παπαντώνη. Γιατί αν συνεχίσουν οι απεργίες και συνεχίσει με αυτή τη πολιτική, πολύ απλά την κάτσαμε. Ή θα χρωστάμε τα κέρατα μας, ή θα ξεφραγκιαστούμε στα ταξί.
Last edited by dpunis on Tue Feb 01, 2011 5:03 pm, edited 1 time in total.
str_tsol
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 44
Joined: Sun May 16, 2010 12:47 pm

Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by str_tsol »

Eγω προσωπικα παιδια ανηκοω στους ατυχους της ολης καταστασης...Και μενω σχετικα μακρια απο την σχολη(Περιστερι)-αρκετα μακρια δηλαδη για να πληρωσω 25-28 ευρω ταξι πηγαινε-ελα

Προσωπικα λοιπον εγω ζηταω το αυτονοητο-αφου αποφασιστηκε ετσι εχι καλως..Οσοι μπορουν να πανε ειτε με ταξι ειτε με αμαξι ειτε πετωντας (δεν με νοιαζει) μαγκια τους να πανε!Παντως ειναι θεμα αρχης οσοι δεν εχουν την δθνατοτητα να σκασουν 25 και 30 ευρω για ταξι ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΕ

ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ

Αντιθετα ,η σχολη ειναι υποχρεωμενη να φροντιζει ΚΑΙ για αυτους
Το δικαιο λοιπον για μενα ειναι να ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ επανεξεταση για οσους δεν καταφερουν να ερθουν αυριο-για να μην την πληρωσουν βεβαια και οσοι πανε


YS:Επειδη με την τοσο μεγαλη αλληλεγυη που εχουμε μεταξυ αγαπητοι συναδελφοι ,που ρεει αφθονα και με παφλασμο απο μεσα μας, να δηλωσω οτι δεν ειμαι ελεφαντας: (aka εχω διαβασει πολυ καλα για αυριο και με χαλαει πολυ να μην υπαρχει μετρο για να ανεβω να δωσω-Αλλα ρε πουστη τα 25 ευρω στα ταξι θα μου τα δωσει η σχολη σε μενα και σε τοσουσ αλλους θα τα δωσει η σχολη??Γιατι αν παιζει τετοια κιμπαριλικι το συζηταω!)
str_tsol
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 44
Joined: Sun May 16, 2010 12:47 pm

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by str_tsol »

Eγω προσωπικα παιδια ανηκοω στους ατυχους της ολης καταστασης...Και μενω σχετικα μακρια απο την σχολη(Περιστερι)-αρκετα μακρια δηλαδη για να πληρωσω 25-28 ευρω ταξι πηγαινε-ελα

Προσωπικα λοιπον εγω ζηταω το αυτονοητο-αφου αποφασιστηκε ετσι εχι καλως..Οσοι μπορουν να πανε ειτε με ταξι ειτε με αμαξι ειτε πετωντας (δεν με νοιαζει) μαγκια τους να πανε!Παντως ειναι θεμα αρχης οσοι δεν εχουν την δθνατοτητα να σκασουν 25 και 30 ευρω για ταξι ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΕ

ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ

Αντιθετα ,η σχολη ειναι υποχρεωμενη να φροντιζει ΚΑΙ για αυτους
Το δικαιο λοιπον για μενα ειναι να ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ επανεξεταση για οσους δεν καταφερουν να ερθουν αυριο-για να μην την πληρωσουν βεβαια και οσοι πανε


YS:Επειδη με την τοσο μεγαλη αλληλεγυη που εχουμε μεταξυ αγαπητοι συναδελφοι ,που ρεει αφθονα και με παφλασμο απο μεσα μας, να δηλωσω οτι δεν ειμαι ελεφαντας: (aka εχω διαβασει πολυ καλα για αυριο και με χαλαει πολυ να μην υπαρχει μετρο για να ανεβω να δωσω-Αλλα ρε πουστη τα 25 ευρω στα ταξι θα μου τα δωσει η σχολη σε μενα και σε τοσουσ αλλους θα τα δωσει η σχολη??Γιατι αν παιζει τετοια κιμπαριλικι το συζηταω!)
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by somekindofgrinder »

Α γεια σου..

Οποτε θα πρεπει οσοι πανε αυριο (και τους ειναι ευκολο να πανε),να μιλησουνε με τον εκαστοτε καθηγητη,και εαν ο καθηγητης αποφασισει να αναβαλλει το μαθημα να ενημερωσουνε και τους υπολοιπους.

Πιστευω οτι λογω της ιδιορρυθμης καταστασης να υπαρχει καποια ελαστικοτητα στην ωρα εναρξης.
Τουλαχιστον φροντιστε να ενημερωσετε τους καθηγητες οσο το δυνατον πιο γρηγορα.

ΥΓ.Δλδ ειναι μαλακες οι Ναυπηγοι που φροντισαν για τους φοιτητες τους και εμεις ειμαστε οι εξυπνοι?
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”