Το πιο άχρηστο Ποστ.

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by liakoskotsi »

Image
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Adamaklas »

all. koukoulofloros wrote:Aισθάνομαι τόσο ηλίθιος σήμερα...
Και αγνώμων...
Γκρινιάζω και λέω πως τα πάντα μου πάνε στραβά, μόνο και μόνο επειδή δεν μπόρεσα να εκπληρώσω το όνειρο που είχα από μικρος να γίνω τραγουδίστρια...
Και εκείνος σήμερα κέρδισε στο X factor...
έχει μέλλον, έχει πλεον όνειρα...
Εκείνος δεν έχει πια στροβιλά για να ελπίζει, για να παλεύει, για να ονειρεύεται...
Κέρδισε...
Κέρδισε...
Ναι, μόνο η νίκη του είναι τόσο αμετάκλητα εκνευριστική ...
Είναι το τέλος της παράστασης...

Είμαι τόσο απαράδεκτος που σκέφτομαι μόνο τον εαυτό μου και την ορθοφωνια...
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by kage21 »

Image

Image
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

Adamaklas wrote: ( «η Ζωή Είναι Ωραία» από το άλογο του Μπενίνι)

Γεννήθηκα στη Λάρισα το 1992, όπου και περάτωσα τις σπουδές μου στο τοπικό πρότυπο νηπιαγωγείο . Το καλοκαίρι του 2010, ως τελειόφοιτος μαθητής εξαταξίου ΠΙΚΠΑ έλαβα Πανελλήνιο Έπαινο για την λαιμαργία μου από την Ελληνική Γαστρονομική Εταιρεία και κατόπιν το Σεπτέμβριο του ίδιου έτους εισήχθηκα στην Σχολή Μηχανολόγων και Φορουμιστών του Ε.Μ.Π. Αποφοίτησα από το Ε.Μ.Π. τον Ιούλιο του 2015. Κατά τη διάρκεια των σπουδών μου τύγχανα υποτροφίας από το Πρόγραμμα Μελέτης της Αντιβαρύτητας του Προβατίδη. Υπηρέτησα τη στρατιωτική μου θητεία από τον Ιούλιο 2015 ώς τον Ιούλιο του 2017 , υπηρετώντας στην πρώτη γραμμή του μετώπου εναντίον Σκοπιανών ταγμάτων ξηράς ενώ έχασα το πόδι μου από αμερικάνικη βόμβα απεμπλουτισμένου μεθανίου και εργάσθηκα μέχρι τον Αύγουστο του 2020 ως Μηχανολόγος Μηχανικός στα νέα πρωθυπουργικά γραφεία του Αντώνη Σαμαρά στην πρώτη κυβέρνηση εθνικής ενότητας μετά τον πόλεμο. Έκανα μεταπτυχιακές σπουδές ως Paparologic Master Associated Prits του Λονδίνου (D.I.C., M.Sc., Ph.D) και από το 2021 με διάφορες ιδιότητες και βαθμούς γλειψίματος άρχισα τη πανεπιστημιακή μου σταδιοδρομία στη Σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών του Ε.Μ.Π. που μετακόμισε στο ιστορικό κέντρο για να στεγάσει σε μεγαλύτερο χώρο τα υπεπληθή τμήματα του (όλοι οι κάτοικοι κέντρου έχουν μετακομίσει στην Μύκονο και στην Λάρισα , και σύμφωνα με το νέο νόμο του υπουργού παιδείας και αθεΐας Πάνου Καμμένου , δικαίωμα μετεγγραφής έχουνε όλοι οι φοιτητές που η οικογένεια τους περιλαμβάνει τουλάχιστον έναν εργαζόμενο στα κέντρα αποκατάστασης βομβαρδισμένων κτιρίων). Τα 15 χρόνια της σταδιοδρομίας μου στο Ε.Μ.Π. ήταν χρόνια παραγωγικά, με καινοτόμους ιδέες για την τελειοποίηση του αρμέγματος των φοιτητών στα κομματικά πάρτυς και τα εγκαίνια του πρώτου οίκου ανοχής στο ρετιρέ του κτιρίου διοίκησης με τσατσά μια γνώριμη καθηγήτρια φυσικής 1 των μηχ μηχ και είχα την ευκαιρία να βοηθήσω με την εκπαίδευση και την έρευνά μου τους φοιτητές μου, τη χώρα, να συμβάλω στην καθιέρωση τουρνουά ταβλιού εν ώρα μαθήματος και επιβολή απόλυτης φασαρίας στην κεντρική βιβλιοθήκη (ώστε να διευκολύνονται οι δήθεν τυχαίες ματιές και οι καρέκλες δίπλα δίπλα καθώς και οι ομαδικοί αναστεναγμοί) με στόχο την ανύψωση της στάθμης του Ιδρύματος με τη παράλληλη διεθνή μου δράση σε ρέιβ πάρτυς και συγχρόνως να προσφέρω και κοινωνικό έργο στη τοπική κοινωνία του Ζωγράφου που διαμένω, ώστε οι κωλόγεροι να ξανατσεπώσουν παχυλά ενοίκια και η 17 Νοέμβρη να ξαναβάλει βόμβα στο Μιλένιουμ επειδή στο μοχίτο βάζει μέντα αντί για δυόσμο. Θεωρώ οτι είχα πρωτοπόρους καινοτόμους ιδέες σε θέματα Αιολικής Ενέργειας (υπαίθριοι πάγκοι για πώληση ούφο στην πολυτεχνειούπολη με αποτελεσμα δεκάδες από αυτά να αιωρούνται ρομαντικά στην ατμόσφαιρα (http://www.youtube.com/watch?v=MyxG0PZEjXE), Βιομηχανικής Κατάθλιψης (σκέιτμπορντάδες και μπέιμεξάδες στο δειλινό , κατανάλωση μπάφων στο υπόγειο πάρκινγκ , ρεμπέτικες βραδιές με αλκιβιάδη κωνσταντόπουλο και ξεπερασμένη πλέιλιστ στο κυλικείο που χάλασα το πισί τους) και Περιβάλλοντος, ενώ αντικείμενα όπως φυσαρμόνικες , ινδιάνικα καπέλα και ξύλινα αλογάκια ήταν τα πρώτα που εισήχθηκαν στο πρόγραμμα σπουδών στη Σχολή και μάλλον σε ολόκληρο το Πολυτεχνείο.
Επέβλεψα εκατοντάδες διπλωματικές εργασίες σιχαμένων και ξερόλων φυτών και περατώθηκαν υπο την επίβλεψή μου 22 διδακτορικές διατριβές, μαθητές μου δε διαπρέπουν σε πολλούς τομείς επαγγελματικούς ή ακαδημαϊκούς στην Ελλάδα και σε λιγότερο θλιβερές χώρες. Δημοσίευσα εκατοντάδες επιστημονικές εργασίες , απλώς κανένας δεν κάθισε να τις διαβάσει , με πολλές εκατοντάδες ετεροαναφορές και δείκτη αναγνώρισης πεχά αρκετά καλό για Ελληνικά δεδομένα, δείκτης που μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερος αν λαμβανόταν υπόψη η δημιουργική λογιστική του Εφραίμ και οι πειραγμένες εξατμίσεις του Γαρδέλη . Έγραψα 7 εκπαιδευτικά παραμύθια για νέους μέχρι 8 ετών και έφερα στην Ελλάδα με κομματικά φουσκωμένα κονδύλια και πάντα μέσω της Επιτροπής Φίλων του Στέλιου Καζαντζίδη εκατομμύρια ευρώ, χρήματα που δαπανήθηκαν για την περάτωση της βίλας μου στο Καρπενήσι και για τα κοσμήματα της Τατιάνας που μου καθαρίζει το σπίτι.
Υπάρχουν βέβαια πράγματα που δεν κατάφερα να κάνω και θα ήθελα να γίνουν στο μέλλον, όπως να γραφτώ στο βιβλίο γκίνες ως ο πρώτος άνθρωπος που μάσησε 10 διαφορετικούς κρασομεζέδες ταυτόχρονα , να ταξιδέψω στα αισθαντικά αμφίβολου σεξουαλικού προσανατολισμού νυχτερινά μαγαζιά της Πόλης καθώς και να αγοράσω 2-3 προσωπικά είδη της Μαίριλιν Μονρόε στην δημοπρασία του Mad , ενώ εισηγούμαι και την μείωση των ωρών διδασκαλίας με έμφαση σε μαθήματα μόντελινγκ και διάβασμα καρτών ταρώ σε θέματα νέων τεχνολογιών.
Το επιστημονικό μου έργο αναγνωρίσθηκε εντός και επί τα αυτά μου Ελλάδας με το να μου απονεμηθεί ο τίτλος του Σερ από τον Έλτον Τζον , να εκλεγώ ο καλύτερος ψήστης Λαρίσης 3 συνεχόμενες χρονιές , να εκλεγώ μις με το ζόρι των πανεμετσοβικών πολυτεχνκών καλλιστείων της Ακαδημίας Επιστημών της Νέας Υόρκης (666), Εταίρος του World Innovation Foundation, Επίτιμος Επισκέπτης καθηγητής του Πρότυπου Μουσικού Σχολείου Παλλήνης μαζί με τον Άμστελ της Σελήνης , να διδάξω επισήμως ως επισκέπτης καθηγητής σε πολλά Πανεπιστήμια του εξωτερικού τακτοποιώντας πολλές άτακτες φοιτήτριες και να είμαι μέλος της συντακτικής επιτροπής διεθνών περιοδικών μπάνιου. Τέλος στην Ελλάδα υπήρξα μέλος του ΠΑΣΠ και μέλος του ΔΑΠ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ.
Τα 35 χρόνια δράσης στο Ε.Μ.Π. ήταν χρόνια παραγωγικά, δημιουργικά και κάθε ημέρα ήταν μια διαφορετική μέρα, ιδίως αν δεν χιόνιζε γιατί έχω και αρθριτικά , εξάλλου το περιβάλλον του Τομέα Σπασικλών Φορουμικών Προγραμματιστών της Σχολής έδινε Ελευθερία και επέτρεπε τα Όνειρα και τα 9GAG. Κυρίως όμως γιατί είχα μια υπέροχη οικογένεια με δύο καταπληκτικά τεκνά που συζούμε, συνάδελφοι Μηχανικοί πλέον.

Από το 2012 και μετά θα προσπαθήσω να υλοποιήσω κατασκευαστικά τις πολλές ιδέες που έχω πάνω σε ενεργειακά θέματα και να προωθήσω προϊόντα Τηλεμάρκετινγκ όπως τραπεζάκια - καναπέδες , φωσφοριζέ ουροσυλλέκτες και πλέιμπακ φυσαρμόνικες , δηλαδή έργα κατασκευαστή Μηχανολόγου Μηχανικού, δραστηριότητα που η απορρόφησή μου στην έρευνα και στη διδασκαλία αυτά τα χρόνια δεν μου επέτρεψε να γίνω τελείως ρόμπα.

Η Ζωή της άλλης είναι εξαιρετικό σίριαλ για τα απογεύματα μου , τι κρίμα που δεν... Συνεχίζεται.
Last edited by sid on Sat Feb 11, 2012 8:23 pm, edited 3 times in total.
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by kage21 »

Image
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

ΤΟ ΗΞΕΡΑ
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Kuchiki_Byakuya »

Της πουτάνας γίνεται στη Βουλή.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

BiG wrote:Περπατώ μες το Δάσος και βλέπω ένα πλυντήριο . Λες να είναι μέσα το απολυτήριο?
Λakedaimonas wrote:Περπατάω μες στο δάσος και βλέπω παντού φίδια, μήπως απολύομαι? Μπα αρχίδια.
eΝy wrote:Περπατάω στο δάσος κι ακούω ερπύστριες. λες το καλοκαίρι να γ@μ@με τουρίστριες;

:?

αδ , τελευταία ευκαιρία

αλλιώς θα πάω να ψάξω στο δάσος
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Adamaklas »

Bring it on Bitch.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by who »

@$^#%&$*! τυπολόγιο ΗΣΜΕ.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
Post Reply

Return to “Forum Burnout”