Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
LiberalThinker
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Tue Oct 02, 2012 9:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by LiberalThinker »

tony gian wrote:Χαιρομαι που υπαρχουν καποιοι που νοιαζονται για το ιδανικο της δωρεαν παιδειας κλπ..και για αυτο κανουν αγωνες-πορειες-καταληψεις.Μονο να κοιταξουν να περασουν και κανενα μαθημα γιατι πολλοι απο αυτους απο την πολυ αγωνια τους για την δωρεαν παιδεια ειν αι 19ο εξαμηνο και χρωστανε μαθηματικα 1α..
Πρώτον μη το γενικεύεις κάποιοι μπορούν να διατηρήσουν κάποιες ισορροπίες κάποιοι άλλοι όχι,πάντως αυτό δε σημαίνει τίποτα για τις ιδέες τους,αυτές έχουν να κάνουν με το αν πραγματικά πιστεύουν σε κάτι ή όχι,αν το παίζουν ή είναι,άλλο όμως το ένα και άλλο το άλλο.
GranitaapoPeponi
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 67
Joined: Tue Oct 09, 2012 11:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by GranitaapoPeponi »

tony gian wrote:Χαιρομαι που υπαρχουν καποιοι που νοιαζονται για το ιδανικο της δωρεαν παιδειας κλπ..και για αυτο κανουν αγωνες-πορειες-καταληψεις.Μονο να κοιταξουν να περασουν και κανενα μαθημα γιατι πολλοι απο αυτους απο την πολυ αγωνια τους για την δωρεαν παιδεια ειν αι 19ο εξαμηνο και χρωστανε μαθηματικα 1α..
λες δηλαδή ότι οι 'αιώνιοι' είναι προδιάθεση των αριστερών παρατάξεων; από πολλά παιδιά που γνωρίζω δεν νομίζω πως έχει να κάνει με τη μεριά στην οποία βρίσκονται
κuchiki wrote:Το έχω ξαναπεί πως είμαι λάτρης του Ευαγγελάτου.
δεν ξέρω αν πρέπει να σου απαντήσω γιατί μάλλον κάνεις αυτό που λέει η δεσποινίς kyria_patatokeftou[/quote]
User avatar
LiberalThinker
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Tue Oct 02, 2012 9:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by LiberalThinker »

Kuchiki_Byakuya wrote: Κατ' αρχάς το ότι κάποιος είναι στην κοσμάρα του δεν υπάρχει καν. οπότε αυτή η καραμέλα της αδιαφορίας πρέπει να σταματήσει και να μην αναπαράγεται λανθασμένα. Και δεν είναι μόνο ο παρτακισμός που μας έφερε σε αυτό το σημείο, και το ότι κάποιος φαίνεται να νοιάζεται δεν σημαίνει ότι νοιάζεται πραγματικά. οπότε και αυτή η καραμέλα πρέπει να σταματήσει για να πάμε τη κουβέντα ένα βήμα παραπάνω και να βγάλουμε ένα αποτέλεσμα.

Συγγνώμη αλλά επέτρεψε μου από παραδείγματα που έχω δει να πιστεύω ότι υπάρχει αδιαφορία,συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες και το κατακρίνω αυτό το μεσσιανισμό που κυριαρχεί...

δεν διαφωνεί κανένας με αυτά που συμβαίνουν, η διαφωνία είναι για το τι πρέπει να γίνει και το τι μπορούμε να κάνουμε στην πραγματικότητα και όχι ό,τι έχει ο καθένας στο μυαλό του. εξάλλου η διαφωνία με την πραγματικότητα είναι αποκλειστικό προνόμια της αριστεράς και δεν είμαι κλέφτης.
Δεν είπα για αυτά που συμβαίνουν είπα για το ότι πρέπει να γίνει κάτι...Κάποιοι δε συμφωνούν και με αυτό...Τώρα το τι εξαρτάται από το τι πιστεύει ο καθένας,βέβαια κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος...
αυτό το ότι 'πρέπει να γίνει κάτι' δεν μοιάζει τρομακτικά με το 'αφού δεν το κάνει το κράτος και πρέπει να γίνει, γιατί να μην το κάνει η χρυσή αυγή;'
Εντάξει κάτσε λίγο ρε συ μη τα ισοπεδώσουμε όλα,το να κάνουμε κάτι όπως συνελεύσεις γειτονιάς,μαγειρεία γειτονιάς,υποστήριξη σε αδύναμους οικονομικά και τέτοιες γενικά δράσεις απέχουν λιγάκι από τις πρακτικές που χρησιμοποιεί η χρυσή αυγή και το φαινομενικά κοινωνικό πρόσωπό της που βέβαια στρέφεται μόνο στους Ελ....
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

brokor wrote:
boulis wrote:Τελικα ξεκινησε η συνελευση η δεν εχει κοσμο σαν την προηγουμενη????
Από όσο είδα κάνανε round up τα προβατάκια τους πρωτοετείς οπότε προμυνείεται δύσκολη η βδομάδα. Τους τσαμπουνάνε και απειλές στυλ "θα πληρώνετε 200 ευρώ το εξάμηνο βιβλία" και άλλα εξευτελιστικά κολπάκια και τους χειραγωγούνε όπως τους αρμόζει.
Είδομεν.
Δηλαδη ρε φιλε δεν εχουν κοπει βιβλια?σε ποσα μαθηματα μας δινουν μονο ενα βιβλιο ενω χρειαζομαστε περισσοτερα?και ειναι πολυ πιθανο απο φλεβαρη να μην παιρνουμε καν.δεν ισχυουν αυτα?γιατι λετε οτι να ναι δω περα?πρεπει να το κρυβουμε δηλαδη απο τους πρωτοετεις αυτο?
nikiforos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 91
Joined: Tue Jun 15, 2010 8:27 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by nikiforos »

Kuchiki_Byakuya wrote:
GranitaapoPeponi wrote:γιατί μερικοί ειρωνεύονται μια απόφαση που πάρθηκε δημοκρατικά ;
γιατί κάποιοι κάνουν κατάληψη για να εναντιωθούν σε μια κυβέρνηση που εκλέχθηκε δημοκρατικά;

εαν εσι ψηφισες νεα δημοκρατια προφανως και δεν θα εναντιωθεις. αυτοι που δεν ψηφισαν νομιζω πως εχουν το δικαιωμα να εναντιωθουν οσο γουσταρουν.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

LiberalThinker wrote:Εντάξει κάτσε λίγο ρε συ μη τα ισοπεδώσουμε όλα,το να κάνουμε κάτι όπως συνελεύσεις γειτονιάς,μαγειρεία γειτονιάς,υποστήριξη σε αδύναμους οικονομικά και τέτοιες γενικά δράσεις
προς στιγμήν στα πανεπιστήμια γίνονται καταλήψεις. ακόμα και οι τραγικοί της δαπ τους κοροϊδεύουν με την σημερινή βλακεία που μοίρασαν. και την προσπάθεια που κάναμε με τα βιβλία (κάτι ανάλογο με αυτά που λες πιο πάνω) πέρσι την καπέλωσαν και δεν έγινε και τίποτα. μαι δόση πρέπει εγώ και η πατατοκεφτού να κάνουμε τόπικ για το τι τραγελαφικά έγιναν σε εκείνη τη συνέλευση καθηγητών.

LiberalThinker wrote:Δεν είπα για αυτά που συμβαίνουν είπα για το ότι πρέπει να γίνει κάτι...Κάποιοι δε συμφωνούν και με αυτό...Τώρα το τι εξαρτάται από το τι πιστεύει ο καθένας,βέβαια κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος...
κάνεις την ερώτηση και την απάντηση μέσα στην ίδια πρόταση. όλοι πιστεύουν ότι εξαρτάται από το τι πιστεύει ο καθένας, αλλά κάνουν λάθος, δεν έχει καμία σχέση με αυτό. έχει σχέση με το αποτέλεσμα, μέχρι τώρα η κατάληψη δεν έχει φέρει κανένα αποτέλεσμα ποτέ (ό,τι και να σου έχουν πει). η μόνη έντιμη λύση είναι να πουν 'πόση είναι η μεγαλύτερη κατάληψη που έχει γίνει; κατεβάζουμε πλαίσιο με διπλασιασμό αυτού του χρόνου.' όλα τα άλλα είναι ημίμετρα από ανθρώπους που ζουν την εφηβεία στα 20 και 21.

α,και όταν καλούν σε συνέλευση να λένε ακριβώς τι προτείνουν από την αρχή και όχι 'ελάτε να συζητήσουμε' και μετά μισή βδομάδα κατάληψη και μετά τίποτα.

nikiforos wrote:εαν εσι ψηφισες νεα δημοκρατια προφανως και δεν θα εναντιωθεις. αυτοι που δεν ψηφισαν νομιζω πως εχουν το δικαιωμα να εναντιωθουν οσο γουσταρουν.
έτσι και εγώ που δεν ψήφισα κατάληψη έχω κάθε δικαίωμα να κοροϊδεύω και να χλευάζω όσο θέλω, μη σου πω ότι με την λογική που ανέφερες έχω δικαίωμα να κατέβω να κάνω μάθημα.
chrzah wrote:Δηλαδη ρε φιλε δεν εχουν κοπει βιβλια?σε ποσα μαθηματα μας δινουν μονο ενα βιβλιο ενω χρειαζομαστε περισσοτερα?και ειναι πολυ πιθανο απο φλεβαρη να μην παιρνουμε καν.δεν ισχυουν αυτα?γιατι λετε οτι να ναι δω περα?πρεπει να το κρυβουμε δηλαδη απο τους πρωτοετεις αυτο?
για τα βιβλία ρωτήστε τα ΕΑΑΚ για το τι έγινε πέρσι. κάτι ξέρουν και δεν το λένε.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
nikiforos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 91
Joined: Tue Jun 15, 2010 8:27 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by nikiforos »

Kuchiki_Byakuya wrote:
nikiforos wrote:εαν εσι ψηφισες νεα δημοκρατια προφανως και δεν θα εναντιωθεις. αυτοι που δεν ψηφισαν νομιζω πως εχουν το δικαιωμα να εναντιωθουν οσο γουσταρουν.
έτσι και εγώ που δεν ψήφισα κατάληψη έχω κάθε δικαίωμα να κοροϊδεύω και να χλευάζω όσο θέλω, μη σου πω ότι με την λογική που ανέφερες έχω δικαίωμα να κατέβω να κάνω μάθημα.

φυσικα και το εχεις ρε μεγαλε. το πιο ευκολο πραγμα ειναι να χλευαζεις και να κοροιδευεις πισω απο την οθονη του υπολογιστη. ΠΩΠΩ τους εκανες την μουρη κιμα τωρα ρε
Last edited by nikiforos on Thu Oct 11, 2012 9:08 pm, edited 1 time in total.
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

Kuchiki_Byakuya wrote: για τα βιβλία ρωτήστε τα ΕΑΑΚ για το τι έγινε πέρσι. κάτι ξέρουν και δεν το λένε.
Αυτο νομιζω δεν ειναι απαντηση δε μ ενδιαφερει τι κανουν τα εαακ.κοβονται βιβλια(και αλλα πολλα) η οχι?γιατι κανετε οτι δε βλεπετε και δεν ακουτε μερικοι?
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

nikiforos wrote:φυσικα και το εχεις ρε μεγαλε. το πιο ευκολο πραγμα ειναι να χλευαζεις και να κοροιδευεις πισω απο την οθονη του υπολογιστη. ΠΩΠΩ τους εκανες την μουρη κιμα τωρα ρε
Η μοναδική διαφορά είναι ότι εσύ έχεις την ψευδαίσθηση ότι μπορείς να καταφέρεις κάτι με γενικά και αναχρονιστικά μέσα. όση ζημιά κάνω εγώ σε αυτούς που διαφωνώ άλλη τόση κάνεις και εσύ.

chrzah wrote:Αυτο νομιζω δεν ειναι απαντηση δε μ ενδιαφερει τι κανουν τα εαακ.κοβονται βιβλια(και αλλα πολλα) η οχι?γιατι κανετε οτι δε βλεπετε και δεν ακουτε μερικοι?
όταν ρωτήσεις τι έγινε, και ποιος μπορούσε να κάνει κάτι πέρα από κατάληψη και απρόσωπες (για να πούμε και ποιος κρύβεται στην πραγματικότητα) πορείες και τι έκανε τελικά. η απάντηση είναι εκεί απλά δεν θέλεις να την μάθεις.

Είσαστε και άτυχοι ρε γαμώτο. Αν τα λέγατε σε οποιονδήποτε άλλο ίσως να είχατε και δίκιο. Αυτό το τόπικ θα γίνει γιατί βαριέμαι να εξηγώ τα ίδια πράγματα δέκα φορές και να μην θυμάμαι που τα έχω γράψει.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
nikiforos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 91
Joined: Tue Jun 15, 2010 8:27 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by nikiforos »

Kuchiki_Byakuya wrote:
nikiforos wrote:φυσικα και το εχεις ρε μεγαλε. το πιο ευκολο πραγμα ειναι να χλευαζεις και να κοροιδευεις πισω απο την οθονη του υπολογιστη. ΠΩΠΩ τους εκανες την μουρη κιμα τωρα ρε
Η μοναδική διαφορά είναι ότι εσύ έχεις την ψευδαίσθηση ότι μπορείς να καταφέρεις κάτι με γενικά και αναχρονιστικά μέσα. όση ζημιά κάνω εγώ σε αυτούς που διαφωνώ άλλη τόση κάνεις και εσύ.
Εγω δεν ειπα οτι συμφωνω με την καταληψη οπως εχει. και δεν νομιζω οτι το εγραψα καπου. Το θεμα ειναι οτι διαφωνω με τα τυπακια που κλεινονται στο δωματιακι τους, κραζουν μεσα απο εναν υπολογιστη γτ κανεις δεν τους βαζει χερι και αμα τους βγαλεις στον εξω κοσμο να πουνε τις ιδεες τους καταπινουν γλωσσες και μασανε τα λογια τους. δεν νομιζω να σε εθιξα ετσι?
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”