Euro 2012

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
MrHim
Chemical Seeder
Chemical Seeder
Posts: 51
Joined: Wed Oct 05, 2011 9:28 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male

Re: Euro 2012

Post by MrHim »

Η Ελλάδα πραγματικά αξιόπιστο τέρμα έχει να βγάλει από εποχές Οικονομόπουλου, και ο Νικοπολίδης μετριότατος ήταν αλλά είχε οργανωμένη άμυνα να καλύπτει τα (συχνότατα) αδικαιολόγητα λάθη του.

Αν η Ελλάδα κάνει κάτι αυτό το Εuro, θα είναι χάρη στον Κ. Παπαδόπουλο, το παλικάρι είναι σε επίπεδα Puyol και μην το γελάτε καθόλου.

Ελπίζω ο Καραγκουνάκης να κάνει το ρεκόρ του και μετά να πάει να κάνει τα μπάνια του, πλέον μόνο για βουτιές κάνει.
Είναι μια δυνατή παρουσία στο γήπεδο, αλλά δεν είναι διόλου αναντικατάστατος
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Euro 2012

Post by ιστορικός mech-eng »

αμα δειτε λυμπεροπουλο μεσα ,να ξερετε οτι θα παιζει με μεσο :P

ειναι λιγο τραγικες και αδικαιολογητες οι επιλογες του σαντος.

τεσπα ,πιστευω ολοι περιμεναμε περισσοτερα απο την εθνικη.μακαρι να παιξουμε καλυτερα στα επομενα παιχνιδια,αλλα εγω επιμενω οτι η ομαδα εκτιθεται εχοντας τον χαλκια τερμα.

τζορβας-->η χειροτερη μεταγραφη στην ιταλια.

υπαρχει και ενας φετφατζιδης που φυσαει ,αλλα ξεχασα απο ποτε το ποδοσφαιρο ειναι αξιοκρατικο, στην ελλαδα?
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Euro 2012

Post by lakers4life24 »

MrHim wrote: και ο Νικοπολίδης μετριότατος
γελαιει ο κοσμος. Αιντε ολοι μαθατε τερμα...τραβα παιξε εσυ
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Euro 2012

Post by Adramelch »

ιστορικός mech-eng wrote:αμα δειτε λυμπεροπουλο μεσα ,να ξερετε οτι θα παιζει με μεσο :P
Λυμπερόπουλος είναι εκεί για να μπει στο 88 και να σου βάλει goal στο 93. Με την εθνική τα τελευταία δεν ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια, μόνο αυτό τον θυμάμαι να κάνει.

Regarding Νικοπολίδης, είχε αυτό που έχουν όλοι οι Έλληνες τερματοφύλακες. Κάθε φορά που βγαίνουν να μαζέψουν ψηλά την μπάλα, κάνεις το σταυρό σου.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Euro 2012

Post by Kuchiki_Byakuya »

Adramelch wrote:Λυμπερόπουλος είναι εκεί για να μπει στο 88 και να σου βάλει goal στο 93. Με την εθνική τα τελευταία δεν ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια, μόνο αυτό τον θυμάμαι να κάνει.
Δεν είναι προκριματικά όμως.

Too much ασχετοσύνη.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
MrHim
Chemical Seeder
Chemical Seeder
Posts: 51
Joined: Wed Oct 05, 2011 9:28 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male

Re: Euro 2012

Post by MrHim »

Κοίτα το να συγκρίνεις τον Αντωνάκη μαζί μου για να τον βγάλεις καλό , δεν είναι κι η καλύτερη τακτική (άλλωστε εγώ παίζω πάντα θέση Roberto Carlos)

Το να τον βγάλω καλό σε μια κλίμακα κακός-μέτριος-καλός είναι αδικία-ατίμωση απέναντι σε καμιά 50αριά άλλους που μου έρχονται στο μυαλό αυτή τη στιγμή.
Όσο καλή επίδοση και να είχε στη Super-League (κι όπως λεγόταν πριν) , πρέπει κανείς να αναλογιστεί ποιανών τα σούτ είχε να αντιμετωπίσει...

Btw επειδή δεν έχω ψάξει τόσο την εντεκάδα, ο Λυμπερόπουλος είναι ο γνωστός Λυμπερόπουλος? (o There and back again -παλαί ποτέ striker Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού που πήγε στην Κύπρο?)
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Euro 2012

Post by liakoskotsi »

castiel wrote:μαλεζάς ή κατσουρ παρτενέρ στην άμυνα?

btw, και χολέμπας δεν έκανε πολύ μέτριο παιχνίδι σήμερα?
κατσουρ άμυνα γιατί δεν τρέχει.. γενικά θα προτιμούσα δίδυμο μαλεζά-κατσουρ και τον κυριάκο στα χαφ
γενικά ο κατσουράνης πρέπει να καταλάβει ότι πλέον το μέλλον του είναι στο κέντρο της άμυνας

ο χολέμπας κακός σήμερα ειδικά στο πρώτο 20λεπτο αλλά το μεγάλο μας πρόβλημα ήταν η τρύπα στο κέντρο..

δεν ξέρω ποιος πρέπει να παίξει δίπλα στον μανιάτη. ο μάκος? ο κυριάκος? πάντως πρέπει να υπάρχει ένας ακόμα που να τρέχει, να μαρκάρει και να κόβει

κατσουρ καραγκούνης και νίνης στην ίδια εντεκάδα και όλοι στο κέντρο είναι αυτοκτονία
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Euro 2012

Post by Kuchiki_Byakuya »

MrHim wrote:Το να τον βγάλω καλό σε μια κλίμακα κακός-μέτριος-καλός είναι αδικία-ατίμωση απέναντι σε καμιά 50αριά άλλους που μου έρχονται στο μυαλό αυτή τη στιγμή.
Όσο καλή επίδοση και να είχε στη Super-League (κι όπως λεγόταν πριν) , πρέπει κανείς να αναλογιστεί ποιανών τα σούτ είχε να αντιμετωπίσει...
Είχε σέντερ μπακ Άντζα και τον Σέζαρ και έβγαλε τον ολυ καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος. Και εγώ με αυτούς φαίνομαι Ντρογκμπά.
liakoskotsi wrote:γενικά ο κατσουράνης πρέπει να καταλάβει ότι πλέον το μέλλον του είναι στο κέντρο της άμυνας
Το έχει καταλάβει αλλά ο εγωισμός δεν τον αφήνει.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Euro 2012

Post by Adramelch »

Kuchiki_Byakuya wrote:
Adramelch wrote:Λυμπερόπουλος είναι εκεί για να μπει στο 88 και να σου βάλει goal στο 93. Με την εθνική τα τελευταία δεν ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια, μόνο αυτό τον θυμάμαι να κάνει.
Δεν είναι προκριματικά όμως.

Too much ασχετοσύνη.
Ντάξει πάνω στην πλάκα το είπα, αλλά έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα από τον Λυμπερόπουλο. Μια φορά ξέρει που είναι τα δίχτυα και δεν παίζει βασικός όπως κάτι Χαλκιάδες και κάτι Σαμαράδες. Το ότι θα μπορούσαμε να έχουμε πάρει άλλους καλύτερους (βλέπε Αθανασιάδη) είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Euro 2012

Post by ιστορικός mech-eng »

παντως ,ο σαντος ειναι ιδαιτερος προπονητης και πιστευω οτι αυτο που χρειαζομαστε περισσοτερο απο ποτε τωρα ειναι ενας κοουτς να οργανωσει την ομαδα ,γτ παιχτες εχουμε και πιο νεους απο αλλα euro και πιστευω το ιδιο καλους ή και καλυτερους.

το θεμα βεβαια ειναι να τους αξιοποιουμε γτ παιχτες σαν τον αθανασιαδη και καπινο θα ξανδουνε euro (αμα) σε 4 χρονια,βεβαια δεν νομιζω να εχουν τοσο αναγκη αυτες τις διοργανωσεις ,αλλα τους εχει αναγκη η ομαδα.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”