Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο-The Game!-Τέλος

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by castiel »

μου αρέσει που με ακούτε!!
ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΠΑ!!!! ΥΠΝΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!

Όταν ξημερώσει μπορείτε να συζητήσετε ότι σας απασχολεί!!!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by EiRiNaKi »

Ενημερωτικά...ψήφισα Kitharista... :oops:
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by Kitharistas »

EiRiNaKi wrote:Ενημερωτικά...ψήφισα Kitharista... :oops:
μπορείς να το ξανακάνεις την επόμενη φορά.. νάνι τώρα μην κλειδώσω το τόπικ :P
Rock on buddies...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by sid »

μην τρομάζετε που ποστάρω σε κλειδωμένο τόπικ - μπήκα από την κλειδαρότρυπα ως φάντασμα

ευχαριστώ όσους με τίμησαν με την ψήφο τους και υπόσχομαι να σας απογοητεύσω όλους

καλή συνέχεια (στην ζωή σου :P :P :P ), καλό χειμώνα και καλό πτυχίο

ο γιατρός που κάθισε καταλάθος πάνω στο βαλιτσάκι με τις ενέσεις του σας χαιρετά - ευχηθείτε για έναν καλύτερο σούπερ-ήρωα

Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by Enositis »

εεεε πεθανε ο γιατρος και τωρα;
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by castiel »

Το βράδυ στην ΕΜΠire ήταν δύσκολο... Κανείς δεν ένιωθε ασφαλής πλέον... Δεν συμβαίνει άλλωστε και κάθε μέρα να κατηγορείς τον γιατρό της πόλης σου ότι είναι δολοφόνος... ήταν τυχαίο λάθος, ή κάποιος τους ώθησε σε αυτήν την απόφαση χωρίς να το καταλάβουν?

Ο SlasherG γύριζε σπίτι του.. Το 242 είχε σταματήσει εδώ και ώρες τα δρομολόγια και έτσι έπρεπε να γυρίσει πίσω με τα πόδια.. Τη στιγμή που βγαίνει από την πύλη ζωγράφου άκουσε μια φωνή να του λέει:
-Δεν ξέρεις ότι τέτοια ώρα είναι επικύνδυνα έξω?
Και ενώ πάει να τρέξει νιώθει ένα χτύπημα στο κεφάλι του και λυποθυμάει!
Λίγη ώρα αργότερα ξύπνησε με βαρύ πονοκέφαλο... Ήταν σε απόλυτο σκοτάδι. Προσπάθησε να σηκωθεί για να ανάψει το φως αλλά δεν μπορούσε να κουνηθεί. Συνειδητοποίησε ότι ήταν δεμένος σε μια καρέκλα, με τα μάτια δεμένα..
-Ξύπνησες πουλάκι μου? του είπε η ίδια φωνή..
Δεν έβλεπε τίποτα, όμως καταλάβαινε ότι στο ίδιο δωμάτιο ήταν και άλλοι άνθρωποι..
-Τι θέλετε από μένα?
-Δεν ξέρεις?
-Δεν έχω κάνει τίποτα! Αφήστε με ελεύθερο και δεν θα μιλήσω πουθενά!
-Πουλάκι μου... Δεν έχεις κάνει τίποτα,ε? άσε εμάς να το κρίνουμε αυτό...
Εκείνη τη στιγμή ένιωσε να τον βρέχουν... τον έλουζαν με βενζίνη!
-Βοήθεια! Βοήθεια! άρχισε να φωνάζει..
-Όσο και να φωνάζεις δεν θα σε ακούσουν! Αλλά καλού κακού...
Τότε του έβαλε ένα ποτισμένο στουπί στο στόμα... Πήρε έναν αναπτήρα και το άναψε...

Η (β-α)/2 γύρισε σπίτι μετά την ψηφοφορία κι έκατσε να αναλογιστεί τα γεγονότα της απελθούσας ημέρας και να σκεφτεί πιθανές λύσεις για τη σωτηρία της πόλης από τη μαφία. Το κουδούνι χτυπάει και σπεύδει να ανοίξει την πόρτα. Είναι ενα περίεργο delivery boy (?) με μια τούρτα γενεθλίων στα χέρια..
Όλο χαρα η (β-α)/2 τον βαζει μεσα να αφήσει τη τεραστια τουρτα στο τραπεζι και αφου παει να βγάλει να δωσει μπουρμπουαρ στο παιδί λεει:
-Μα εγώ δεν έχω γενέθλια..
-Ναι ε; κριμα.. γιατί ούτε προκειται να ξανακάνεις..!


Το επόμενο πρωί όλοι πήγαν στην κηδεία του... Από τα ηχεία της πόλης ακουγόντοσαν μελαγχολικές μελωδίες του Δεληβοριά, που τόσο του άρεσε να ακούει τελευταία...
Είπα όλοι,ε? Σχεδόν όλοι... αυτή η (β-α)/2, που τόσοι την είχαν κατηγορήσει χθες και θα μπορούσε να είναι στην θέση του γιατρού, δεν εμφανίστηκε... ούτε ο SlasherG! Κατά καιρούς είχαν ακουστεί ότι κάτι παιζόταν μεταξύ τους, αλλά τίποτα δεν είχε επιβεβαιωθεί..
"Θα βρήκαν ευκαιρία να είναι μαζί, τώρα που λείπουμε όλοι...", άρχισαν οι πρώτες κακές γλώσσες...

Στο δρόμο προς το κυλικείο των ηλεκτρολόγων, όπου και θα σερβιρόταν ψαρόσουπα στη μνήμη του all.
Το θέαμα ήταν αποτρόπαιο...Ένα καμμένο πτώμα ήταν απ'έξω!!
Η αστυνομία έσπευσε στον τόπο του εγκλήματος! Το πτώμα αναγνωρίστηκε ως ο ShlasherG...
Όλες οι υποψίες έπεσαν πάνω στην ημιδιαφορά... ερωτικό καβγαδάκι, άρχισαν να λένε οι πρώτες φήμες
Ο εισαγγελέας έβγαλε ένταλμα σύλληψης για την ημιδιαφορά και ένα σώμα αστυνομικών πήγε να ερευνήσει το σπίτι της.
Εκεί βρήκε το σώμα της διαμελισμένο. Λίγο πιο μακριά από το πτώμα ήταν μια πένα και ένα γράμμα με κόκκινα γράμματα... ο δολοφόνος είχε χρησιμοποιήσει το αίμα της ημιαδιαφοράς για μελάνι! Το γράμμα έλεγε:
«Μου αρέσει να σκοτώνω ανθρώπους γιατί έχει πολύ πλάκα. Έχει πιο πολύ πλάκα από το κυνήγι, γιατί ο άνθρωπος είναι το πιο επικίνδυνο ζώο απ’ όλα. Το να σκοτώνω κάτι είναι η πιο δυνατή εμπειρία, είναι ακόμη καλύτερη από το να ξεδίνεις με ένα κορίτσι. Το καλύτερο όλων είναι πως, όταν πεθάνω, θα ξαναγεννηθώ στον Παράδεισο και όλοι όσους έχω σκοτώσει θα γίνουν σκλάβοι μου. Δεν θα σας πω το όνομά μου, γιατί θα προσπαθήσετε να με κάνετε να σταματήσω να συλλέγω σκλάβους για τη μετέπειτα ζωή»


Τρομοκρατημένοι όλοι(?) οι πολίτες της ΕΜΠire συγκεντρώθηκαν και πάλι στην πλατεία και άρχισε η συζήτηση για να βρεθεί ο ένοχος για τα θύματα της πόλης...
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by castiel »

ΞΗΜΕΡΩΣΕ όπως καταλάβατε χωρίς την ημιαδιαφορά και τον ShlasherG
Το τόπικ ξεκλειδώνει! μπορείτε ξανά να μιλάτε.
Στο πρώτο ποστ, μέσα στο σποιλερ, θα υπάρχει αναλυτική λίστα με νεκρούς-ζωντανούς και πότε πέθαναν
Enositis wrote:εεεε πεθανε ο γιατρος και τωρα;
Η διαδικασία του παιχνιδιού είναι η εξής:
Ανακοινώνουμε ότι η μέρα ξημέρωσε. (βασικά ανακοινώνω)
Μπορείτε να γράφετε στο topic.
Συζητάτε και αποφασίζετε ποιον θέλετε να κρεμάσετε.
Ανακοινώνουμε την τελική σας απόφαση. Η συζήτηση σταματά.
Πέφτει η νύχτα. Κανείς δε μιλά κατά τη διάρκεια της νύχτας.
Όσοι ρόλοι έχουν νυχτερινές επιλογές μου τις στέλνουν με pm, πάντα μέσα στα όρια της προθεσμίας που έχει τεθεί.
Αφού λήξει η προθεσμία ανακοινώνουμε ότι η μέρα ξημέρωσε καθώς και τα αποτελέσματα της προηγούμενης νύχτας.
πλέον -και χάρη στον eny και στον χάρη-που εισηγήθηκε στον eny- έχω το δικαίωμα να κλειδώνω το τοπικ. οπότε κανείς δεν θα μιλάει την νύχτα, αμέσως μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων.
Στο ποστ των αποτελεσμάτων την μερα θα ανακοινώνεται η προθεσμία για όσους πρέπει να μου στείλουν κάποιο μήνυμα καθώς και το πότε θα ξεκινάει η νέα μέρα! λόγω του σ/κ η προθεσμία ήταν λίγο ελαστική αυτή τη φορά. Γενικά να προσπαθούμε να τηρούνται οι προθεσμίες, και θα κάνω και εγώ ότι μπορώ ώστε να μπορώ να ανοιγοκλείνω το τοπικ μέσα στις προθεσμίες ;)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by kage21 »

Χμμμ...μπορω να πω οτι δεν περιμενα δυο νεκρους σε μια νυχτα...αυτο σημαινει οτι υπαρχουν δυο δολοφονοι???Ή υπηρχε χρονικη διαφορα μεταξυ των εγκληματων???Στο ματωμενο σημειωμα αναφεροταν ενα ατομο ως αυτουργος...
Αλλα στον Slasher δεν αφησαν σημειωμα???Ενας δολοφονος??Περισσοτεροι?
Και μια νεα σκεψη..παιζει οι δολοφονοι να λειτουργουν ανεξαρτητα???Χωρις ο ενας να γνωριζει τη δραση του αλλου?? :?
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by kage21 »

Και κατι που ξεχασα...

R.I.P. all.koukoulofloros,SlasherG,(β-α)/2
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
Siamonas
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 198
Joined: Mon Sep 19, 2011 4:44 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by Siamonas »

Wow.....έφυγε ο Γιατρός από ψηφοφορία και μετά άλλοι 2??
Δολοφονία δια πυρός από τη μία και δολοφονία δια βόμβας (??) από την άλλη?? ή τούρτα ήταν απλά trojan horse??
Μπορούμε να ξέρουμε την ταυτότητα αυτών που δολοφονήθηκαν??
Post Reply

Return to “Forum Burnout”