Το πιο άχρηστο Ποστ.

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by lakers4life24 »

οχι στο 50αρι επειδη ειναι μικρη η αποσταση και σε συμφερει να εισαι για περισσοτερη ωρα οριζοντια σε σχεση με την επιφανεια του νερου παρα να παιρνεις ανασες που χρειαζονται στα πολλα μετρα
ΚΙ ΟΜΩΣ ετσι φαινεται αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ δοκιμασε το και θα με θυμηθεις....οσες περισσοτερες ανασες παιρνεις τοσο μεγαλυτερη οξειδωση δημιουργεις στον οργανισμο σου και οξειδωση=κουραση
α και πρεπει να ναι και τελεια κατανεμημενες σε σχεση με τις απλωτες σου για να εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα...καντο και θα πας κατευθειαν στα 38 δευτερα και θα λες lakers εισαι θεος :lol: :lol:
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Kuchiki_Byakuya »

(β-α)/2 wrote:Νομίζω ότι χωρίς ανάσα... τελικά κουράζεσαι πιο πολύ και κάνεις παραπάνω χρόνο..
Δεν είναι απαραίτητο. Αν το κάνεις καλά με μια ανάσα κάνεις περίπου 2 δευτερόλεπτα κάτω. Αν δεν το κάνεις χάνεις γύρω στα τρία. Χρόνοι της παρέας μου αυτοί.

Ρε σεις γιατί τόσο μεγάλοι χρόνοι. Λέικερς μάλλον από το μπάσκετ έχεις μικρούς ώμους σε σχέση με τη μέση σου και δεν είσαι τόσο γρήγορος. Ξέρω ότι αυτό ισχύει για την Ημι, όντως οι χρόνοι της για γυναίκα είναι εξαιρετικοί.
Εγώ όταν ήμουν αδύνατος (ναι έχω υπάρξει αδύνατος) τα 50 τα έκανα κάπου στα 28-29. Λόγω της μεγάλης πλάτης και της τεχνικής στα χέρια που έχω μάθει από το πόλο.

Εννοείται ρε Λέικερς. Το κλασσικό, εκπνοή μέσα στο νερό και στην εισπνοή το κεφάλι πρέπει να μπει κάτω από τη μασχάλη για να μην επηρεάσει την κίνηση και να προστατέψει τη μύτη να μην μπει νερό.

Όσο για την κατανομή, εγώ έχω βρει το ρυθμό στη μία ανάσα ανά τέσσερις χεριές (δύο ολοκληρωμένες κινήσεις του ενός χεριού). Σε αυτό ο καθένας βρίσκει το δικό του ρυθμό.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by (β-α)/2 »

το είχα δοκιμάσει! Για αυτό στο είπα! Γενικώς πάω σχεδόν χαλαρά χωρίς αναπνοή μεχρι το 25αρι.. αλλά μετά με κουράζει! Φαντάζομαι εξαρτάται πολύ από τον κάθε οργανισμό!

:lol: :lol: :lol: μετά από 16 χρόνια, μπορώ νομίζω να λέω πως είναι αρκετά καλά κατανεμημένες οι αναπνοές μου με τις χεριές! :P

Με πρόλαβε ο κουτσίκι! :P συμπλήρωσε την απάντησή μου!
Kuchiki_Byakuya wrote:
(β-α)/2 wrote:Νομίζω ότι χωρίς ανάσα... τελικά κουράζεσαι πιο πολύ και κάνεις παραπάνω χρόνο..
Ρε σεις γιατί τόσο μεγάλοι χρόνοι. Λέικερς μάλλον από το μπάσκετ έχεις μικρούς ώμους σε σχέση με τη μέση σου και δεν είσαι τόσο γρήγορος. Ξέρω ότι αυτό ισχύει για την Ημι, όντως οι χρόνοι της για γυναίκα είναι εξαιρετικοί.
δε πιστεύω να εννοείς ότι έχω μικρούς ώμους.. γιατί θα είσαι ο πρώτος που το λέει! :P

28-29? very very good! :mrgreen:
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by lakers4life24 »

κατ αρχας ποτε δν ειπα οτι ειμαι κολυμβητης...για πλακα το κανω....και στη θαλασσα το καλοκαιρι...το φετιχ μου ειναι τα βαρη και σε συνδυασμο με την πλουσια σε πρωτεινες και μηδενικη σε λιπαρα διατροφη μου οι ωμοι μου κουτσικι εχουν φουσκωσει μπολικα...
τωρα ολοι τα ιδια λενε του στυλ '' πω πω φιλε κι εγω ρε συ 25 δευτερα το κανω'' και τετοιες μαλακιες αλλα οταν πεφτουν στην πισινα πανε σα χελωνες
επισης παλι ολοι τα ιδια λενε ''πωπω εγω καποτε ημουνα φετες κτλ κτλ'', δλδ τι αλλαξε τωρα? εγω μεχρι τα 15 ημουνα φλομπας αλλα σκιστηκα και ειδικα με τα βαρη και τη διατροφη...εχω πολυ καλο αποτελεσμα :evil:
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Kuchiki_Byakuya »

(β-α)/2 wrote:δε πιστεύω να εννοείς ότι έχω μικρούς ώμους.. γιατί θα είσαι ο πρώτος που το λέει!
Όχι απλά δεν είναι δυνατόν αν πιάσει μια γυναίκα την κατανομή πλάτης-γοφών ενός άντρα. Βιολογικά το λέω. Οι γυναίκες είναι προορισμένες για τη γέννα άρα έχουν πιο μεγάλη περιφέρεια από τους άντρες. Οι πρωταθλητές έχουν λόγο αυτών των δύο περιοχών είναι γύρω στο 1,4 με 1,5, εντελώς παραμορφωμένα δηλαδή. Για αυτό είπα ότι είναι πολύ καλοί οι χρόνοι σου Ημι.
(β-α)/2 wrote:το είχα δοκιμάσει! Για αυτό στο είπα! Γενικώς πάω σχεδόν χαλαρά χωρίς αναπνοή μεχρι το 25αρι.. αλλά μετά με κουράζει! Φαντάζομαι εξαρτάται πολύ από τον κάθε οργανισμό!
Λογικά έχεις μικρή χωρητικότητα πνευμόνων, το έχεις μετρήσει; Και εγώ αν πάω τώρα να το πάω με μια ανάσα θα πεθάνω στα 30 μέτρα.
lakers4life24 wrote:επισης παλι ολοι τα ιδια λενε ''πωπω εγω καποτε ημουνα φετες κτλ κτλ'', δλδ τι αλλαξε τωρα? εγω μεχρι τα 15 ημουνα φλομπας αλλα σκιστηκα και ειδικα με τα βαρη και τη διατροφη...εχω πολυ καλο αποτελεσμα
Εγώ πράγματι είχα κοιλιακούς (όχι φέτες). Το θέαμα βέβαια ήταν πολύ αστείο γιατί όλα τα ρούχα μου φαίνονταν δύο νούμερα μεγαλύτερα, σαν ράπερ ήμουν, η χρυσή αλυσίδα και το καπελάκι μου έλειπε. Μου έπεφταν και τα σορτς, γάμησε τα. Αλλά αυτό κράτησε για ένα πεντάμηνο, εξάμηνο το πολύ.
Τι άλλαξε; Δύο χρόνια καθισιού και μηδαμινής ενασχόλησης με τον αθλητισμό, χώρια την άθλια διατροφή, τόσο την ποσότητα (ποιότητα δεν την αλλάζω, θέλω να είμαι υγιής) αλλά κυρίως στις ώρες.
lakers4life24 wrote:' πω πω φιλε κι εγω ρε συ 25 δευτερα το κανω''
Όποιος μη αθλητής πει ότι βγάζει 25 σε πισίνα (όχι σε θάλασσα γιατί πολλοί μπερδεύονται και δεν το κάνουν επίτηδες) κάτω από 27 είναι μεγάλος ψεύτης. Επίσης αν μπω τώρα στο νερό κάνω περίπου 34-35.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by (β-α)/2 »

I see your point! :)

Ακριβώς δε το έχω μετρήσει.. αλλά γενικα (μετά απο κάποια ώρα προπόνησης) μετά το 25αρι χρειάζομαι ανάσα, ίσως ξεκούραστη να αντέχω παραπάνω.

27 μη αθλητής? καν'το 28-29 τουλάχιστον.. :P
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by liakoskotsi »

lakers4life24 wrote:οχι στο 50αρι επειδη ειναι μικρη η αποσταση και σε συμφερει να εισαι για περισσοτερη ωρα οριζοντια σε σχεση με την επιφανεια του νερου παρα να παιρνεις ανασες που χρειαζονται στα πολλα μετρα
ΚΙ ΟΜΩΣ ετσι φαινεται αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ δοκιμασε το και θα με θυμηθεις....οσες περισσοτερες ανασες παιρνεις τοσο μεγαλυτερη οξειδωση δημιουργεις στον οργανισμο σου και οξειδωση=κουραση
α και πρεπει να ναι και τελεια κατανεμημενες σε σχεση με τις απλωτες σου για να εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα...καντο και θα πας κατευθειαν στα 38 δευτερα και θα λες lakers εισαι θεος :lol: :lol:
πωωω κουράστηκα και μόνο στην σκέψη...
εγώ κάνω τέλειο μακροβούτι και μπόμπα!!!
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by lakers4life24 »

ναι ρε μαγκα αυτο λεω γαμωτο...γιατι αλλαξε ΤΩΡΑ η διατροφη σου και τι υγιης και μλικες μου λες?
γιατι σταματησες τον αθλητισμο? εγω να σου πω αισθανομαι πολυ καλυτερα που λεω ''στα 15 ημουν λουκουμας και τωρα ειμαι γραμμωμενος'' και το προτιμω απ το να ελεγα '' καποτε ημουν γραμμωμενος και τωρα λουκουμας''....αυτο εννοω
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Kuchiki_Byakuya »

liakoskotsi wrote:εγώ κάνω τέλειο μακροβούτι και μπόμπα!!!
Μπόμπα μετράει άσχημα. Η μεγαλύτερη εφεύρεση στα θαλάσσια χόμπυ.
lakers4life24 wrote:ναι ρε μαγκα αυτο λεω γαμωτο...γιατι αλλαξε ΤΩΡΑ η διατροφη σου και τι υγιης και μλικες μου λες?
γιατι σταματησες τον αθλητισμο? εγω να σου πω αισθανομαι πολυ καλυτερα που λεω ''στα 15 ημουν λουκουμας και τωρα ειμαι γραμμωμενος'' και το προτιμω απ το να ελεγα '' καποτε ημουν γραμμωμενος και τωρα λουκουμας''....αυτο εννοω
Άλλαξε γιατί η ενασχόληση μου με τον αθλητισμό ήταν καθαρά περιστασιακή και τυχαία.

Τι τι υγιής και μαλακίες; Το ότι τρώω πολύ δεν σημαίνει ότι τρώω μαλακίες και σάπια. Είμαι πολύ πιο υγιής από τον Λιάκο που είναι στεγνός και έχει και λίγο σώμα που κάποτε μοιάζει να έκανε κάποιο άθλημα σοβαρά.

Τα πάθη δεν ξεχνιούνται.

Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by SlasherG »

...yawn..

Ρε, εργασία μηχανικής, έχετε κάνει? ποιες έχετε?
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Post Reply

Return to “Forum Burnout”