Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by ShadowMech »

Σε ευχαριστω που για αλλη μια φορα αποδεικνυεις την απολυτη γραφικοτητα του χωρου σου, και αρα την ανικανοτητα του να ασχοληθει με κατι το σημαντικο αλλα και δυσκολο οπως η ανατροπη ή εστω αλλαγη του συστηματος.

Η υπουργος αυτοπροσωπως σε ευχαριστει. Κανεις τη δουλεια μου πολυ ευκολη. :twisted: :twisted: :twisted:
(uber ελεος...)

Οσο για το κατα ποσο "πιαστηκα αδιαβαστος" οι αποψεις διχαζονται... Αλλα οπως ελεγε και ο oscar wilde
Οι τοιχοι εχουν αυτια και τα αυτια εχουν τοιχους
Επισης αλλο κλασικο σουξε:
Στου κουφου τη πορτα οσο θελεις βροντα
Α και αλλο ωραιο που θυμηθηκα απο τη συνελευση...
Οταν για την καταργηση του ασυλου τολμησα ο παλιοφασιστας να πω κατι για την ανωριμοτητα με την οποια διαχειριστηκε το κινημα αυτη τη δημοκρατικη κατακτηση, το "ανεξαρτητο" προεδριο αρχισε να λεει "αλλος Γεωργιαδης μας βρηκε" και αλλα ανεκδοτα...

Ισως αν δε βαλουν καποια ταμπελα δε μπορουν να λειτουργησουν, τι να πω, πρεπει να κανουν "identify target" :P
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
aposperitis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Thu Oct 14, 2010 6:25 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by aposperitis »

herculas wrote:
Λοιπόν ειπαν''θα βρούμε 30 φοιτητές από κάθε σχολή αυτοί θα βρούν αλλους 30 ,θα συσπειρωθεί περισσοτερος κοσμος(ο καθένας για άλλους λογους και με αλλα κίνητρα αυτά τα ξέρετε εσείς)και με την απαιτούμενη βοήθεια απο τα μμε θα εφαρμοστεί γρηγορα το νομοσχέδιο,
Αυτά στα είπε η Παπαρήγα ο Τσίπρας ή ο Spielberg ?
Επειδή εσύ τα παίρνεις σε μετρητά ή σε θωπείες δε σημαίνει ότι όλοι είναι σαν τα μούτρα σου .
Πόσα χρόνια δουλεύεις εσύ ρε μάγκα ?
Ή επειδή κουράστηκε ο φίλος σου άλλαξες φανέλα από τον ιδρώτα εσύ ?
ευτυχώς ουτε και σαν τα δικά σου τα μουτρα γελοίε..Και έχω δουλέψει ΚΑΙ απο επαρχία ειμαι(που υποτιθεται ολοι σας οι ανεξαρτητοι το παιζετε προστατες των παιδιων απο επαρχια που θελουν να τελειωνουν και μπλα μπλα,,τι θα κανετε για τα παιδια που μένουν στην εστία και με το νομοσχεδιο αυτο θα τους διώχνουν μετα απο ενα χρονικο διαστημα?)..τώρα που θα τελειωσω τη σχολη καημενε θα ποσταρω σε ποσες δεκαδες δουλειες με εχουν δεχτει και ποσα λεφτα παραπανω μου δινει η μια εταιρια απο την αλλη γιατι ειμαι περιζητητος μηχανικος(βλεπεις εχω βγαλει εμπ)..αμα θες εσυ να ζεις στο ροζ συννεφακι σου :lol: συνεχισε απο κει και περα εγω παραθετω γεγονοτα!επίσης ουτε σχεση με τη παπαρήγα έχω,ούτε με το τσιπρα βλέπεις δν ειναι μόνο τα παιδια των παραταξεων που τάσσονται απέναντι στο νομοσχεδιο και απέναντι σας..
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by ShadowMech »


Εδω ειναι και σχετικο βιντεακι για την πορεια. Οκ ισως να ειναι παραπανω απο 1000. Αντε το πολυ 6-8? Το επιχειρημα μου με το 310*200=62000
θες να πω και μεσο ορο 150 ψηφοι ανα σχολη? Το επιτρεπει αλλωστε και το καταστατικο (χα). 310*150= 46500 ψηφοι για καταληψη. 46500-8000=38500 "αποντες". 38500/46500=83% αποχη, με πολυ χαλαρους υπολογισμους. Τωρα ποιοι ειναι οι πραγματικοι απεργειοσπαστες?
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
herculas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 115
Joined: Mon Feb 08, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by herculas »

aposperitis wrote:
herculas wrote:
Λοιπόν ειπαν''θα βρούμε 30 φοιτητές από κάθε σχολή αυτοί θα βρούν αλλους 30 ,θα συσπειρωθεί περισσοτερος κοσμος(ο καθένας για άλλους λογους και με αλλα κίνητρα αυτά τα ξέρετε εσείς)και με την απαιτούμενη βοήθεια απο τα μμε θα εφαρμοστεί γρηγορα το νομοσχέδιο,
Αυτά στα είπε η Παπαρήγα ο Τσίπρας ή ο Spielberg ?
Επειδή εσύ τα παίρνεις σε μετρητά ή σε θωπείες δε σημαίνει ότι όλοι είναι σαν τα μούτρα σου .
Πόσα χρόνια δουλεύεις εσύ ρε μάγκα ?
Ή επειδή κουράστηκε ο φίλος σου άλλαξες φανέλα από τον ιδρώτα εσύ ?
ευτυχώς ουτε και σαν τα δικά σου τα μουτρα γελοίε..Και έχω δουλέψει ΚΑΙ απο επαρχία ειμαι(που υποτιθεται ολοι σας οι ανεξαρτητοι το παιζετε προστατες των παιδιων απο επαρχια που θελουν να τελειωνουν και μπλα μπλα,,τι θα κανετε για τα παιδια που μένουν στην εστία και με το νομοσχεδιο αυτο θα τους διώχνουν μετα απο ενα χρονικο διαστημα?)..τώρα που θα τελειωσω τη σχολη καημενε θα ποσταρω σε ποσες δεκαδες δουλειες με εχουν δεχτει και ποσα λεφτα παραπανω μου δινει η μια εταιρια απο την αλλη γιατι ειμαι περιζητητος μηχανικος(βλεπεις εχω βγαλει εμπ)..αμα θες εσυ να ζεις στο ροζ συννεφακι σου :lol: συνεχισε απο κει και περα εγω παραθετω γεγονοτα!επίσης ουτε σχεση με τη παπαρήγα έχω,ούτε με το τσιπρα βλέπεις δν ειναι μόνο τα παιδια των παραταξεων που τάσσονται απέναντι στο νομοσχεδιο και απέναντι σας..
ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Δεν πας τότε στο χωριο σου να τινάξεις καμιά ελιά λέω 'γω ?

Ποιά γεγονότα λες ?
Για την Εστία , που βρωμάει και ζέχνει , κατάληψη γιόκ γιατί δεν έχει μαμ !
Επειδή όμως κάποιος μένει εκεί τι θες δηλαδή να του μεταβιβάσουν και το δωμάτιο ?
Με 12 χρόνια εμπειρίας στην πιάτσα δύσκολο να μου κάνεις μάθημα .
Nameless
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 64
Joined: Sun Aug 28, 2011 6:08 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by Nameless »

@ aposperitis

ΑΛΕΚΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ???
ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΑ ΑΡΜΑΤΑ
ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ ΤΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ!!!

Αντε να χαθεις γελοιε herculas. :P
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by Irishman »

electron wrote:
winterwood wrote:καλά τώρα συζητάτε σοβαρά αν η κότα έκανε τ' αβγό ή το αυγό την κότα;
μιλάμε για ίδια πλαίσια. ενωθείτε εσείς με τη δαπ. έτσι κι αλλιώς ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. aka το πτυχίο μου και την εξεταστική μου κι ας με κλέβουνε μες στη μούρη μου.

Αυτο αγαπητε θα πει πετυχημενο trΟllΑριΣμα. Εισαι στο σάιτ και βλεπεις τι κουβεντες γινονται. Απο κει και περα, ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του.
όχι ρε, σοβαρά το είπα αυτό. μόνο στο "πιο άχρηστο ποστ" τρολλάρω. θέλω να πω, ότι γουστάρεις ανοιχτή σχολή, με γεια σου με χαρά σου. γουστάρεις να διαμαρτυρηθείς κατά βούληση (που δε γουστάρει το 103/104 των υποστηρικτών μην κοροϊδευόμαστε), με γειά σου με χαρά σου. δε γουστάρεις συγκεκριμένα σημεία του νόμου, με γεια σου με χαρά σου. δε σε λέω ΔΑΠίτισσα, καμία σχέση, ειλικρινά. αλλά το πλαίσιο μοιάζει με της ΔΑΠ (δε λέω ότι το έκλεψες ή στο κλέψανε, έτυχε να μοιάζει). επιπλέον, λες στη ΔΑΠ ότι αν θέλει κοινό πλαίσιο να μπει κάτω απ' τη σκέπη σου. αυτό γιατί το δέχεσαι λοιπόν και το να μπεις εσύ κάτω απ' τη δική της σε πειράζει τόσο; γιατί μη μου πεις ότι αν έλεγε η ΔΑΠ ότι μπαίνει στο δικό σας, δεν θα το δεχόσασταν! εκτός αν μου το πεις που τότε θα σε πιστέψω, άσχετα με το ότι άκουσα τον "εκπρόσωπό" σας να λέει "ε τότε μπείτε εσείς (σ.σ. η ΔΑΠ) στο δικό μας" όταν ετίθετο θέμα κοινού πλαισίου λόγω "διάσπαστών" (λολ για το "διασπαστές" που λέει κι ο αλλ.), γιατί μπορεί εσύ να μην το δεχόσουν πράγματι ;)

υγ: σάντοουμέκ περιμένω την απάντηση με λόγια. δε θα στη ζητούσα αν δεν ένιωθα μια ειρωνία ή ένα βίαιο πάτημα του κλικ πάνω στο "Submit".
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by sid »

ρε πουκαμισόφιλε , είναι απλό

οι ανεξάρτητοι θέλουν την σχολή ανοιχτή - οι δαπίτες θέλουν να ακολουθούν μια κομματική γραμμή

οι ανεξάρτητοι δεν θέλουν την σχολή ανοιχτή ούτε μετά από ένα μήνα καταλήψεων , ούτε άμα τους το σφυρίξουν στο τηλέφωνο , ούτε άμα δεν έχει εκδρομή στην αράχωβα την άλλη μέρα

το να χάσουν την συνέλευση και να μείνει η σχολή κλειστή , πράγμα που δεν θα συνέβαινε αν ψηφίζανε όλοι τους δαπ είναι λίγο , πολύ λίγο μπροστά στο γεγονός ότι αυτοί θα είναι πάντα εκεί και πάντα θα λένε το ίδιο πράγμα :

μην μας λέτε πόσο χάλια είναι τα πράγματα , πείτε μας πότε η κλειστή σχολή τα έκανε λιγότερο χάλια

το ρεύμα τους συνεχώς θα μεγαλώνει , αναποφάσιστα άτομα συνεχώς θα τους ακούνε πιο προσεκτικά και δεν έχουν το άγχος , το βάρος και την αναξιοπρέπεια καμιάς πολιτικής γραμμής

συνεπώς το να λες να ενωθούν με την δαπ είναι ανώφελο

το ότι θέλανε και οι 2 ανοικτή σχολή την Δευτέρα τους κάνει τόσο ίδιους όσο έναν σεξουαλικά πεινασμένο και έναν ερωτευμένο που καλούνε μια κοπέλα σε χορό - ναι , θέλουνε το ίδιο πράγμα , αλλά ο πρώτος δεν ξέρεις καν πού θα είναι αύριο , ενώ ο δεύτερος θα είναι πάλι εδώ και θα σε αγαπάει

(o image maker μου πρότεινε να συγκινήσω με επίκληση στο συναίσθημα τις γυναίκες-ψηφοφόρους , ξέρω ότι είμαι κατάπτυστος αλλά από την άλλη βαρέθηκα πια τόση επίκληση στο συναίσθημα από τους αριστερούς μες στην συνέλευση)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
elitis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 234
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:49 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by elitis »

ShadowMech wrote:
Εδω ειναι και σχετικο βιντεακι για την πορεια. Οκ ισως να ειναι παραπανω απο 1000. Αντε το πολυ 6-8? Το επιχειρημα μου με το 310*200=62000
θες να πω και μεσο ορο 150 ψηφοι ανα σχολη? Το επιτρεπει αλλωστε και το καταστατικο (χα). 310*150= 46500 ψηφοι για καταληψη. 46500-8000=38500 "αποντες". 38500/46500=83% αποχη, με πολυ χαλαρους υπολογισμους. Τωρα ποιοι ειναι οι πραγματικοι απεργειοσπαστες?
Ρε απίστευτε τύπε,αυτή η πορεία είναι στην Αθήνα μόνο...Εσύ με τα τραγελαφικά στατιστικά σου συμπεριλαμβάνεις τους φοιτητές από
όλες τις καταλήψεις στην Ελλάδα..Εϊναι δυνατόν να έρθουν στην πορεία της Αθήνας όλοι αυτοί που λες???Φοβερό επιχείρημα..χαχαχαχα...Εϊσαι πραγματικά επικίνδυνος με αυτά που λες.
Να σου πω και κάτι ακόμα όμως:ακόμα και αν τα αστεία στατιστικά σου ειχαν βάση,στην ιστορία πάντα κάτι ξεκινάει συνήθως από μια "μειοψηφία" και τους ακολουθούν κι άλλοι...Πότε τίποτα δεν ξεκίνησε κατευθείαν μαζικά.
Καληνύχτα.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by sid »

elitis wrote:Εσύ με τα τραγελαφικά στατιστικά σου συμπεριλαμβάνεις τους φοιτητές από
όλες τις καταλήψεις στην Ελλάδα..Εϊναι δυνατόν να έρθουν στην πορεία της Αθήνας όλοι αυτοί που λες???
όχι , πίνοντας όμως ο καθένας στην πόλη του τον φραπέ του , συμπαραστέκεται νοερά στον αγώνα
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by nikolas87 »

συναδελφοι της επιτροπης καταληψης γτ δεν κατεβαζετε πλαισιο καταληψη εως αποσυρσης του νομοσχεδιου η τουλαχιστον για ενα μηνα?
μου θημιζετε τους υπουργουσ οικονομικων του πασοκ που καθε λιγο και λιγακι προσθετουν φορακια. αν τουσ ανακοινωναν ολουσ απο το 2009 θα ηταν στο καιαδα τωρα.
αλλα σιγα σιγα τα καταφερανε.
πειτε 1 μηνα καταληψη μεχρι νεοτερας. αφου αυτο θελετε γιατι δεν το λετε ?
ξερετε γτ ? επειδη δεν θα παρετε ουτε τη ψηφο σας
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”