Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
voulgarisk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 358
Joined: Sun Jun 13, 2010 4:36 pm

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by voulgarisk »

Kitharistas wrote:
voulgarisk wrote:
Kitharistas wrote:ε γαμήθηκε ο Δίας.. ας δώσουνε παράταση και στο παλιό πάσο..
δωσανε μεχρι 23/10 αλλα και παλι εμεις δεν καλυπτομαστε.μας βλεπω κανα μηνα χωρις πασο...ωραια πραματα
εννοούσα μετά τις 23/10 :P
το εγραψα γιατι ειχανε δωσει πρωτη παραταση μεχρι τελος σεπτεμβρη και τελικα πηρε και δευτερη μεχρι τις 23/10...τωρα να παρει και τριτη?μακαρι...
Fuck this world,i'll make my own
Xronis
Private
Private
Posts: 4
Joined: Mon Oct 10, 2011 7:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by Xronis »

Ρε παιδιά βοηθήστε λίγο γιατί με όλα αυτά έχω χάσει τον μπούσουλα........μπαίνω τρίτο εξάμηνο.πού χρειάζεται να μπω για να γραφτώ και να έχω δικαίωμα να πάρω το πάσο¨???????
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by SlasherG »

http://paso.minedu.gov.gr/.. Μπορείς μέχρι 23/10, την ίδια μέρα που λήγει και το παλιό πάσο. Για να πάρεις το καινούργιο, νομίζω θα πρέπει να γραφτείς ηλεκτρονικά από τις 7/11. Που σημαίνει ότι 23/10-7/11 μένεις χωρίς πάσο, τουλάχιστον με τα τρέχοντα δεδομένα.
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by kage21 »

Δεν ειναι αναγκη να εχεις γραφτει στο εξαμηνο...εμενα σημερα μου ηρθε το μηνυμα που ελεγε να παω να το παραλαβω
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
boutsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 354
Joined: Mon Mar 22, 2010 7:40 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by boutsi »

fentayeen wrote:σημερα παραμενει το ιδιο στα στοιχεια σπουδαστη. ειναι κενο και δεν εχει ουτε τα περασμενα μαθηματα..
τι να πω...
Γενικα τα στοιχεια σπουδαστη δεν ειναι και ο καλυτερος κωδικας που εχουν γραψει αυτοι οι τυποι.
Τόσο καιρό στα μη περασμένα μαθήματα καθε μαθημα εμφανιζεται τοσες φορες οσα και τα ετη που το εχεις αφησει...
Ετσι χανεται το ολο νοημα του να υπαρχει αυτη η λιστα, διοτι χρωστώντας 9 μαθηματα φαινεται λες και χρωστας καμια 20αρια

Για να μην εχουν διορθωσει αυτο το προβλημα εδω και 3 χρονια, τοτε δεν μου κανει καθολου εντυπωση η τωρινη κατασταση...
Wir müssen wissen, wir werden wissen!
XaVass
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 78
Joined: Fri Jun 11, 2010 6:32 pm

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by XaVass »

Xronis wrote:Ρε παιδιά βοηθήστε λίγο γιατί με όλα αυτά έχω χάσει τον μπούσουλα........μπαίνω τρίτο εξάμηνο.πού χρειάζεται να μπω για να γραφτώ και να έχω δικαίωμα να πάρω το πάσο¨???????
SlasherG wrote:http://paso.minedu.gov.gr/.. Μπορείς μέχρι 23/10, την ίδια μέρα που λήγει και το παλιό πάσο. Για να πάρεις το καινούργιο, νομίζω θα πρέπει να γραφτείς ηλεκτρονικά από τις 7/11. Που σημαίνει ότι 23/10-7/11 μένεις χωρίς πάσο, τουλάχιστον με τα τρέχοντα δεδομένα.
Πάντως στο σιτε λέει οτι μπορείς να κάνεις αίτηση για το πάσο όλο το ακαδημαικό έτος 2011-2012(http://paso.minedu.gov.gr/Deadline):

Οι φοιτητές θα μπορούν να υποβάλλουν την ηλεκτρονική αίτηση καθ'όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους 2011-12. Το ΠΑΣΟ θα βρίσκεται στο σημείο παράδοσης εντός πέντε εργάσιμων ημερών από την έγκριση της αίτησης του φοιτητή από τη Γραμματεία του οικείου Τμήματος.

Το ΠΑΣΟ θα παραμένει στο σημείο παράδοσης για δύο μήνες από την ημέρα της εκτύπωσής του και τη σχετική ειδοποίηση προς το φοιτητή. Σε περίπτωση που ο δικαιούχος δεν προσέλθει για την παραλαβή του ΠΑΣΟ εντός των δύο μηνών, η αίτησή του θα θεωρείται άκυρη. Εάν ο φοιτητής επιθυμεί να παραλάβει το ΠΑΣΟ μετά το πέρας των δύο μηνών, τότε υποβάλλει νέα αίτηση και ακολουθείται η διαδικασία από την αρχή.
User avatar
voulgarisk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 358
Joined: Sun Jun 13, 2010 4:36 pm

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by voulgarisk »

ρε παιδια για να εγκριθει το καινουριο πασο δε θα πρεπει να εχουμε γραφτει στη τρεχον εξαμηνο?
Fuck this world,i'll make my own
bouz
Corporal
Corporal
Posts: 10
Joined: Mon Jan 17, 2011 1:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by bouz »

Μέχρι και το 7ο έτος δικαιούμαστε πάσο σωστά?
User avatar
funster
Corporal
Corporal
Posts: 18
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:05 pm

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by funster »

υπάρχει καποιο νεοτερο για τις ημερομηνιες εγγραφων ?
καθαρα για εγγραφη στο εξαμηνο, δε με ενδιαφερει το πάσο..
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου

Post by Kitharistas »

λάθος 7/11-27/11
Rock on buddies...
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”