ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
tigastanos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 28
Joined: Fri Feb 19, 2010 3:17 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by tigastanos »

Αναστολή λειτουργίας Λεωφορειακών γραμμών που εξυπηρετούν τα Πανεπιστημιακά ιδρύματα

Από 11/07/2011 και μέχρι τέλος Αυγούστου αναστέλλεται η λειτουργία των λεωφορειακών γραμμών 242, 250, Ε15 και Ε90.

Πηγή
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by eΝy »

lol

θεοί..!
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by who »

tigastanos wrote:Αναστολή λειτουργίας Λεωφορειακών γραμμών που εξυπηρετούν τα Πανεπιστημιακά ιδρύματα

Από 11/07/2011 και μέχρι τέλος Αυγούστου αναστέλλεται η λειτουργία των λεωφορειακών γραμμών 242, 250, Ε15 και Ε90.

Πηγή
Α, νταξ, γι αυτό περίμενα χτες 1μιση ώρα 242. Για κάποιους άρχισαν οι διακοπές φαίνεται.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
User avatar
boutsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 354
Joined: Mon Mar 22, 2010 7:40 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by boutsi »

Αρχισανε τα οργανα...προσοχη γιατι θα ζησουμε επικες εποχες!

Μην αναφερω καν οτι γραφουμε μεχρι 14, οτι καποιοι φοιτητες εχουν και διαφορες υποχρεωσεις εκτος εξεταστικης...Φανταζομαι οτι ολα αυτα ειναι στα πλαισια της οικονομικης εξυγιανσης του κρατους και τα μετρα λιτοτητας...ΤΡΑΓΙΚΟΙ!
Wir müssen wissen, wir werden wissen!
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by Kitharistas »

Ρε παιδιά και πέρυσι είχε σταματήσει το 242 Ιούλιο και Αύγουστο.. Θυμάμαι χαρακτηριστικά που δίναμε τεχνικά υλικά στις 30 Αυγούστου και δεν υπήρχε 242 και μου έκανε εντύπωση και το ψιλοέψαξα τότε.. Την γραμμή την θεωρούν "σχολική", για αυτό δεν έχει και τα σαββατοκύριακα.. Οπότε δεν έχει να κάνει με την "λιτότητα", ίσως με την γενικότερη αλλά όχι λόγω κρίσης, ήταν από πριν έτσι..
Rock on buddies...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by sid »

tigastanos wrote:Από 11/07/2011 και μέχρι τέλος Αυγούστου αναστέλλεται η λειτουργία των λεωφορειακών γραμμών 242, 250, Ε15 και Ε90.
HarisSukhoi wrote:Εγώ περίμενα μόνιμη. :P
Βασικά , το 242 έχει σταματήσει εδώ και καιρό , ίσως και χρόνια - απλά , πού και πού ένας οδηγός συναισθηματικά δεμένος με την διαδρομή περνάει συμβολικά και οι φοιτητές που τον βλέπουν να στρίβει στην Κατεχάκη , συγκινημένοι και αυτοί , του μοιράζουν απλόχερα ευχές που αφορούν τον Ιησού , την Παναγία και γενικά τα θεία . Όσοι δεν εύχονται στον οδηγό δεν είναι γαιδούρια , απλά κάνουνε οικονομία δυνάμεων ενόψει ηλίασης . Αν και θα μας λείψει αυτό , τουλάχιστον έχουμε το car pooling - στα ελληνικά μεταφράζεται όποιος δεν έχει αμάξι τον poulo

καλό καλοκαίρι
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
tigastanos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 28
Joined: Fri Feb 19, 2010 3:17 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by tigastanos »

Kitharistas wrote:Ρε παιδιά και πέρυσι είχε σταματήσει το 242 Ιούλιο και Αύγουστο.. Θυμάμαι χαρακτηριστικά που δίναμε τεχνικά υλικά στις 30 Αυγούστου και δεν υπήρχε 242 και μου έκανε εντύπωση και το ψιλοέψαξα τότε.. Την γραμμή την θεωρούν "σχολική", για αυτό δεν έχει και τα σαββατοκύριακα.. Οπότε δεν έχει να κάνει με την "λιτότητα", ίσως με την γενικότερη αλλά όχι λόγω κρίσης, ήταν από πριν έτσι..
Γενικά στα ΜΜΜ υπάρχουν τριών ειδών δρομολογήσεις: Το κανονικό που έχουμε 9 μήνες τον χρόνο, το Θερινό 1 από μέσα-τέλη Ιουνίου ως μέσα Σεπτέμβρη και το Θερινό 2 από μέσα-τέλη Ιουλίου ως τέλη Αυγούστου. Το 242 όσο το θυμάμαι δεν λειτουργεί μόνο κατά την διάρκεια του Θερινού 2, στο Θερινό 1 πάντα λειτουργούσε.

Γι' αυτό που λες για τις 30/8 δεν ξέρω γιατί συνέβη, ήταν η πρώτη μέρα που ίσχυε το Θερινό 1. Πάντως το πρώτο 15ήμερο του Σεπτέμβρη χρησιμοποίησα το 242 για να δώσω μάθημα, εκείνες τις μέρες ίσχυε το Θερινό 1.

Γενικά πάντως υπάρχουν μεγάλες ελλείψεις οδηγών σε ΕΘΕΛ & ΗΛΠΑΠ, φανταστείτε ότι στα τρόλλεϋ σε μια κανονική καθημερινή, πχ τον Χειμώνα, σε ώρες αιχμής κυκλοφορούν τα μισά τρόλλεϋ (υπάρχουν ~360 οχήματα και χρησιμοποιούνται τα 180 :shock:) και δυστυχώς είναι απίθανο βραχυπρόθεσμα να προσλάβουν κόσμο.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by Adramelch »

Δεν ήξερα που να το ποστάρω, οπότε ας το ρωτήσω εδώ:

Έχουν όλοι πρόβλημα με την ηλεκτρονική γραμματεία;
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by who »

Εγώ τις τελευταίες 2-3 μέρες.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
chrmat
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Mon Mar 15, 2010 5:01 pm

Re: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Post by chrmat »

who wrote:Εγώ τις τελευταίες 2-3 μέρες.
κ γω κ μου χει σπασει τα π..ρια αυτο το πραγμα..θελω να δω ποσο πηρα στοιχεια 2 κ δε μπορω..κανεις που θα ειναι πανω αυριο να επιβεβαιωσει το 7αρακι μου υπαρχει??
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”