Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
iamlost
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 132
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by iamlost »

Εαακ-αρεν νομιζω πηραν περισσοτερες ψηφους,γύρω στους 170.
manoshellas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 42
Joined: Wed Oct 06, 2010 1:57 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by manoshellas »

Και έπεσαν έτσι αμαχητοί οι συνάδελφοι των ΕΑΑΚ;; αυτό ήταν;; πολύ καλό για να είναι αληθινό...δεν γίνεται να μην κλείσει η σχολή...θα τρελαθώ!
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by electron »

Δηλαδή μπορεί να πηγαίνεις σχολή εσύ 8.45, αύριο καλή ώρα και ξαφνικά να μη σε αφήνουν να μπεις σχολή ?....
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Spyrοs »

electron wrote:Δηλαδή μπορεί να πηγαίνεις σχολή εσύ 8.45, αύριο καλή ώρα και ξαφνικά να μη σε αφήνουν να μπεις σχολή ?....
Μου έχει συμβεί! :lol:
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
220volt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 67
Joined: Thu Jan 21, 2010 9:54 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by 220volt »

Κράτα μικρό καλάθι γιατί μπορεί και να μαζέψουν υπογραφές και να ξαναγίνει Συνέλευση μεθαύριο.
Δηλαδή μπορεί να πηγαίνεις σχολή εσύ 8.45, αύριο καλή ώρα και ξαφνικά να μη σε αφήνουν να μπεις σχολή ?....
Αυτά τα ακραία και ιδιαίτερα αστεία σκηνικά σιγά σιγά πιστεύω σταματάνε.
Ο κόσμος της σχολης στην πλειονότητα του δεν τα γουστάρει και όποιος το κάνει μακροπρόθεσμα θα χάσει ψήφους ;)
Τουλάχιστον όποιος κουβαλάει λίγο μυαλό στο κεφάλι του...
User avatar
trelaras
Corporal
Corporal
Posts: 12
Joined: Thu May 20, 2010 2:13 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Στο ροζ συννεφάκι μου...

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by trelaras »

Spyrοs wrote:
electron wrote:Δηλαδή μπορεί να πηγαίνεις σχολή εσύ 8.45, αύριο καλή ώρα και ξαφνικά να μη σε αφήνουν να μπεις σχολή ?....
Μου έχει συμβεί! :lol:
Κι εμένα μου έχει συμβεί. Και μάλιστα τότε δεν είχαν ενημερωθεί ούτε οι υπεύθυνοι των εργαστηρίων. Άσε τι μπορεί να συμβεί.

Τώρα σε ό,τι αφορά τα παραπάνω. Για άλλη μια φορά (και δεν θα είναι η τελευταία) ανοιξε μια συζήτηση του τύπου "ανοιχτή ή κλειστή σχολή".
Κατ' αρχήν να πω ότι είναι λυπηρό από νέους ανθρώπους όπως εμείς να μπαίνουν τέτοιου είδους διλήμματα και υπό αυτήν την μορφή. Από κει και πέρα για κάποιους μπορεί να είναι τρόπος αντίδρασης η κατάληψη. Και μπορεί και όντως να είναι. Εγώ πάντως πιστεύω ότι δεν είναι αποτελεσματική. Διότι όταν καταλήγεις να ζητάς τα αυτονόητα ε τότε καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι έτσι δεν μπορεί να διορθωθεί.

Το έχω ίσως πει και παλιότερα αλλά κατά τη γνώμη πρέπει να υπέρχει μέτρο. Αν οι καταλήψεις ήταν πιο σπάνιες τότε και πιο πολύ κόσμος θα τις πίστευε και περισσότερη εντύπωση θα έκαναν. Ενώ τώρα... Α... Κατάληψη... Πάλι;;;; Ναι. Α.... Καλά... Πάντα έτσι κάνουν... Ε τότε γ....α τους.
Τα πάντα είναι θέμα ισορροπίας. Και να δούμε τι θα κάνουμε με τη σχολή μας για να τη φτιάξουμε και να δούμε τι γίνεται στον "έξω κόσμο" γιατί θα τα βρούμε μπροστά μας. Και κατάληψη και δουλειά. Είναι σαν να προσπαθείς να την πεις στον γείτονα όταν το ίδιο σου το σπίτι είναι μπουρδέλο... εχμ... χαμετυπείο (διορθώστε με αν είναι λάθος).

Βέβαια αυτό που πραγματικά χρειάζεται είναι ανοιχτά μυαλά και ανοιχτά αυτιά. Αν οι διάφοροι κομματικοί (και όχι μόνο αυτοί) βγάλουν τις ωραίες παροπιδούλες τους (τι λέω τώρα) και συνεννοηθούν κάποτε (Αμήν) μεταξύ τους και μεταξύ μας τότε πολλά πράγματα θα βελτιωθούν. Ο χρόνος θα δείξει (ότι αυτό είναι ανέφικτο)...
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by electron »

trelaras wrote:
Spyrοs wrote:
electron wrote:Δηλαδή μπορεί να πηγαίνεις σχολή εσύ 8.45, αύριο καλή ώρα και ξαφνικά να μη σε αφήνουν να μπεις σχολή ?....
Μου έχει συμβεί! :lol:
Είναι σαν να προσπαθείς να την πεις στον γείτονα όταν το ίδιο σου το σπίτι είναι μπουρδέλο... εχμ... χαμετυπείο (διορθώστε με αν είναι λάθος).
το σωστο ειναι "χαμαιτυπείο" :-P
κατά τ' άλλα, σύμφωνοι.
User avatar
trelaras
Corporal
Corporal
Posts: 12
Joined: Thu May 20, 2010 2:13 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Στο ροζ συννεφάκι μου...

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by trelaras »

Αχ... Κι ήμουν σίγουρος για το "με" :shock: . Όπως και να έχει ευχαριστώ ;)
User avatar
tsakalos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 104
Joined: Wed Oct 20, 2010 9:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by tsakalos »

αν ζητησουν υπογραφες ποσες πρεπει να μαζεψουν ;
mech222
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 96
Joined: Wed Oct 13, 2010 6:37 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by mech222 »

Το έχω ίσως πει και παλιότερα αλλά κατά τη γνώμη πρέπει να υπέρχει μέτρο. Αν οι καταλήψεις ήταν πιο σπάνιες τότε και πιο πολύ κόσμος θα τις πίστευε και περισσότερη εντύπωση θα έκαναν. Ενώ τώρα... Α... Κατάληψη... Πάλι;;;; Ναι. Α.... Καλά... Πάντα έτσι κάνουν... Ε τότε γ....α τους.
Τα πάντα είναι θέμα ισορροπίας.



φιλε τρελαρα συμφωνω απολυτα μαζι σου,,αυτες οι 3 γραμμες που διαλεξα ειναι γεγονος,,,και κατι αλλο,,,σκεφτηκανε ποτε τα εακ οτι χωρις καταληψεις στο πλαισιο τους θα κερδιζανε πολυ περισσοτερους ψηφους? γιατι πραγματικα εχει παιδια που ειναι εακ και ριχνουν λευκο γιατι δεν θελουν να κλεισει η σχολη τους,,,,159 ψηφους σημερα τα εακ,,,περιπου 25 λευκα(δεν θυμαμε ακριβως ποσα ηταν)...τι θα γινοταν αν αυτα τα λευκα ηταν των εακ ? λεμε τωρα,,,υποθεσεις...αλλα πιστευω αξιζει το κοπο να σκεφτουν τα εακ αυτη τη περιπτωση,,οχι μονο για τις συνελευσεις,,αλλα και για τις εκλογες,,που τις κερδιζει εδω και 24 χρονια η ΔΑΠ μαλλον για αυτο το λογο! παιδια η καταληψη δεν ειναι λυση,,,ουτε φυσικα ο ''εφησυχασμος'',,,γιατι ολες οι αλλες χωρες του κοσμου δεν εχουν αυτα τα προβληματα στα πανεπιστημια? μηπως επειδη σαν ελληνες ειμαστε πιο εξυπνοι?... ή μηπως επειδη αυτοι δεν εχουν προβληματα? συναδελφοι την καταληψη δεν την υπολογιζει καν η κυβερνηση...με τοσες που γινονται ποσες να προλαβει να δει ? για αυτο ξαναλεω,,,η καταληψη δεν ειναι λυση...
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”