Απεργίες Ιούνιος 2014

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by a_nikos »

Στο Facebook ανεβηκε αυτο:
εαακιτες στην πυλη ζωγραφου μετα τη συνελευση ειπαν: "οποιος θελει να κανει μαθημα ας ερθει αυριο να παιξει ξυλο με τους διοικητικούς"
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απ: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Onoffon »

a_nikos wrote:Στο Facebook ανεβηκε αυτο:
εαακιτες στην πυλη ζωγραφου μετα τη συνελευση ειπαν: "οποιος θελει να κανει μαθημα ας ερθει αυριο να παιξει ξυλο με τους διοικητικούς"

δε νομιζω να γινει κατι τετοιο

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
SimpleMan
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 57
Joined: Sat Oct 06, 2012 3:21 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by SimpleMan »

Kokontina-_- wrote:Έχω ξεκινήσει μία γενική ενημέρωση σε καθηγητές και προσπαθώ να έρθω σε επαφή με Κοσμήτορες κλπ για να δω τι ακριβώς θα γίνει από δω και μετά. Δε θέλω να πω αερολογίες, περιμένετε να απαντήσουν οι άνθρωποι και θα σας ενημερώσω.
Τους έστειλα για την απόφαση στη Γ.Σ. και από αυτούς εξαρτάται νομίζω το τι μέλει γενέσθαι από δω κ πέρα. Αλλά ακόμα και να μην έχουμε άμεση απάντηση, θεωρώ ότι το να έρθει κόσμος στη σχολή είναι επίσης αναγκαίο, ως μέτρο πίεσης προς όλους.
Μπας κ μας πάρουν επιτέλους κάποιοι υπόψιν τους στα σοβαρά....

Να σου κανω μια ερωτηση? Ποτε θελεις εσυ δηλαδη να δοθουν τα μαθηματα και να αναπληρωθουν οι 8 μερες που εχουν χαθει ? Να κατσουμε εδω μεχρι 15 Αυγουστου ?
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απ: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Onoffon »

SimpleMan wrote:
Kokontina-_- wrote:Έχω ξεκινήσει μία γενική ενημέρωση σε καθηγητές και προσπαθώ να έρθω σε επαφή με Κοσμήτορες κλπ για να δω τι ακριβώς θα γίνει από δω και μετά. Δε θέλω να πω αερολογίες, περιμένετε να απαντήσουν οι άνθρωποι και θα σας ενημερώσω.
Τους έστειλα για την απόφαση στη Γ.Σ. και από αυτούς εξαρτάται νομίζω το τι μέλει γενέσθαι από δω κ πέρα. Αλλά ακόμα και να μην έχουμε άμεση απάντηση, θεωρώ ότι το να έρθει κόσμος στη σχολή είναι επίσης αναγκαίο, ως μέτρο πίεσης προς όλους.
Μπας κ μας πάρουν επιτέλους κάποιοι υπόψιν τους στα σοβαρά....

Να σου κανω μια ερωτηση? Ποτε θελεις εσυ δηλαδη να δοθουν τα μαθηματα και να αναπληρωθουν οι 8 μερες που εχουν χαθει ? Να κατσουμε εδω μεχρι 15 Αυγουστου ?
εσυ τι θες να χαθει το εξαμηνο για να μην εισαι εδω μεχρι 15 αυγουστου?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
SimpleMan
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 57
Joined: Sat Oct 06, 2012 3:21 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απ: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by SimpleMan »

Onoffon wrote:
SimpleMan wrote:
Kokontina-_- wrote:Έχω ξεκινήσει μία γενική ενημέρωση σε καθηγητές και προσπαθώ να έρθω σε επαφή με Κοσμήτορες κλπ για να δω τι ακριβώς θα γίνει από δω και μετά. Δε θέλω να πω αερολογίες, περιμένετε να απαντήσουν οι άνθρωποι και θα σας ενημερώσω.
Τους έστειλα για την απόφαση στη Γ.Σ. και από αυτούς εξαρτάται νομίζω το τι μέλει γενέσθαι από δω κ πέρα. Αλλά ακόμα και να μην έχουμε άμεση απάντηση, θεωρώ ότι το να έρθει κόσμος στη σχολή είναι επίσης αναγκαίο, ως μέτρο πίεσης προς όλους.
Μπας κ μας πάρουν επιτέλους κάποιοι υπόψιν τους στα σοβαρά....

Να σου κανω μια ερωτηση? Ποτε θελεις εσυ δηλαδη να δοθουν τα μαθηματα και να αναπληρωθουν οι 8 μερες που εχουν χαθει ? Να κατσουμε εδω μεχρι 15 Αυγουστου ?
εσυ τι θες να χαθει το εξαμηνο για να μην εισαι εδω μεχρι 15 αυγουστου?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Ναι το θεωρω πολυ καλυτερο να γινουν πχ τα μαθηματα τωρα και να δοθουν ολα το Σεπτεμβρη. Αυτο αν ανοιξουμε μεχρι τις 30 Ιουνη.. Αν δεν ανοιξουμε προτιμω επισης να γινονται παραλληλα μαθηματα και εξετασεις το Σεπτεμβρη παρα να τρεχουμε τωρα με αναπληρωσεις-εξετασεις κλπ
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απ: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Stallion »

SimpleMan wrote: Ναι το θεωρω πολυ καλυτερο να γινουν πχ τα μαθηματα τωρα και να δοθουν ολα το Σεπτεμβρη. Αυτο αν ανοιξουμε μεχρι τις 30 Ιουνη.. Αν δεν ανοιξουμε προτιμω επισης να γινονται παραλληλα μαθηματα και εξετασεις το Σεπτεμβρη παρα να τρεχουμε τωρα με αναπληρωσεις-εξετασεις κλπ
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μη λες τέτοια πράγματα εδώ μέσα πιπέρι στο στόμα.
Όλα τα προλαβαίνουμε. Άσε που από αύριο θα γίνονται παραδόσεις και θα δίνονται μαθήματα οπότε δε θα υφίσταται καν θέμα.
mc.giannis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Mon Feb 03, 2014 11:31 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απ: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by mc.giannis »

Stallion wrote:
SimpleMan wrote: Ναι το θεωρω πολυ καλυτερο να γινουν πχ τα μαθηματα τωρα και να δοθουν ολα το Σεπτεμβρη. Αυτο αν ανοιξουμε μεχρι τις 30 Ιουνη.. Αν δεν ανοιξουμε προτιμω επισης να γινονται παραλληλα μαθηματα και εξετασεις το Σεπτεμβρη παρα να τρεχουμε τωρα με αναπληρωσεις-εξετασεις κλπ
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μη λες τέτοια πράγματα εδώ μέσα πιπέρι στο στόμα.
Όλα τα προλαβαίνουμε. Άσε που από αύριο θα γίνονται παραδόσεις και θα δίνονται μαθήματα οπότε δε θα υφίσταται καν θέμα.
Είναι σίγουρο ότι θα γίνονται από αύριο μαθήματα ? Από ποια πηγή το ξέρεις ?
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απ: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Stallion »

mc.giannis wrote: Είναι σίγουρο ότι θα γίνονται από αύριο μαθήματα ? Από ποια πηγή το ξέρεις ?
kolpit wrote:
master wrote:Αύριο και μέχρι τη δευτέρα η σχολή θα είναι κλειστή. Το ότι βγήκε το πλαίσιο ανοιχτή σχολή δε σημαίνει τίποτα παραπάνω, πέραν του ότι η σχολή δεν τελεί επιπλέον κατάληψης από τους φοιτητές.

Σεβαστή η άποψη σου ...αλλά όπως η σχολή δεν ήταν κλειστή σήμερα που πήγαμε στη συνέλευση έτσι δεν θα είναι και αύριο...!!
Nemesis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 11
Joined: Wed Jan 19, 2011 2:06 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Nemesis »

Stallion wrote:
mc.giannis wrote: Είναι σίγουρο ότι θα γίνονται από αύριο μαθήματα ? Από ποια πηγή το ξέρεις ?
kolpit wrote:
master wrote:Αύριο και μέχρι τη δευτέρα η σχολή θα είναι κλειστή. Το ότι βγήκε το πλαίσιο ανοιχτή σχολή δε σημαίνει τίποτα παραπάνω, πέραν του ότι η σχολή δεν τελεί επιπλέον κατάληψης από τους φοιτητές.

Σεβαστή η άποψη σου ...αλλά όπως η σχολή δεν ήταν κλειστή σήμερα που πήγαμε στη συνέλευση έτσι δεν θα είναι και αύριο...!!
Για μισό λεπτό παιδιά, γιατί, αν θυμάμαι καλά, και το περασμένο Σεπτέμβρη οι διοικητικοί που απεργούσαν άφηναν να μπουν φοιτητές μόνο τις ημέρες της συνέλευσης. Οπότε, πως έχει νόημα να λέμε ότι μπορούν να γίνουν μαθήματα και εξετάσεις τις υπόλοιπες μέρες που συνεχίζεται η απεργία; Διορθώστε με όποιοι θυμάστε ή ξέρετε κάτι παραπάνω.

Επίσης, μια άσχετη απορία: Επειδή το έχω δει και σε άλλο φόρουμ, γιατί κάποιοι γράφετε από που στείλατε το ποστ (του στυλ "Στάλθηκε από τάδε με Tapatalk"); Σε τι ακριβώς εξυπηρετεί αυτή η πληροφορία; Από περιέργεια ρωτάω.
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απ: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by nikolio »

Αυριο θα ξερουμε...

Tapatalked
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”