Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by ShadowMech »

Μα και να βγει το πλαισιο, παλι μπορουμε να θεσουμε θεμα εγκυροτητας λογω μη απαρτιας, αφου και σε ακυρη αποφαση απλα η σχολη θα ανοιξει.
( :twisted: )
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by ShadowMech »

chernobill wrote:καλα μας δουλευουν?? εφόσον είναι άκυρες οι συνελεύσεις, δεν υπάρχει κάποιος αρμόδιος να πει ότι είναι άκυρες??? ρωτάω τωρα εγω ως πρωτοετής και άμαθος .....
Οταν ο προεδρος ή καθε υπευθυνος ξερει οτι την επομενη μερα κιολας απο τη στιγμη που θα πει κατι τετοιο (δε λεω κανει, απλα πει) θα βρει το γραφειο του βανδαλισμενο αν οχι καμμενο, τι περιμενεις να γινει? Και αμα ζητησει κανεις ευθυνες και ενοχους θα πετανε το μπαλακι απο πκσ σε εαακ και αναρχικους και παμε παλι, μεχρι φυσικα ολοι οι αυτοι οι βαθια δημοκρατες να την βγαλουν λαδι...
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by Sopas »

Στο e-polytexneio σβήνονται ποστς;;;; Απαπαπαπαπα πιπέρι... Εξάλλου τα σβησμένα δεν είναι ούτε τα μισα από αυτά που υπάρχουν, οπότε μην παραπονιέστε.

Στα υπόλοιπα τώρα γνώμη μου είναι ότι μετά το αποτέλεσμα έπρεπε να πει κάποιος στη ΔΑΠαρα ότι ξεφτιλίστηκε κ ότι άμα όντως θέλει ανοικτή σχολή την επομένη φορά να ενοποιηθεί ΑΥΤΗ με το ανεξάρτητο... Αλλά θέλει;;;;
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by blackjohnny »

Sopas wrote:Στο e-polytexneio σβήνονται ποστς;;;; Απαπαπαπαπα πιπέρι... Εξάλλου τα σβησμένα δεν είναι ούτε τα μισα από αυτά που υπάρχουν, οπότε μην παραπονιέστε.

Στα υπόλοιπα τώρα γνώμη μου είναι ότι μετά το αποτέλεσμα έπρεπε να πει κάποιος στη ΔΑΠαρα ότι ξεφτιλίστηκε κ ότι άμα όντως θέλει ανοικτή σχολή την επομένη φορά να ενοποιηθεί ΑΥΤΗ με το ανεξάρτητο... Αλλά θέλει;;;;
μα τι ρωτάς και συ ρε;προφανώς δε θέλει απλά ποτέ δε θα το πει ανοιχτά...
relax..it's over...you belong to me....
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by Irishman »

καλά τώρα συζητάτε σοβαρά αν η κότα έκανε τ' αβγό ή το αυγό την κότα;
μιλάμε για ίδια πλαίσια. ενωθείτε εσείς με τη δαπ. έτσι κι αλλιώς ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. aka το πτυχίο μου και την εξεταστική μου κι ας με κλέβουνε μες στη μούρη μου.
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by ShadowMech »

Και προς απαντηση...:
Image
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by Irishman »

ποιά είναι η απάντηση;
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
aposperitis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Thu Oct 14, 2010 6:25 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by aposperitis »

ShadowMech wrote:
Τους παρακολουθείς στα σπίτια τους ή κατεβαίνεις σε όλες τις πορείες και έχεις απουσιολόγιο...Τι να σου πω,πραγματικά..Απλά γελάω.
Δε χρειαζεται, τα νουμερα μιλανε μονα τους. Και δυστυχως το ξερεις, εκτος και αν ουτε εσυ κατεβαινεις στις πορειες για να δεις ποσοι (δεν) ειναι. Απο κει και περα γελα οσο θες, οι υπολοιποι που θα το διαβασουν θα κρινουν και αυτοι με ποια αποψη πρεπει να γελασουν... ή και να κλαψουν ισως.
και που τα βλέπεις εσύ αυτά τα νούμερα στις ειδήσεις του mega ή του star??γιατί εγώ κατέβηκα στη τελευταία πορεία και είδα στο δρόμο περίπου 8000 φοιτητές..Λοιπόν σταμάτα τη παραπληροφόρηση και να είσαι πιο σίγουρος όταν μιλάς γιατι απότι είδα πρόσεξαν κι αλλοι ότι χθες στα περισσότερα θέματα δεν ήξερες τί να απαντήσεις..χμμμ.μου έκανε εντύπωση που σας έπιασαν τόσο αδιάβαστους χθες και σας ξεφτύλισσαν γιάτι πραγματικά εσας του ανεξάρτητου πλαισίου δεν σας θεωρώ καθόλου απολιτίκ..Ισα ίσα πιστεύω οτι έχετε μια βαθιά πολιτική στρατηγική,,ένα πολιτικό στόχο που σας έχει αναθέσει το υπουργείο παιδείας μιας και οι περισσότεροι σύμμαχοι του στέκονται πλεον απεναντι του..Λοιπόν ειπαν''θα βρούμε 30 φοιτητές από κάθε σχολή αυτοί θα βρούν αλλους 30 ,θα συσπειρωθεί περισσοτερος κοσμος(ο καθένας για άλλους λογους και με αλλα κίνητρα αυτά τα ξέρετε εσείς)και με την απαιτούμενη βοήθεια απο τα μμε θα εφαρμοστεί γρηγορα το νομοσχέδιο,,θα ξεκινήσουν τα ερευνητικά τους οι επιχειρησεις και θα βγαλουμε κανένα φραγκο πριν πτωχεύσουμε τελίως τη χώρα''..τετοιοι ειστε παιδιά,,ΠΙΟΝΙΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ..
οταν ο γιωργάκης ειπε στη ΔΕΘ ''στόχος μου είναι ένας εργαζόμενος ανα οικογένεια'',και συμπληρώνω κι εγώ ενα βιβλίο ανα τάξη,ένας γιατρός ανά οροφο για τις δικές σας οικογένειες μιλούσε,,για το εκπαιδευτικό συστημα που τα δικά σας παιδιά θα ζήσουν για το ανύπαρκτο σύστημα υγείας που εμείς θα απολαύσουμε..Τί περιμένετε όλοι?οτι θα τελειώσετε τη σχολη στα 5 χρόνια και θα σας περιμένουν οι δουλειές ετσι?(εκτος κι αν ολοι σε αυτό το φορουμ είστε τοσο πλουσιοι που εχετε έτοιμεσςδουλειές απο τους γονείς σας).Διαβαστε λιγο τους καταλογους του ΤΕΕ για τα ποσοστά των ανεργων μηχανικων,,δείτε ποσο εχει παει η εισφορά στο ΤΣΜΕΔΕ κι αναλογιστείτε που θα βρίσκουμε λεφτά να τη πληρώνουμε..Εχω φιλους μηχανολόγους απο τη σχολή μας που δουλευουν 11 ωρες τη μερα για 900 ευρω κι αλλους που εχουν δουλεψει για μήνες τζαμπα απλά για να αποκτησουν προυπηρεσια..Ξυπνηστε και παρτε τη κατασταση στα χερια σας,αναλογιστειτε τι ευθυνες θα εχετε οταν το δημοσιο μετατραπει σε επιχειρηματικο πανεπιστημιο μεσα και απο τη δραση σας.ουτε κι εγω ειμαι σε καμια παραταξη και γενικα ημουν πολυ επιφυλακτικη με τις καταληψεις αλλα αν δν παλεψει τωρα ολη η πανεπιστημιακη κοινοτητα απέναντι στο νομο αυτο ποτε θα το κανει?
herculas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 115
Joined: Mon Feb 08, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by herculas »

Λοιπόν ειπαν''θα βρούμε 30 φοιτητές από κάθε σχολή αυτοί θα βρούν αλλους 30 ,θα συσπειρωθεί περισσοτερος κοσμος(ο καθένας για άλλους λογους και με αλλα κίνητρα αυτά τα ξέρετε εσείς)και με την απαιτούμενη βοήθεια απο τα μμε θα εφαρμοστεί γρηγορα το νομοσχέδιο,
Αυτά στα είπε η Παπαρήγα ο Τσίπρας ή ο Spielberg ?
Επειδή εσύ τα παίρνεις σε μετρητά ή σε θωπείες δε σημαίνει ότι όλοι είναι σαν τα μούτρα σου .
Πόσα χρόνια δουλεύεις εσύ ρε μάγκα ?
Ή επειδή κουράστηκε ο φίλος σου άλλαξες φανέλα από τον ιδρώτα εσύ ?
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 20/09/2011

Post by electron »

winterwood wrote:καλά τώρα συζητάτε σοβαρά αν η κότα έκανε τ' αβγό ή το αυγό την κότα;
μιλάμε για ίδια πλαίσια. ενωθείτε εσείς με τη δαπ. έτσι κι αλλιώς ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. aka το πτυχίο μου και την εξεταστική μου κι ας με κλέβουνε μες στη μούρη μου.

Αυτο αγαπητε θα πει πετυχημενο trΟllΑριΣμα. Εισαι στο σάιτ και βλεπεις τι κουβεντες γινονται. Απο κει και περα, ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του.


Θεε μου, aposperiti, εχεις και ωραιο ονομα, εχω μεινει με αυτα που λες. Ελπιζω κι εσυ να trollαρεις ασυστολα, γιατι αν οντως πιστευεις τα λεγομενα σου, μαλλον εχεις ερθει απο την Αφροδιτη, οπως υποδηλωνει και το ονομα σου.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”