Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by who »

Damn. Κι είχα σκοπό να δηλώσω 2-3 βιβλιαράκια αυτό το εξάμηνο.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
User avatar
Elias
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 396
Joined: Fri May 14, 2010 1:42 am

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by Elias »

Νέα προβλήματα με τον Εύδοξο.
Όταν πατάω τελική υποβολή δήλωσης μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:
(401) Η δήλωση δεν μπορεί να αποθηκευτεί: Έχετε ξεπεράσει το μέγιστο όριο μαθημάτων για τα οποία δικαιούστε συγγράμματα για την συγκεκριμένη περίοδο. Εάν υπάρχει πρόβλημα, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το Γραφείο Αρωγής Χρηστών.

Σημειώνω ότι έχω επιλέξει μόνο τα συγγράματα που αντιστοιχούν στα μαθήματα που έχω δηλώσει κανονικά.
Ο Ρομπέν του ΕΜΠ.
User avatar
Elias
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 396
Joined: Fri May 14, 2010 1:42 am

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by Elias »

Πήρα μόλις τώρα και στο γραφείο αρωγής χρηστών "Εύδοξος" και μου είπαν πως μπορούμε να δηλώνουμε συγγράματα μόνο για 8 μαθήματα, σύμφωνα με απόφαση του υπουργείου. Οπότε με λίγα λόγια τίθεται κι ένα επιπλέον όριο δήλωσης μαθημάτων αφού πρακτικά δε γίνεται να παρακολουθήσεις και να δόσεις ένα μάθημα χωρίς βιβλία. Μου είπαν, επίσης, να ξαναπευθυνθώ στη γραμματεία, στην οποία απευθύνθηκα σε πρώτη φάση και μου έδοσε το τηλέφωνο αρωγής χρηστών, λέγοντας πως εκείνη δεν γνωρίζει και δεν μπορεί να κάνει και τίποτα.

Στη δική μου περίπτωση ξεπερνάω το όριο μαθημάτων κατά ένα, καθώς έχω 8 μαθήματα κανονικά στο 4ο εξάμηνο που βρίσκομαι και δήλωσα επιπλέον και ΜΕΚ Ι από το 6ο εξάμηνο.
Ο Ρομπέν του ΕΜΠ.
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by giotis »

Elias wrote:Πήρα μόλις τώρα και στο γραφείο αρωγής χρηστών "Εύδοξος" και μου είπαν πως μπορούμε να δηλώνουμε συγγράματα μόνο για 8 μαθήματα, σύμφωνα με απόφαση του υπουργείου. Οπότε με λίγα λόγια τίθεται κι ένα επιπλέον όριο δήλωσης μαθημάτων αφού πρακτικά δε γίνεται να παρακολουθήσεις και να δόσεις ένα μάθημα χωρίς βιβλία. Μου είπαν, επίσης, να ξαναπευθυνθώ στη γραμματεία, στην οποία απευθύνθηκα σε πρώτη φάση και μου έδοσε το τηλέφωνο αρωγής χρηστών, λέγοντας πως εκείνη δεν γνωρίζει και δεν μπορεί να κάνει και τίποτα.

Στη δική μου περίπτωση ξεπερνάω το όριο μαθημάτων κατά ένα, καθώς έχω 8 μαθήματα κανονικά στο 4ο εξάμηνο που βρίσκομαι και δήλωσα επιπλέον και ΜΕΚ Ι από το 6ο εξάμηνο.
μισό. δηλαδή πχ γεωπονική που έχουν 12 (πάνω κάτω τόσα) μαθήματα ανά εξάμηνο???
κ δηλαδή ποια η διαφορά να τα πάρεις φέτος ή του χρόνου? ή μήπως του χρόνου δν θα πάρουμε?
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by Adramelch »

giotis wrote:
Elias wrote:Στη δική μου περίπτωση ξεπερνάω το όριο μαθημάτων κατά ένα, καθώς έχω 8 μαθήματα κανονικά στο 4ο εξάμηνο που βρίσκομαι και δήλωσα επιπλέον και ΜΕΚ Ι από το 6ο εξάμηνο.
μισό. δηλαδή πχ γεωπονική που έχουν 12 (πάνω κάτω τόσα) μαθήματα ανά εξάμηνο???
κ δηλαδή ποια η διαφορά να τα πάρεις φέτος ή του χρόνου? ή μήπως του χρόνου δν θα πάρουμε?
Υποθέτω δήλωσε ΜΕΚ Ι γιατί δεν είναι σίγουρο ότι από του χρόνου θα τα παίρνουμε και τα 3.

Ερώτηση προς Εlias: Δηλάδη δήλωσες και στην εγγραφή σου τα ΜΕΚ;
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Elias
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 396
Joined: Fri May 14, 2010 1:42 am

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by Elias »

Ναι, τα δήλωσα και στην εγγραφή μου. Αν δεν τα δήλωνα, μάλλον θα μου ζήταγαν να τα επιστρέψω.
Ενημέρωσα την περασμένη βδομάδα και τη Γραμματεία για το θέμα και απόσο ξέρω ενημερώθηκαν κι οι Πρυτανικές Αρχές από τις Επιτροπές Αγώνα και χτες που ξαναϋπέβαλα τη δήλωση μου, έγινε δεκτή με τα συγγράματα για 9 μαθήματα, οπότε υποθέτω πως το πρόβλημα λύθηκε προσωρινά.
Ο Ρομπέν του ΕΜΠ.
User avatar
mitsaras
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 224
Joined: Sat Apr 10, 2010 7:57 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Location: Polytexneio FM!!! Naypigoi ston Aera!!!

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by mitsaras »

να επιβεβαιώσω και 'γω οτι αν και την προηγούμενη βδομαδα δεν με αφηνε να δηλώσω βιβλία για παραπάνω από 8 μαθήματα, σήμερα που δοκίμασα τα κατάφερα κανονικά ;)
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά...
User avatar
stam
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 250
Joined: Mon Jun 14, 2010 4:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by stam »

Αν δεν έχω πάρει ένα βιβλίο το χάνω ;;
let's go design
giorgos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 17
Joined: Sat Jan 23, 2010 10:47 am

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by giorgos »

Μπορείς να το παρεις του χρόνου αν το ξαναδηλώσεις. Θα φαίνεται ότι δεν το έχεις πάρει
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by Enositis »

τελικά απ του χρόνου θα πλερώνομε;
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”