Τι ακούτε τώρα ?

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Elias
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 396
Joined: Fri May 14, 2010 1:42 am

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by Elias »



Επειδή κάθε φορά που την βλέπω στα ασπρόμαυρα πλάνα την ερωτεύομαι!
Ο Ρομπέν του ΕΜΠ.
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by SlasherG »

The Gaslight Anthem - We Did When We Were Young


Spoiler: show
Και που λέτε, ναι, ακούω όσα τραγούδια ανεβάζετε, όσο δηλαδή μου επιτρέπει η σχολή αυτή την περίοδο...γιατί διαφορετικά, ποιος ο λόγος που τα ανεβάζετε??..

Από διαφορετική οπτική, ποιος ο λόγος που ανεβάζω εγώ, αν είναι να μην τα ακούτε, και να λέτε αν σας αρέσουν ή όχι??
Άκουγα μουσική πριν γραφτώ στο φόρουμ, και ελπίζω να ακούω για πολύ καιρό πιο μετά..

Το τόπικ αυτό ΔΕΝ είναι post count raiser (κατά τη γνώμη μου).
Γι' αυτό υπάρχει το ''άχρηστο'', κι όλα τα υπόλοιπα στο forum burnout..

Αντίθετα, aνήκει στις συζητήσεις περί μουσικής.. Και μάλιστα μόνο συζήτηση δε γίνεται (εκτός από τα πέντα τελευταία -να'ναι καλά οι ναυπηγοί..)..πόσο μάλλον όταν ο άλλος πάει και ανεβάζει τρία διαδοχικά τραγούδια (αυτό κι αν είναι forum burnout), χωρίς να γράφει τίποτα άλλο εκτός από το link, με το embedding code..

Κι αν δε θέλετε να γράψετε κάτι, τουλάχιστον γράψ' τε τον τίτλο του τραγουδιού, και από ποιον είναι η εκτέλεση, για να καταλαβαίνουμε κι όσοι δεν έχουμε flash player. -και για να μπορώ να τα βρίσκω και στο search..
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by sid »



don't you see your father?
don't you feel the love?
don't you see your brother?
don't you feel the love?
well could you be a mother
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by liakoskotsi »

μετά το ξέσπασμα του Γιώργου συνεχίζω το αυξάνω το post count μου... :P

The Hooters - Johnny B

Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by sid »

Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by cornerstone »

SlasherG wrote:
Το τόπικ αυτό ΔΕΝ είναι post count raiser (κατά τη γνώμη μου).
Γι' αυτό υπάρχει το ''άχρηστο'', κι όλα τα υπόλοιπα στο forum burnout..

Αντίθετα, aνήκει στις συζητήσεις περί μουσικής.. Και μάλιστα μόνο συζήτηση δε γίνεται (εκτός από τα πέντα τελευταία -να'ναι καλά οι ναυπηγοί..)..πόσο μάλλον όταν ο άλλος πάει και ανεβάζει τρία διαδοχικά τραγούδια (αυτό κι αν είναι forum burnout), χωρίς να γράφει τίποτα άλλο εκτός από το link, με το embedding code..
Δεν κάνω εγώ συζητήσεις περι μουσικής? Αλοίμονο...
Που μου πετάς και σποντούλα για τους Ναυπηγούς, που επάξια αντιπροσωπεύω, σ΄αυτό το συνοθύλευμα "κίτρινων" ανθρώπων... :P

Oρίστε και η συνεισφορά μου αυτή τη φορά...



Το σχόλιο είναι ο τελευταίος στίχος...

I can't take my mind
My mind... my mind
'Til I find somebody new
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by liakoskotsi »

Woven Hand - The speaking hands

Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by castiel »


Κι αν δε θέλετε να γράψετε κάτι, τουλάχιστον γράψ' τε τον τίτλο του τραγουδιού, και από ποιον είναι η εκτέλεση, για να καταλαβαίνουμε κι όσοι δεν έχουμε flash player. -και για να μπορώ να τα βρίσκω και στο search..
να μην έπαιρνες ipad... :p
δεν το είχα σκεφτει αυτό για τους τίτλους βέβαια...
Avenged Sevenfold - Seize the Day Music το δικο μου ;)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by sid »

Κι αν δε θέλετε να γράψετε κάτι, τουλάχιστον γράψ' τε τον τίτλο του τραγουδιού, και από ποιον είναι η εκτέλεση, για να καταλαβαίνουμε κι όσοι δεν έχουμε flash player. -και για να μπορώ να τα βρίσκω και στο search..
το κομμάτι λέγεται shoot your gun από 22 20s , μια μπάντα που συνέχισε για λίγο το έργο των libertines με λιγότερο δήθεν από τους subways , λιγότερο στήσιμο από τους strokes και πιο γλυκειά κατάθλιψη από την kalomoira

η μπάντα διαλύθηκε λίγο μετά το ντεμπούτο τους , και δεν αναφέρεται στην μουσική ιστορία άλλο διάσημο single τους
η τύχη των μελών τους αγνοείται , η πρώην του frontman αγνοείται επίσης και δεν μάθαμε ποτέ αν σταμάτησε να πυροβολεί στο ψαχνό


Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by liakoskotsi »

Babyshambles - Delivery

Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
Post Reply

Return to “Μουσική”