Αποφθέγματα

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Αποφθέγματα

Post by sid »

Ακολουθεί ένα μίνι αφιέρωμα στον George Carlin , τον πιο ετοιμόλογο κωμικό μετά τον γιώργο παπανδρέου και τον benny hill (The odds against there being a bomb on a plane are a million to one, and against two bombs a million times a million to one. Next time you fly, cut the odds and take a bomb)

<<Οι περισσότεροι άνθρωποι δουλεύουν μόνο τόσο όσο χρειάζεται για να μην απολυθούν και πληρώνονται μόνο τόσο όσο χρειάζεται για να μην παραιτηθούν>>

<<Ποτέ δεν πρόκειται απλώς για ένα παιχνίδι , όσο κερδίζεις>>

<<Δεν υπάρχει παρόν. Υπάρχει μόνο το άμεσο μέλλον και το πρόσφατο παρελθόν>>

<<Αν κάποιος χαμογελάει όλη την ώρα, μάλλον πουλάει κάτι που δεν λειτουργεί>>

<<Αγαπώ και εκτιμώ τα άτομα που γνωρίζω. Αποστρέφομαι και περιφρονώ τις ομάδες με τις οποίες ταυτίζονται και στις οποίες ανήκουν>>

<<Μέσα σε κάθε κυνικό άτομο υπάρχει ένας απογοητευμένος ιδεαλιστής>>

<<Έχεις προσέξει ότι όποιος οδηγεί πιο αργά από σένα είναι ηλίθιος και όποιος πάει πιο γρήγορα είναι τρελός;>>

<<Γιατί κλειδώνουν τις τουαλέτες των βενζινάδικων; Φοβούνται μήπως κάποιος τις καθαρίσει;>>

<<Κάποιοι βλέπουν το ποτήρι μισοάδειο και κάποιοι άλλοι μισογεμάτο. Εγώ το βρίσκω πολύ μεγάλο>>

<<Αν ένας άντρας στέκεται στη μέση ενός δάσους και μιλάει, και δεν υπάρχει καμιά γυναίκα τριγύρω να τον ακούει, πάλι θα έχει άδικο;>>

<<Έχω όση εξουσία έχει και ο Πάπας, απλώς δεν έχω τόσους πολλούς ανθρώπους να το πιστεύουν αυτό>>

<<Κάποιοι άνθρωποι βλέπουν τα πράγματα όπως είναι και ρωτάνε “γιατί”. Κάποιοι άνθρωποι ονειρεύονται τα πράγματα όπως ποτέ δεν ήταν και ρωτάνε “γιατί όχι”. Κάποιοι άνθρωποι πρέπει να πηγαίνουν στη δουλειά κάθε μέρα και δεν έχουν χρόνο για όλες αυτές τις μαλακίες>>

<<Αν πιστεύεις πως υπάρχει λύση, τότε είσαι μέρος του προβλήματος>>

<<Τι πρέπει να κάνει κανείς αν δει ένα ζώο που απειλείται με εξαφάνιση να τρώει ένα φυτό που απειλείται με εξαφάνιση;>>

<<Ποτέ δεν πήδηξα δεκάρι, αλλά μια βραδιά πήδηξα πέντε δυάρια>>

<<Ο δείκτης νοημοσύνης και ο μέσος όρος ζωής των Αμερικανών πρόσφατα διασταυρώθηκαν πηγαίνοντας προς αντίθετες κατευθύνσεις>>

<<Το να πολεμάς υπέρ της ειρήνης είναι σαν να πηδάς υπέρ της παρθενίας>>

<<Αν το «μαύρο κουτί» πάντα παραμένει άθικτο μετά από κάθε συντριβή αεροπλάνου, γιατί -ρε γαμώ το- δεν κατασκευάζουν ολόκληρο το αεροπλάνο από το ίδιο υλικό;>>

<<Μου θυμίζει κάτι που συνήθιζε να λέει ο παππούς μου:«πάω επάνω να πηδήξω τη γιαγιά σου». Ήταν ένας τίμιος άντρας και δεν θα έλεγε ποτέ ψέματα σε ένα τετράχρονο παιδάκι>>

<<Λένε πως αντί να καταριέσαι το σκοτάδι, καλύτερα να ανάψεις ένα κερί. Δεν λένε τίποτε για την περίπτωση που καταριέσαι την έλλειψη κεριών>>


<<Ο κύριος λόγος που ο Αϊ-Βασίλης είναι τόσο κεφάτος είναι επειδή ξέρει πού κάθονται όλα τα άτακτα κορίτσια>>


<<Υπάρχουν νύχτες που οι λύκοι είναι σιωπηλοί και μόνο το φεγγάρι ουρλιάζει>>
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αποφθέγματα

Post by Kitharistas »

Να πιω τρία και να γυρίσω στις έντεκα ή να πιω έντεκα και να γυρίσω στις τρείς :?:

(Ειδικά αφιερωμένο αυτό :P )
Rock on buddies...
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αποφθέγματα

Post by Λakedaimonas »

HarisSukhoi wrote:
Kitharistas wrote:Να πιω τρία και να γυρίσω στις έντεκα ή να πιω έντεκα και να γυρίσω στις τρείς :?:

(Ειδικά αφιερωμένο αυτό :P )
ΑΡΕΣΚΩ +1


Οbi-Wan-Kenobi: Who's the most fool? The fool or the fool who follows him?
ΑΡΕΣΚΩ
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Αποφθέγματα

Post by ShadowMech »

Εγώ στον τάφο μου δεν θέλω καντηλάκι, θέλω ένα στέρεο ν' ακούω ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ!!
group στο facebook......

O Μ G
:evil: :evil: :evil:
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αποφθέγματα

Post by Kitharistas »

Το πρωτότυπο λέει:

Πάνω στον τάφο μου μην βάλετε καντήλι, βάλτε ένα στέρεο να ακούω τον Βασίλη

και εννοείται πως αναφερόμαστε στον Παπακωνσταντίνου :lol:
Rock on buddies...
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αποφθέγματα

Post by Λakedaimonas »

Kitharistas wrote:Το πρωτότυπο λέει:

Πάνω στον τάφο μου μην βάλετε καντήλι, βάλτε ένα στέρεο να ακούω τον Βασίλη

και εννοείται πως αναφερόμαστε στον Παπακωνσταντίνου :lol:
και τι γίνεται εάν εννοεί τον Καρρά???
:ugeek:
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Αποφθέγματα

Post by ShadowMech »

:D :D :D :D :D :D :D
Οχι ρε για μενα λεει... :P
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αποφθέγματα

Post by Λakedaimonas »

Όντως μαλακία δεν το σκέφτηκα! Σωστός!
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Αποφθέγματα

Post by sid »

<<Αν δεν πηγαίνεις στις κηδείες των άλλων, δεν θα ‘ρθουν κι εκείνοι στη δική σου>>

Yogi Berra
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αποφθέγματα

Post by Kitharistas »

@Λak από όσο με ξέρεις πόσο πιστεύεις να το λέω και να εννοώ τον Καρρά? :P

Ωπ ναι.. τον Shadomech λέει και το Alternatice Escape!! ;)
Rock on buddies...
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”