Τι ακούτε τώρα ?

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by liakoskotsi »

Παιδιά, την πεντάδα μου σας την έχω ήδη πει (όσον αφορά συγκροτήματα). Για τραγούδια, δεν υπάρχει πεντάδα, αλλά εκατοντάδα. Ο λόγος? δε θέλω να αφήσω κάποιο έξω.
για το συγκροτημα ελεγα οχι για το τραγουδι..
Δημοτικό? Εγώ πρώτη γυμνασίου. Με αυτούς και τους Kaiser Chiefs εισήλθα στον υπέροχο κόσμο της μουσικής. Κατ' εμέ είναι και τα δύο συγκροτήματα RESPECT.. Όποιο και να 'ναι δικό τους, αν το πετύχω κάπου, θα κάτσω να το ακούσω. Είναι, δεν είναι "καλό". (παρακάτω ένα που μόλις το καλοκαίρι ανακάλυψα)
εγω με franz ferdinard, queen και scorpions... ειχα τρια cd (ενα απο το καθε συγκροτημα) και τα ακουγα συνεχεια

Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by cornerstone »

Ok SlasherG δε θα το συνεχίζαμε...απλώς για λίγο είχε πλάκα, καθώς ότι ακούγαμε σου άρεσε...
Ε όχι και πλαστικές ο Alex...Μεγάλωσε και αυτός. Απλώς οι στίχοι του έχουν σημαδέψει μια εφηβεία ολόκληρη. Σίγουρα υπάρχουν και πιο ωραίοι, βλ. brandon flowers, αλλά οι μεγάλες αγάπες δεν ξεχνιούνται έτσι...

To 2005 ήμασταν 13 ε?
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by castiel »

μιας και λέγατε για ιρλανδικά και για flogging molly, το πρώτο τραγούδι που άκουσα από αυτούς! δεν ξέρω άλλα, αλλά συχνά πυκνά τους βάζω από playlist στο youtube και ακουω...


και τώρα ετοιμάζομαι για listening αγγλικών!! σε λιγότερο από μήνα δίνω prof.!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by cornerstone »

Oh yes Queen...Τι λες τώρα...Εννοείται λατρεία...

αφιερωμένο...
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by liakoskotsi »



το λατρευω αυτο το τραγουδι
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by liakoskotsi »

cornerstone wrote:Oh yes Queen...Τι λες τώρα...Εννοείται λατρεία...

αφιερωμένο...
τι μου θυμιζεις... μεσημερι σχολικο, πτωμα, να καθομαι με το φορητο cd player μου και να ακουω αυτο το τραγουδι 2 και 3 φορες στα καπακια
αχχχχ περασαν τα χρονια :cry:

Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by cornerstone »

castiel wrote:και τώρα ετοιμάζομαι για listening αγγλικών!! σε λιγότερο από μήνα δίνω prof.!
good luck fellow! Ποιο δίνεις? Αν δίνεις το Cambridge, αφιερωμένο ένα τραγουδάκι από μια μορφή τους... :)

Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by SlasherG »

Σόρρυ, μην το πάρετε προσωπικά. Αύριο αν είναι ανοίγω τόπικ και ποστάρουμε όλοι τα αγαπημένα μας τραγούδια..

Ποπο, walk away.. Τι μου θύμισες τώρα!! Πρώτο cd.. Πρώτο mp3.. Σνιφ.. Πώς πέρασε ο καιρός έτσι..?..

Και ναι, ότι βάζατε μου άρεσε γιατί δεν έχω στάνταρ προτιμήσεις. Αν ένα τραγούδι είναι "καλό" (από πλευρά στίχων μουσικής κιθάρας beatάκι, λόγω του ονόματος του συγκροτήματος, επιρροών, κλπ) μου αρέσει.

Επίσης, ένας φίλος μου κάνει reviews για τραγούδια και άλμπουμ σε ένα σάητ, όποτε έχει πολλά τραγούδια στη "βιβλιοθήκη" του. Γι' αυτό, πήγα σπίτι του μια φορά, και μου έβαλε 2322 τραγούδια, από πολλά διαφορετικά genre (βέβαια, δεν τα έχω ακούσει όλα ακόμα, αλλά έχω εμπλουτίσει αρκετά τις γνώσεις μου).

Τέσπα, σας καληνυχτίζω, και τα λέμε αύριο στο καινούργιο τόπικ!
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by cornerstone »

ok SlasherG δε παρεξηγηθήκαμε... ;)

Τι γλυκό τραγούδι.Πόσο πολύ πρέπει να αγαπούσε ο Freddie το άτομο για το οποίο το έγραψε...
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Τι ακούτε τώρα ?

Post by liakoskotsi »

Τι γλυκό τραγούδι.Πόσο πολύ πρέπει να αγαπούσε ο Freddie το άτομο για το οποίο το έγραψε...
απο τους λιγους τραγουδιστες που εβγαζαν τοοοοσο παθος στα τραγουδια τους

Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
Post Reply

Return to “Μουσική”