Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
nikon-a
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 58
Joined: Thu Jun 17, 2010 12:22 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by nikon-a »

electron wrote: Τίποτα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν πρεπει να προσπαθησουμε. Αν ανοιξουμε και δεν ξαναχασουμε μαθημα με γελοια αφορμη παρα μονο για τον εορτασμο του Πολυτεχνειου, δεν θα εχουμε προβλημα. Βαλε κατω ημερομηνιες και τσεκαρε το. Το ειχα κανει για την περιπτωση που ξεκινουσαμε να δινουμε αυριο και εβγαινε μια χαρα (αν ψαξεις καπου στο τοπικ θα το βρεις). Οι 4 μερες διαφορα (αντι για Δευτερα--> Παρασκευη) δεν ειναι τεραστιο προβλημα.
Το ξερεις οτι σε ολοκληρο εξαμηνο δεν γινεται να μην χαθει ουτε μια μερα μαθηματος(για να μην σου πω καλυτερα βδομαδα)...οποτε ειναι λιγο ρισκο για την τυχη του εξαμηνου να γινει και εξεταστικη και μαθημα...!
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Τοτε να μην επιτρεψουμε να χαθει μαθημα... ανηκουστο ε ?
Αλλιως παει η εξεταστικη και γινεται μονο για οσους ειναι επι πτυχιω.
Αλλα ξεκαθαριστε λιγο τι θελετε.
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Stallion »

electron wrote: . . . . . Όχι ????? Αυτό καίει τελείως όσους θα τελείωναν τώρα. Επίσης βγάζει από τον προγραμματισμό τους και όσους ήθελαν να τελειώσουν Φλεβάρη (καλοκαιρινά μαθήματα). Αν πούμε να μη γινει εξεταστική για όλους, πρέπει να εισηγηθούμε να γίνει έστω για τους επι πτυχίω. Κρίμα είναι κάποιος που χρωστάει 2 καλοκαιρινά να τελειώσει ένα χρόνο μετά (πιο κρίμα και από το να τελειώσει 6 μήνες μετά αν χρωστάει μόνο χειμερινά). Το λογικο ειναι εστω αυτοι να δωσουν. Το ιδανικο ειναι να δωσουν ολοι ομως. Αν αυτο δε γινεται, μιλαμε μονο για τους επι πτυχιω.
Γι αυτούς που είναι επί πτυχίω προφανώς και πρέπει να ξεμπερδεύουν όσο πιο γρήγορα γίνεται τα παιδιά αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι και πολύ λιγότεροι από όλους τους υπόλοιπους και χρωστάνε και λιγότερα κάτι που καθιστά πιο ευέλικτο το να γίνει μια συμπτηγμένη εξεταστική γι αυτούς έστω και αν μεταξύ τους χρωστάνε διαφορετικά μαθήματα.
electron wrote:Τοτε να μην επιτρεψουμε να χαθει μαθημα... ανηκουστο ε ?.
Εδώ επιτρέπουμε να μην γίνεται εξεταστική στα μαθήματα θα κολλήσουμε ??? Σε κάθε εξάμηνο so far τρώμε 7 μέρες τουλάχιστον ( το τονίζω τουλάχιστον ) είτε για να ''μπορούμε'' να κατέβουμε σε πορείες είτε για κάθε πιθανό και απίθανο λόγο δικαιολογημένο ή μη συν τον εορτασμό του Πολυτεχνείου (ορθώς) συν τις ώρες που χάνονται κάθε Τρίτη όταν κάνουμε συνέλευση .Αν μπορούσαμε να το διασφαλίσουμε μαζί σου να ξεκινάγαμε και αύριο που λέει ο λόγος αλλά προς το παρών δεν φαίνεται εφικτό να ανοίξει η σχολή στην συνέλευση της Τρίτης .Μακάρι να με διαψεύσουν και να κατέβουν όχι 104 αλλά 204 και να κατεβαίνουν και όλη την χρονιά αλλά καλό είναι να είμαστε προετοιμασνμένοι τουλάχιστον να μην χαθεί το εξάμηνο.
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Α, ναι.
Αν δεν ανοιξουμε την Τριτη, δεν το συζηταω ουτε εγω... Εκτος κι αν πεσει πολυ ΠΟΛΥ μαγειρεμα στις 13 υποχρεωτικες βδομαδες του εξαμηνου. . .
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by EiRiNaKi »

Το πιο ευνοϊκό για όλους είναι να γίνει μια συμπτηγμένη εξεταστική 3 εβδομάδων. Όσοι είναι σε μικρά έτη να επιλέξουν μερικά μαθήματα να δώσουν και όσοι είναι επί πτυχίο - πχ. να έχουν 5-6 μαθήματα- δε μπορώ να φανταστώ ότι σταμάτησαν το διάβασμα έστω κ δεδομένων των συνθηκών...
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

HarisSukhoi wrote:Κοιτάξτε, εγώ πολύ θα ήθελα να τα σώσουμε όλα, αλλά οι υπολογισμοί δεν μου βγαίνουν.

Γίνεται να παλέψουμε να γίνει εξεταστική για τους επί πτυχίο και μόνο, ίσως και παράλληλα με τα μαθήματα-παραδόσεις που θα έχουμε ξεκινήσει εμείς οι μικρότεροι?
Μπορουμε να το ζητησουμε, μπορει να ειναι το πιο εφικτο... :| :|
@eirinaki: οταν αποσυντονιζεσαι, α π ο σ υ ν τ ο ν ι ζ ε σ α ι ( μεγαλη σοφια ειπα παλι :mrgreen: ).... προσπαθεις να διαβασεις αλλα καπου χανεις το νοημα οταν ολα ειναι στον αερα. Και προφανως η ευθυνη ειναι δικη σου γιατι θα πρεπε να διαβαζεις, αλλα δεν εισαι και ρομποτ να πειθαρχεις τοσο καλα στον εαυτο σου.
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by EiRiNaKi »

Ρε παιδιά...επειδή ήμουνα και εγώ στη φάση που χρωστούσα 5-6 μαθήματα μόνο...και τα είχα όλα διαβασμένα πριν την εξεταστική...και μετά μόνο επαναλήψεις.
Δλδ αυτοί που τέλη Αυγούστου έλεγαν σε 1 μήνα παίρνω πτυχίο...3 βδομάδες τα παράτησαν όλα?? Για τα παιδιά που είναι σε μικρά έτη το καταλαβαίνω...
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by EiRiNaKi »

Άρα η πρόταση που έκανα για εξεταστική 3 εβδομάδων...και τους επί πτυχίο δε θα κρεμάσει και οι μικροί όλο και κάτι θα περάσουν....
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Sopas »

EiRiNaKi wrote:Άρα η πρόταση που έκανα για εξεταστική 3 εβδομάδων...και τους επί πτυχίο δε θα κρεμάσει και οι μικροί όλο και κάτι θα περάσουν....
εγώ πάλι δεν συμφωνώ...η συμπτυγμένη εξεταστική δεν συμφέρει τους μικρούς που από 9 ή 10 μαθήματα πχ θα δώσουν 5 ή 6 γιατί δεν θα βγαίνει το πρόγραμμα. Θα μου πεις και καλύτερα να τα δώσεις του χρόνου; Επίσης αν γίνει εξεταστική για τους επι πτυχίω σκεφτείτε λίγο μετά ποιοι θα μείνουν να ζητάνε ανοικτή σχολή. Λέω εγώ τώρα... Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα... απλά σκατά...
"Carry the projector and you'll be a moderator"
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Sopas wrote:
EiRiNaKi wrote:Άρα η πρόταση που έκανα για εξεταστική 3 εβδομάδων...και τους επί πτυχίο δε θα κρεμάσει και οι μικροί όλο και κάτι θα περάσουν....
εγώ πάλι δεν συμφωνώ...η συμπτυγμένη εξεταστική δεν συμφέρει τους μικρούς που από 9 ή 10 μαθήματα πχ θα δώσουν 5 ή 6 γιατί δεν θα βγαίνει το πρόγραμμα. Θα μου πεις και καλύτερα να τα δώσεις του χρόνου; Επίσης αν γίνει εξεταστική για τους επι πτυχίω σκεφτείτε λίγο μετά ποιοι θα μείνουν να ζητάνε ανοικτή σχολή. Λέω εγώ τώρα... Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα... απλά σκατά...
Αρα να κρατησουμε τους επι πτυχιω και του χρονου για να ειναι η σχολη ανοιχτη και το 2011-12 ?? Ωραιοιοιοιοιοι !!! :lol: :lol:
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”