Μου τη δίνει

Ανέκδοτα, αστεία videos και εικόνες
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
katerina92
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 235
Joined: Wed Oct 13, 2010 5:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Μου τη δίνει

Post by katerina92 »

all. koukoulofloros wrote:
katerina92 wrote:
lakers4life24 wrote:εσυ εισαι για φιλοσοφικη....τι εγινε χωρισαμε χωρισαμε? :lol:

Και ομως ειμαι στους μηχανολογους. Χαραμιζεται τοση εμπνευση. Anyway. Οπως ειπα δεν αρχισα καν. Αν το εκανα, θα ειχε συνεχεια. Οταν καποιος δεν θελει πραγματικα ή δεν ειναι ικανος να διεκδικησει κατι, ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΝ. Μου τη δινουν αυτες οι μεταπτωσεις. Και τα.. "μισοτελειωμενα".Εχε οτι επιθυμεις εντος της κεφαλης σου. Ο αλλος δεν σου φταιει να του δημιουργεις συγχυση. Και την αισθηση μιας συνεχους εκκρεμοτητας, μιας υποθεσης που μπορει και να μην εχει κλεισει. Ή και να εχει κλεισει. Πφφ. Τραγικο.
πίστευα μέχρι πρόσφατα ότι έχεις δίκιο

αλλά μια φίλη μου , μου είπε ότι οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι θέλουν και όταν έχουνε συγχρονισμό σε αυτή την σύγχυση * , το λέμε σχέση , όταν δεν έχουν στενοχωριούνται που ξέρουν ότι ο άλλος δεν ξέρει τι θέλει

*μια άλλη λέξη χρησιμοποίησε , αλλά δεν θέλω να ρίξω το επίπεδο -καλά το λες εσύ

ποτέ δεν πίστευα ότι θα με εκφράσει στις λάθος σκέψεις μου , μια μηχανολόγα

πάντα περίμενα την λύτρωση (έκφρασης) από μια που σπουδάζει σε ιεκ βαφής νυχιών ή σερβίρει σε μπυραρία

ίσως ανέβηκα επίπεδο , ίσως έπεσες στον πάτο μου

λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω , παρά μόνο να δεχτώ την συμβουλή της φίλης και να τα ισοπεδώσω όλα
Spoiler: show
ή ξέχνα τα όλα ή θυμήσου τα με αυτό το τραγούδι
http://www.youtube.com/watch?v=NnzIrRykilA&ob=av2e
(αυτό μου το έδωσε μηχανολόγα :P )
Spoiler: show
p.s.
για υπογραφή κρατώ ένα απόσπασμα , όχι , όχι δεν μίλησες τόσο σοφά (μίλησες) , απλά εκτός του ότι η αρχή είναι όντως αστεία , κρατώντας αυτό το χωρίον αλλάζει το νόημα και γίνεται ένα δικό μου νόημα που τόσο μου την δίνει


Δεν ξερω αν ειναι λαθος, ή σωστες. Ειναι απλα σκεψεις. Μπορει να ανεβαινεις επιπεδο, μπορει να πεφτω στον πατο. Εκτιμησεις. Εξισου υποκειμενικες. Ευτυχως δεν ειναι επιστημονικου περιεχομενου το τοπικ για να ανησυχησω μηπως το προσβαλλω. Τοτε θα ημουν πιο επιφυλακτικη. Θα υπηρχε ακομη ενα διλλημα περι σωστου και λαθους. Μια που σπουδαζει σε ιεκ βαφης νυχιων πιθανον να μην ειχε καν εκφραση. Ποσο μαλλον να λυτρωσει την δικη σου (εκφραση). Αρα, το να δωσω διεξοδο ακομα και σε σκεψεις σου που θεωρεις λαθος, τουλαχιστον με διαφοροποιει απο τις βαφτριες νυχιων. Κατι ειναι και αυτο.

Καλη η φιλοσοφικη, αλλα ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειναι και οι μηχανολογοι. Η αληθεια ειναι οτι γινομαι ιδιαιτερως αυστηρη μερικες φορες.

p.s. Χαιρομαι που το βρηκες αστειο. Ηταν κι αυτο ενας απο τους στοχους. Αν ηταν ολα σοβαρα θα ηταν βαρετο.
Ωραιο τραγουδι! Ευχαριστω! :P
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Μου τη δίνει

Post by Enositis »

Τελικά δεν το κάνουν μόνο γυναίκες αυτό;Νόμια ότι είναι καθαρά γυναικείο προνόμιο...Πίστευα ότι οι άντρες είναι αρκετα παρορμητικοι ώστε όταν θέλουν μια γυναίκα να συνεχίσουν να τη θέλουν ακόμα κι όταν φύγει ο ενθουσιασμός.
Αλλα επιμένω οτι η παραπάνω συμπεριφορά ειναι γυναικείο προνόμιο
Το να σου δίνουν ελπίδες και μετά "σου χω δώσει εγώ τετοιο δικαίωμα;"
ΝΑΙ!ΗΛΙΘΙΑ!
φάε τώρα ενα π...σκα...λο και μη μιλας
εντάξει πάλι έριξα το επίπεδο.αλλά αυτό μου έρχεται πρώτα στο μυαλό.
Οι γυναίκες για κάποιο λόγο ορισμένες φορές συμπεριφέρονται σαν ποτέ να μην απώλεσαν τον παρθενικό τους υμένα.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Μου τη δίνει

Post by sid »

katerina92 wrote:Αν ηταν ολα σοβαρα θα ηταν βαρετο
μου την δίνει που όλα σχεδόν είναι βαρετά χωρίς να καταφέρνουν καν να γίνονται σοβαρά

π.σ.
katerina92 wrote:Με ανυπομονησια ξεκινησε. Και εναν ακρατο ενθουσιασμο. Μια ξαφνικη ορμη που ερχεται κατα πανω σου, κανεις ενα βημα πισω να καταλαβεις τι εγινε. Λες οπα,περιμενε. Αναζητας το ρολο σου. Λιγος χρονος
όλες οι σκέψεις σου ήταν το αντίθετο από σκέψεις γνωστού καπιτάλα μέλους του φόρουμ δηλαδή πατούσαν στην γη και κοιτούσαν το φεγγάρι , για αυτό μου άρεσαν , αλλά στην πραγματικότητα με εξέφρασε αυτό
katerina92 wrote:Με ανυπομονησια ξεκινησε. Και εναν ακρατο ενθουσιασμο. Μια ξαφνικη ορμη που ερχεται κατα πανω σου, κανεις ενα βημα πισω να καταλαβεις τι εγινε. Λες οπα,περιμενε. Αναζητας το ρολο σου. Λιγος χρονος
και δεν ήμουν καν από την πλευρά σου :P

μου την δίνει και να έχω άδικο

αλλά πιο πολύ απ' όλα μου την δίνει που δικαίως ή αδίκως ο άλλος
δεν έχει ιδέα τι σκέφτεσαι τώρα , μπορεί να το συζητήσεις με όλους τους άλλους αλλά αυτός μένει ή αξίζει να μένει στην άγνοια

και ακόμα και αν προσπαθήσεις να τον βγάλεις από αυτήν , αυτά που τελικά νιώθεις πως θες να πεις , μπλέκονται με αυτά που νομίζεις ότι πρέπει να πεις για να τον φέρεις κοντά σου ή να τον διώξεις εκδικητικά πιο μακρυά

για να τα συνοψίσω όλα σε μια πρόταση - γιατί είναι κρίμα να γκρινιάζεις για την έλλειψη επικοινωνίας , μιλώντας τόσο πολύ - μου την δίνει αυτό που νομίζεις για ανταλλαγή ενέργειας να είναι σπατάλη ενέργειας ενώ συνεχίζεις ακόμα να φοβάσαι ότι και αυτό που νομίζεις για σπατάλη είναι τελικά ανταλλαγή

το τραγούδι στα αλήθεια ξεκινάει από το 4:08 αλλά δεν θέλω να το αφήσεις μισοτελειωμένο (αφού δεν σ' αρέσει αυτό) ακόμα και αν εγώ από εκεί το θεωρώ ως αρχή :P
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
blibla
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 18
Joined: Mon Jun 14, 2010 2:40 pm

Re: Μου τη δίνει

Post by blibla »

μου τη δινει που σας ενοχλουν τοσα πραγματα! :o
User avatar
katerina92
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 235
Joined: Wed Oct 13, 2010 5:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Μου τη δίνει

Post by katerina92 »

all. koukoulofloros wrote:
katerina92 wrote:Αν ηταν ολα σοβαρα θα ηταν βαρετο
μου την δίνει που όλα σχεδόν είναι βαρετά χωρίς να καταφέρνουν καν να γίνονται σοβαρά

π.σ.
katerina92 wrote:Με ανυπομονησια ξεκινησε. Και εναν ακρατο ενθουσιασμο. Μια ξαφνικη ορμη που ερχεται κατα πανω σου, κανεις ενα βημα πισω να καταλαβεις τι εγινε. Λες οπα,περιμενε. Αναζητας το ρολο σου. Λιγος χρονος
όλες οι σκέψεις σου ήταν το αντίθετο από σκέψεις γνωστού καπιτάλα μέλους του φόρουμ δηλαδή πατούσαν στην γη και κοιτούσαν το φεγγάρι , για αυτό μου άρεσαν , αλλά στην πραγματικότητα με εξέφρασε αυτό
katerina92 wrote:Με ανυπομονησια ξεκινησε. Και εναν ακρατο ενθουσιασμο. Μια ξαφνικη ορμη που ερχεται κατα πανω σου, κανεις ενα βημα πισω να καταλαβεις τι εγινε. Λες οπα,περιμενε. Αναζητας το ρολο σου. Λιγος χρονος
και δεν ήμουν καν από την πλευρά σου :P

μου την δίνει και να έχω άδικο

αλλά πιο πολύ απ' όλα μου την δίνει που δικαίως ή αδίκως ο άλλος
δεν έχει ιδέα τι σκέφτεσαι τώρα , μπορεί να το συζητήσεις με όλους τους άλλους αλλά αυτός μένει ή αξίζει να μένει στην άγνοια

και ακόμα και αν προσπαθήσεις να τον βγάλεις από αυτήν , αυτά που τελικά νιώθεις πως θες να πεις , μπλέκονται με αυτά που νομίζεις ότι πρέπει να πεις για να τον φέρεις κοντά σου ή να τον διώξεις εκδικητικά πιο μακρυά

για να τα συνοψίσω όλα σε μια πρόταση - γιατί είναι κρίμα να γκρινιάζεις για την έλλειψη επικοινωνίας , μιλώντας τόσο πολύ - μου την δίνει αυτό που νομίζεις για ανταλλαγή ενέργειας να είναι σπατάλη ενέργειας ενώ συνεχίζεις ακόμα να φοβάσαι ότι και αυτό που νομίζεις για σπατάλη είναι τελικά ανταλλαγή

το τραγούδι στα αλήθεια ξεκινάει από το 4:08 αλλά δεν θέλω να το αφήσεις μισοτελειωμένο (αφού δεν σ' αρέσει αυτό) ακόμα και αν εγώ από εκεί το θεωρώ ως αρχή :P


Μιλαω αρκετα οταν κατι με απασχολει. Και γραφω. Και αναλυω. Και γκρινιαζω (οχι μονο για την επικοινωνια). Ολα σε μια προσπαθεια να εξηγησω. Να βαλω αυτον που καθεται απεναντι μου στην διαδικασια να κατανοησει,να ερμηνευσει, να ΣΚΕΦΤΕΙ. Αν ηταν ολα ασπρο/μαυρο, ναι ή οχι, μπορει και να μην καθομασταν απεναντι. Αλλα ειμαστε εδω, ακουσε με, μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα, μην παρερμηνευεις αυτα που λεω. Αν εχεις αμφιβολιες, ρωτα εμενα. Μην τα σαρωνεις ολα σαν σιφουνας. Κι υστερα φευγεις, χανεσαι, αερας.

Οι ανθρωπινες σχεσεις θελουν στρατηγικη. Οπως και για να κατακτησεις οτιδηποτε χρειαζεται στρατηγικη. Και αυτη προυποθετει την επικοινωνια για να σχεδιαστει. Ειναι απυθμενα δυσκολο να εκφραστεις, οταν ειναι να μιλησεις για αυτο που αισθανεσαι, να περιγραψεις πως σκεφτεσαι. Ειδικα οταν παραλληλα δεν εισαι σιγουρος για αυτο που ζητας και το ψαχνεις.

Και μου τη δινει οταν η προσπαθεια για επικοινωνια δεν ειναι ΑΜΟΙΒΑΙΑ: Εγω προσπαθω να εξηγησω. Εσυ προσπαθησε να καταλαβεις. Δωσε αξια στην αποπειρα μου αυτη την δυσκολη.

Δικαιως ή αδικως, ναι, ο αλλος δεν εχει ιδεα τι σκεφτομαι τωρα. Πιθανοτατα δεν θεωρει καν οτι το σκεφτομαι. Μπορει να το συζηταω με ολους τους αλλους αλλα αυτος μενει ή αξιζει να μενει στην αγνοια. Δεν ξερω αν το αξιζει, παντως σιγουρα ειναι απο επιλογη.

Come to me at such a speed, but give me the time I need to waste
Waste on you..
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Μου τη δίνει

Post by lakers4life24 »

πωπω ηρεμησε λιγο βρε κοριτσι μου 20 χρονων εισαι...παντως μου φαινεσαι πολυ δυσκολη....θες πολυ συζητηση :D
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Μου τη δίνει

Post by sid »

katerina92 wrote: Και αναλυω. Και γκρινιαζω (οχι μονο για την επικοινωνια)
γιατί είναι κρίμα να γκρινιάζεις για την έλλειψη επικοινωνίας , μιλώντας τόσο πολύ
να διευκρινίσω ότι αυτό το έλεγα για μένα :P
katerina92 wrote:Δικαιως ή αδικως, ναι, ο αλλος δεν εχει ιδεα τι σκεφτομαι τωρα. Πιθανοτατα δεν θεωρει καν οτι το σκεφτομαι. Μπορει να το συζηταω με ολους τους αλλους αλλα αυτος μενει ή αξιζει να μενει στην αγνοια. Δεν ξερω αν το αξιζει, παντως σιγουρα ειναι απο επιλογη.Come to me at such a speed, but give me the time I need to waste
Waste on you..
αυτό εννοώ με το <<το αξίζει>> : ότι το διάλεξε
όχι ότι είναι εγκληματίας και πρέπει να πληρώσει

ένιγουέι , δεν πόσταρα για να σου απαντήσω , εξακολουθείς να τα λες καλά αλλά εκ μέρους όλων όσοι από όλα τα στρουμφάκια προτιμάνε τον γκρινιάρη θα ήθελα να πω
blibla wrote:μου τη δινει που σας ενοχλουν τοσα πραγματα! :o
άρα πρακτικά , μας την σπάνε το ίδιο πολλά πράγματα
lakers4life24 wrote:πωπω ηρεμησε λιγο βρε κοριτσι μου 20 χρονων εισαι...παντως μου φαινεσαι πολυ δυσκολη....θες πολυ συζητηση :D
http://www.youtube.com/watch?v=aYorXDBwcdU
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
katerina92
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 235
Joined: Wed Oct 13, 2010 5:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Μου τη δίνει

Post by katerina92 »

lakers4life24 wrote:πωπω ηρεμησε λιγο βρε κοριτσι μου 20 χρονων εισαι...παντως μου φαινεσαι πολυ δυσκολη....θες πολυ συζητηση :D

Χαχα
Καποιοι μου λενε οτι ειμαι ανωριμη. Στην συναναστροφη μου με τους αλλους, εχω παιδικες αντιδρασεις ειναι η αληθεια. Πολυ συχνα. Αλλοι παλι μου λενε πως ειμαι μαλλον υπερβολικα ωριμη για αυτους που επιλεγω να συναναστρεφομαι. Αρχιζω να πιστευω οτι ειμαι διχασμενη και αυτο με φοβιζει. Δυσκολη? Δεν ξερω. Παντως σιγουρα ιδιαζουσα περιπτωση. :P

Και για να επιστρεψω στα στρουμφακια,
ΝΑΙ και μενα μαρεσει πιο πολυ ο γκρινιαρης. ΠΡΟΦΑΝΩΣ.

Και ιδιαιτερα οταν φανταζομαι την φατσα του Χαρη στην ποζα που ποσταρε. Ειμαι σιγουρη οτι κοιτας οντως με αυτη τη φατσα τωρα και εχω λιωσει...... :lol:
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Μου τη δίνει

Post by lakers4life24 »

katerina92 wrote:
lakers4life24 wrote:πωπω ηρεμησε λιγο βρε κοριτσι μου 20 χρονων εισαι...παντως μου φαινεσαι πολυ δυσκολη....θες πολυ συζητηση :D

Χαχα
Καποιοι μου λενε οτι ειμαι ανωριμη. Στην συναναστροφη μου με τους αλλους, εχω παιδικες αντιδρασεις ειναι η αληθεια. Πολυ συχνα. Αλλοι παλι μου λενε πως ειμαι μαλλον υπερβολικα ωριμη για αυτους που επιλεγω να συναναστρεφομαι. Αρχιζω να πιστευω οτι ειμαι διχασμενη και αυτο με φοβιζει. Δυσκολη? Δεν ξερω. Παντως σιγουρα ιδιαζουσα περιπτωση. :P

Και για να επιστρεψω στα στρουμφακια,
ΝΑΙ και μενα μαρεσει πιο πολυ ο γκρινιαρης. ΠΡΟΦΑΝΩΣ.

Και ιδιαιτερα οταν φανταζομαι την φατσα του Χαρη στην ποζα που ποσταρε. Ειμαι σιγουρη οτι κοιτας οντως με αυτη τη φατσα τωρα και εχω λιωσει...... :lol:
Oλοι ιδιαζουσες περιπτωσεις ειμαστε :P
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Μου τη δίνει

Post by Adamaklas »

Θα ηθελα να συνοψίσω οσα λετε . Αλλα δεν γινεται.

Προβληματα? Ουυυυ ... Λυσεις? οοουυυ εκει να δεις λυσεις!

Σοβαρα προβληματα? Σοβαρες λυσεις? Εδω σε θελω .
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Post Reply

Return to “The Funny Section”