Διακοπή Εξεταστικής;

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by kage21 »

Irishman wrote:
fontas wrote:http://www.inews.gr/101/stis-209-i-apergia-sta-mmm.htm
Τώρα το είδα και εγώ.. Σε κάθε περίπτωση αύριο θα ξέρουμε.

Code: Select all

Η μετάθεση της ημερομηνίας έγινε λόγω της διεξαγωγής του αγώνα Ολυμπιακός- Σάλκε.
:roll:
Ακριβως ετσι εκανα μολις το ειδα :D
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by castiel »

ΑΝ ισχύει κάτι τέτοιο (φαντάζομαι δεν θα το παραδεχτούν) είναι απλά Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο ! ! !
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by Kuchiki_Byakuya »

castiel wrote:ΑΝ ισχύει κάτι τέτοιο (φαντάζομαι δεν θα το παραδεχτούν) είναι απλά Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο ! ! !
καλά, κάνει εντύπωση αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό. τόσοι άνθρωποι παραπάνω θα χρησιμοποιήσουν μέσα και το κάνουν και για λόγους 'να μην ταλαιπωρήσουμε τον κόσμο'.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by castiel »

και τόσοι άνθρωποι τα χρησιμοποιούν για να πάνε σε δουλειές, εξεταστικές, νοσοκομεία και χιλιαδυο πράγματα πιο σημαντικά από έναν ποδοσφαιρικό αγώνα..
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by Irishman »

Kuchiki_Byakuya wrote:
castiel wrote:ΑΝ ισχύει κάτι τέτοιο (φαντάζομαι δεν θα το παραδεχτούν) είναι απλά Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο ! ! !
καλά, κάνει εντύπωση αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό. τόσοι άνθρωποι παραπάνω θα χρησιμοποιήσουν μέσα και το κάνουν και για λόγους 'να μην ταλαιπωρήσουμε τον κόσμο'.
εγώ δε σου λέω ότι στους υπόλοιπους δε θα συνέβαινε, ούτε κι έχει συμβεί φυσικά, αλλά πες μου ότι 20.000 φοιτητές δεν το χρειάζονται μέσα στην εξετασική και το χρειάζονται 20.000 γαύροι να πά να πηδήξω από την Ακρόπολη ή το Λυκαβηττό να πούμε. αλλά αυτές είναι οι προτεραιότητες του κράτους αυτού. και ναι, είναι τραγικό.-
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by Kuchiki_Byakuya »

Irishman wrote:εγώ δε σου λέω ότι στους υπόλοιπους δε θα συνέβαινε, ούτε κι έχει συμβεί φυσικά, αλλά πες μου ότι 20.000 φοιτητές δεν το χρειάζονται μέσα στην εξετασική και το χρειάζονται 20.000 γαύροι να πά να πηδήξω από την Ακρόπολη ή το Λυκαβηττό να πούμε. αλλά αυτές είναι οι προτεραιότητες του κράτους αυτού. και ναι, είναι τραγικό.-
castiel wrote:και τόσοι άνθρωποι τα χρησιμοποιούν για να πάνε σε δουλειές, εξεταστικές, νοσοκομεία και χιλιαδυο πράγματα πιο σημαντικά από έναν ποδοσφαιρικό αγώνα..
ναι αλλά τόσοι άνθρωποι χρησιμοποιούν τα μέσα κάθε μέρα για να πάνε στις δουλειές και σε ένα σωρό σημαντικά πράγματα. άρα αφού έχουν αποφασίσει να κάνουν απεργία κάποια μέρα στη βδομάδα δεν είναι παράλογο να σκέφτηκαν 'όχι την ημέρα με είκοσι χιλιάδες επιβάτες παραπάνω από το κανονικό'.

και εγώ διαφωνώ να παίρνονται αποφάσεις με αυτά τα κριτήρια αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σκέφτηκαν ότι τότε η απεργία θα έχει αρνητικό αντίκτυπο (καθώς και θα το άκουγαν όλοι από την τηλεόραση, που είναι πιο αρνητικό, και θα ταλαιπωρούσαν πολύ κόσμο που δεν χρησιμοποιεί τα μέσα γενικότερα και θα έκανε χειρότερη εντύπωση).
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by Irishman »

Kuchiki_Byakuya wrote:
Irishman wrote:εγώ δε σου λέω ότι στους υπόλοιπους δε θα συνέβαινε, ούτε κι έχει συμβεί φυσικά, αλλά πες μου ότι 20.000 φοιτητές δεν το χρειάζονται μέσα στην εξετασική και το χρειάζονται 20.000 γαύροι να πά να πηδήξω από την Ακρόπολη ή το Λυκαβηττό να πούμε. αλλά αυτές είναι οι προτεραιότητες του κράτους αυτού. και ναι, είναι τραγικό.-
castiel wrote:και τόσοι άνθρωποι τα χρησιμοποιούν για να πάνε σε δουλειές, εξεταστικές, νοσοκομεία και χιλιαδυο πράγματα πιο σημαντικά από έναν ποδοσφαιρικό αγώνα..
ναι αλλά τόσοι άνθρωποι χρησιμοποιούν τα μέσα κάθε μέρα για να πάνε στις δουλειές και σε ένα σωρό σημαντικά πράγματα. άρα αφού έχουν αποφασίσει να κάνουν απεργία κάποια μέρα στη βδομάδα δεν είναι παράλογο να σκέφτηκαν 'όχι την ημέρα με είκοσι χιλιάδες επιβάτες παραπάνω από το κανονικό'.

και εγώ διαφωνώ να παίρνονται αποφάσεις με αυτά τα κριτήρια αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σκέφτηκαν ότι τότε η απεργία θα έχει αρνητικό αντίκτυπο (καθώς και θα το άκουγαν όλοι από την τηλεόραση, που είναι πιο αρνητικό, και θα ταλαιπωρούσαν πολύ κόσμο που δεν χρησιμοποιεί τα μέσα γενικότερα και θα έκανε χειρότερη εντύπωση).
γι' αυτό ο ολυμπιακός θα γίνει μακάμπι και η ελλάδα ισραήλ. γιατί βρε δε βαριέσαι αδερφέ. γιατί αυτό δεν υπήρχε ούτε μία στο δισεκατομμύριο να συμβεί για άλλη ομάδα. και σωστά κατά τη γνώμη μου. από τη στιγμή που κανονίζουν οι καθηγητές απεργίες μέσα στις εξεταστικές, τα ΜΜΜ μέσα στις εξεταστικές και τη ζέστη, τα λιμάνια μέσα στο καλοκαίρι κοκ, ας πάνε στο φάληρο με τα πόδια ή με αυτοκίνητα ή βασικά δε με νοιάζει. όπως θα χάσει την πέμπτη την εξέτασή του κάποιος, ας χάσει κι ο γαύρος το παιχνίδι. ρε είχαν κλείσει τα σχολεία του πειραιά όταν του αφαιρέθηκαν βαθμοί λόγω επεισοδείων στη ν. σμύρνη πριν κάποια χρόνια, είστε μικροί και μπορεί να μη θυμάστε, φέτος όλα κομπλέ που αφαίρεσαν στον Παναθηναϊκό, ούτε γάτα ούτε ζημιά φυσικά. δεν επιτρέπεται να ξεβολευτεί ο γαύρος στο κράτος αυτό.
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
aineiaz
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 89
Joined: Wed Apr 14, 2010 4:48 pm

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by aineiaz »

το τραγικο ειναι πως οταν αποφασιζεις να κανεις απεργια ταλαιπωρωντας χιλιαδες ανθρωπων για να διαδηλωσεις εναντια στα αδικα και αντιλαικα μετρα δεν γινεται μετα να το αλλαζεις γιατι επεσαν τηλεφωνα απο ευρωπαικες εταιρειες (uefa) και γιατι καποιοι σου πουλησαν οπαδισμο προστατευοντας ακομη μια φορα τα δικα τουσ συμφεροντα....ειναι ξεπουλημα....και σε εμας που δεν εχουμε εταιρειες και τροπους να πιεζουμε καταστασεις και που ουτως η αλλως παντα ταλαιπωρουμαστε και στους εργαζομενους που πιστεψαν πως οταν τους καλεσες σε απεργια τα κινητρα σου ηταν ανιδιοτελη...και σε εκεινους βεβαια που πιστευουν οτι το κανεις για την εξυπηρετηση των φιλαθλων..

υ.γ.ας καει ο κοσμος....ο γαυρος να κερδιζει!!!!!
gabrielknight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 157
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by gabrielknight »

@ Irishman

Σε ποναει ο γαυρος ε; :D :D :D

No offence πλακιτσα μιας και εισαι βαζελακος.. ;)

Δε νομιζω παντως να ισχυει κατι τετοιο..ραδιο αρβυλα ισως..
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Διακοπή Εξεταστικής;

Post by castiel »

Καλά και ο βάζεις να έπαιζε το ίδιο θα γινόταν... Όπως τα ΜΜΕ κάνουν απεργία αλλά για τους αγώνες την σπάνε ή δείχνουν μόνο εικόνα ή βάζουν τους Κυπριους...
Κουτσικι, αν δεν θέλανε δυσαρέσκεια από τον κόσμο, ας κάναν απεργία και ας λειτουργούσαν αν όχι όλες οι γραμμές, μερικές βασικές, με πιο αραιά δρομολόγια, για να εξυπηρετηθεί ο κόσμος... Όχι αλλάζουμε την απεργία για την μπάλα, για τους άλλους χεστηκαμε..

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk 2
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”