ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ 2010

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by eΝy »

Sopas wrote:
misfit wrote:Ακούστηκε ότι ο υπεύθυνος καθηγητής πρότεινε αντί για Νέα Υόρκη να πάμε Ντιτρόιτ επειδή έχει πολλές βιομηχανίες.Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει και σε τι βαθμό...
Detroit??? Να πάτε να πάτε....εγώ ούτε τσάπμπα δεν έρχομαι...γιατί είμαι σιγουρος ότι μεταξύ Τόκυο και Detroit πάλι Αμερική θα βγει....

Detroit λέει...


Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by Minus »

εγω θα το ξαναπω.. εξω απο τη Νεα Υορκη εχει το woodberry village με τραμερα εμπορικα μαγαζια... οποιος σκεφτεται βιομηχανιες εχει θεμα...
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by ShadowMech »

Παιδια ενταξει δε λεω, καλη και η Νεα υορκη κλπ. αλλα οκ δεν ειναι και ο παραδεισος, το ενα και μοναδικο μερος που πρεπει απαραιτητα να πας κλπ κλπ. Εμενα η ευρωπη μου αρεσει πολυ περισσοτερο ας πουμε.

Και αν και ειχα ψηφισει Αμερικη τοτε, κυριως λογω της ελευθεριας κινησης που εχεις λογω γλωσσας, τελικα θα προτιμουσα να εχω παει Ιαπωνια να δω μια τελειως διφορετικη κουλτουρα που εχει και παλια ιστορια να δειξει περα απο ουρανοξυστες και χαμπουργκερ.

Η Ιαπωνια θα ειναι πιστυεω μια πολυ πιο ενδιαφερουσα και γεματη ταξιδιωτικη εμπειρια, απο το να δεις απλα μερη που εχει δει 500φορες και σε ταινιες. Απλα σε πολλους το θεμα της "ταξιδιωτικης εμπειριας" τους ειναι τελειως αδιαφορο, και επιλεγουν με βαση που εχει καλυτερα ψωνια και καλυτερη νυχτερινη ζωη. Πηγαιντε Θεσσαλονικη καμαρια μου, και νυχτερινη ζωη εχει και μια χαρα αγορα. Αντε και κανενα Bansko.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by Minus »

εγω δεν ειχα ψηφισει νεα υορκη γιατι ελεγα και εγω αυτο με τις ταινιες και τα χαμπουργκερ

αλλα οταν πηγα εκει τρελλαθηκα

σαφως δεν ειναι μονο τα ψωνια, τα αντιπαρεβαλλα με τις βιομηχανιες

τοκυο καλη επιλογη εξισου με νεα υορκη αλλα δεν εχω παει για να σας πω οτι ξετρελλαθηκα

ευρωπη πατε και αυριο μονοι σας, ροκανιστε την επιχορηγηση για πιο μακρια!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by ShadowMech »

Ναι καλα Μινα δε πηγαινετε τοσο για σενα, αλλωστε και γω ειπα νεα Υορκη ψηφισα.
Απλα καταλαβα εκει οτι τελικα ειμαι κουλτουριαρης τρομαρα μου :P

Δηλαδη γουσταρω πολυ στην Ευρωπη που καθε πολη κ χωριο νιωθεις οτι κουβαλαει μια ιστορια, το νιωθεις απο τα παλια κτηρια, την ολη ατμοσφαιρα, ακομα και απο τη νοοτροπια που βγαζουν στην καθημερινοτητα τους οι ανθρωποι εκει.
Ε αυτο στην αμερικη ελλειπε, και αν και δε το περιμενα μου φανηκε τελικα μεγαλη ελλειψη. Μου φανηκε απροσωπη, χωρις κατι να εχει να "πει" αλλα μονο να δειξει, σα μπαζογκομενα με χαμηλο ντεκολτε :P
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by Minus »

οντως η ευρωπη ειναι αλλιως

η ΝΥ ειχε απλα απιστευτη ενεργεια και κατι απροδσιοριστα μαγευτικο

γουστα αυτα..

απλα τα ποιντς μου ειναι να φανε τα λεφτα για αλλη ηπειρο και να ξεκολλησουν 10 μερες απο το μηχανιλικι να πανε να κανουνε ζωαρα!!! οπου και να πανε!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
lenaki
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 118
Joined: Mon Mar 15, 2010 1:10 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by lenaki »

Βρε παιδιά τι το συζητάμε NEW YORK!!!

Image
I thought I could live in your world
As years all went by
With all the voices I've heard
Something has died
mariosvl8
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 73
Joined: Wed May 12, 2010 4:01 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Marousi

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by mariosvl8 »

παιδες κανα νεοτερο εχουμε σχετικα με την εκδρομη????
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by blackjohnny »

απ'οτι άκουσα τέλος της επόμενης εβδομάδας θα γίνει πάλι συνέλευση όπου θα παρουσιαστούν οι προσφορές και λογικά θα επιχειρήσουμε να πάρουμε απόφαση
relax..it's over...you belong to me....
Prof Lego
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Contact:

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by Prof Lego »

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.
ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ (Ή ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ) ΠΟΥ ΔΙΑΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΨΗΦΙΖΑΜΕ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ Η ΑΜΕΡΙΚΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΝΑ EMAIL ΣΤΟ epitropi2011@hotmail.com ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΠΟΣΟΥΣ ΕΞΩ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥΣ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ. ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”