Το πιο άχρηστο Ποστ.

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Fermat
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 249
Joined: Wed Aug 31, 2011 9:11 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Fermat »

kuchiki 8α το κάνω αρκει (τωρα ντρεπομαι λιγο) να μου εξηγησεις γτ δεν καταλαβαινω "το να δινεις σε διαφορετικα πραγματα το ιδιο ονομα" :oops: ___ βασικα εχω κατι στο μυαλο μου (σχετιζεται με την εννοια της αποδειξης αλλα 8ελω & τη δικη σου ερμηνεια) :)
Η ποίηση είναι η τέχνη του να δίνεις στο ίδιο πράγμα διαφορετικά ονόματα, ενώ τα μαθηματικά είναι η τέχνη του να δίνεις σε διαφορετικά πράγματα το ίδιο όνομα---Ανρί Πουανκαρέ
User avatar
Fermat
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 249
Joined: Wed Aug 31, 2011 9:11 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Fermat »

8ελω & πηγη :)

(ε να μην το εχω ετσι χωρις τον εμπνευστη του! )
Η ποίηση είναι η τέχνη του να δίνεις στο ίδιο πράγμα διαφορετικά ονόματα, ενώ τα μαθηματικά είναι η τέχνη του να δίνεις σε διαφορετικά πράγματα το ίδιο όνομα---Ανρί Πουανκαρέ
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4032
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

χαχαχαχαχαχα

α ρε χαρούλη

φερμά , θα έπρεπε όντως να ντρέπεσαι

κατσικοτέτοιε :P , όχι δεν έχει άλλα χρώματα
μόνο μαύρο και κόκκινο
όλα τα άλλα να πάνε να

Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4032
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

πάνω σε ποιό θέμα ; :)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4032
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

α


το βίδεο δεν έχει σημασία συγκεκριμένη
είναι τέχνη
μου αρέσει η αφηρημένη τέχνη
εκτός από τις ομιλίες του σημίτη και την μπιενάλε

ο έπαινος είναι γιατί μου απαντάς με το ίδιο νόμισμα
δηλαδή κάλπικο

το τραγούδι είναι Mad Planet - Love Addicts

αφού ζούμε σε τρελό πλανήτη , από κάτι έπρεπε να εξαρτηθούμε

και επίσης έγραφα αραιά γιατί είχα δουλειά
και τώρα γράφω συνέχεια γιατί έχω δουλειά
που δεν θέλω να την κάνω

σειρά σου

γιατί ;
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4032
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

βασικά η ερώτηση ήταν

γιατί μου κρύβεις τον αδάμακλα :oops:
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Kuchiki_Byakuya »

Fermat wrote:kuchiki 8α το κάνω αρκει (τωρα ντρεπομαι λιγο) να μου εξηγησεις γτ δεν καταλαβαινω "το να δινεις σε διαφορετικα πραγματα το ιδιο ονομα" :oops: ___ βασικα εχω κατι στο μυαλο μου (σχετιζεται με την εννοια της αποδειξης αλλα 8ελω & τη δικη σου ερμηνεια) :)
'Η ποίηση είναι η τέχνη του να δίνεις στο ίδιο πράγμα διαφορετικά ονόματα'
--Η φύση είναι μία, όπως και η ζωή. Το δέντρο, μια μέλισσα, μια μάνα να θηλάζει, παιδιά που παίζουν μπάλα, ο θάνατος είναι όλα ένα, άσχετα αν το μυαλό μας τα διαχωρίζει και τα κατηγοριοποιεί για να μπορεί να τα επεξεργαστεί. Όλα υπάρχουν και συνυπάρχουν στον ίδιο κύκλο και αλληλοεπηρεάζονται με τρόπο μοναδικό αλλά και ενιαίο. Οι Κινέζοι έλεγαν ότι σοφοί είναι αυτοί που ενώνουν τα πράγματα στο μυαλό τους (σε εξήγηση μια γνωστής φράσης), σοφός είσαι όταν δεις τι είναι αυτό που συνδέει τα πάντα σε έναν αέναο χορό μακριά από χρόνο, τόπο και τρόπο σκέψης, τότε είσαι φωτισμένος. Δεν μπορώ να το εκλογικεύσω, ούτε να το εκφράσω με λόγια μπορώ μόνο να το νιώσω και να το καταλάβω, να δω. Ακούγεται απροσδιόριστο αλλά πίστεψε με, ισχύει. Ο νους είναι μια φυλακή. η ποίηση όσο και αν προσπαθεί να σπάσει αυτή τη φυλακή τόσο μας κλείνει μέσα της,γιατί χρησιμοποιεί το λόγο (ένα μέσο αντίληψης) και γι' αυτό αποτυγχάνει, όπως οι υπόλοιπες τέχνες.

'ενώ τα μαθηματικά είναι η τέχνη του δίνεις σε διαφορετικά πράγματα το ίδιο όνομα'.
-- Τα μαθηματικά προσπαθούν να ομαδοποιήσουν τα φαινόμενα και να τα περιγράψουν με ένα σύνολο σχέσεων που ενώνουν τα μεγέθη που υπάρχουν στα φαινόμενα (είτε αυτά συναντώνται στη φύση είτε είναι καθαρά φαντασία ή φαντασιώσεις των ανθρώπων). Για παράδειγμα οι ταλαντώσεις, οι μαθηματικοί έχουν πάρει την έννοια ταλάντωση άσχετα να αυτό που ταλαντώνεται είναι μια κούνια, ένα ρευστό, ένα βαγόνι τρένου, ένα στοιχειώδες σωματίδιο, ένα πεδίο, ένας πλανήτης. Τα μαθηματικά κινούνται ένα επίπεδο πιο κάτω από αυτό που νομίζει πως κινείται η τέχνη γιατί κανένας δεν τρέφει την ψευδαίσθηση ότι όλα τα πράγματα στον χορό ενώνονται και αλληλοκαθορίζονται με τον ίδιο τρόπο (αυτό μελετούν τα μαθηματικά, τον τρόπο με τον οποίο συνδέονται τα συστατικά του όλου μεταξύ τους). Για παράδειγμα είναι άλλο η γραμμικότητα, η ταλάντωση, η μη γραμμικότητα, μελετώνται με εντελώς διαφορετικό τρόπο γιατί ενώνουν τα στοιχεία του συνόλου με διαφορετικό τρόπο, ασχέτως τα στοιχεία και το σύνολο.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το έχει πει ο τελευταίος συμπαντικός μαθηματικός, ο Ανρί Πουανκαρέ.

Συγνώμη αν δεν έγινα κατανοητός.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4032
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

συμφωνώ με όλα εκτός απ' αυτό :
Τα μαθηματικά κινούνται ένα επίπεδο πιο κάτω από αυτό που νομίζει πως κινείται η τέχνη γιατί κανένας δεν τρέφει την ψευδαίσθηση ότι όλα τα πράγματα στον χορό ενώνονται και αλληλοκαθορίζονται με τον ίδιο τρόπο
η απόδειξη είναι ότι όσο λογική και αν είναι μια εξέταση μαθηματικών τόσο γελοία θα είναι πάντα μια εξέταση πάνω σε ένα έργο τέχνης

δεν είναι θέμα ψευδαισθήσεων
είναι θέμα

Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Kuchiki_Byakuya »

all. koukoulofloros wrote:Τα μαθηματικά κινούνται ένα επίπεδο πιο κάτω από αυτό που νομίζει πως κινείται η τέχνη γιατί κανένας δεν τρέφει την ψευδαίσθηση ότι όλα τα πράγματα στον χορό ενώνονται και αλληλοκαθορίζονται με τον ίδιο τρόπο


η απόδειξη είναι ότι όσο λογική και αν είναι μια εξέταση μαθηματικών τόσο γελοία θα είναι πάντα μια εξέταση πάνω σε ένα έργο τέχνης
Μα δεν λέμε κάτιδιαφορετικό, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μάλλον δεν έπιασες το 'νομίζει πως κινείται', γι' αυτό μια ανάλυση σε ένα έργο τέχνης είναι τουλάχιστον γελοία ενασχόληση. Στην πραγματικότητα για αυτόν ακριβώς τον λόγο κινείται πιο κάτω η τέχνη.

Θα έκανα ένα σχόλιο για την παραποίηση στην υπογραφή αλλά λόγω προϊστορίας δεν φαντάζομαι να μείνει πολύ. Στο επόμενο μεγάλο κείμενο που θα γράψει κάποιος, οπουδήποτε, θα παρασιτείς μέσω του σχολίου. Ωχ, λέτε τώρα που το είπα να μείνει για πάντα.

Σταμάτα να απαντάς με τραγούδια. Με κάνει να αισθάνομαι πολύ βλάκας. Μην το κάνεις υπογραφή σου.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4032
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

βλάκας είναι όποιος μιλάει για τέχνη στις 3 τα ξημερώματα λίγο πριν το τέλος της εξεταστικής

δηλαδή είμαστε και οι 2





χαρούλη , κατσικούλη και αόρατε αδαμακλούλη

ο αλλ.ούλης πάει για ύπνο

καλά ξημερώματα , καλή λειτουργία και καλή θεία φώτιση να έχουμε


(όταν θέλω να αλλάξω υπογραφή , θα την δώσω σε κάποιον άλλο)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Post Reply

Return to “Forum Burnout”