ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by Minus »

ο γες! καλα τα λες!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by TiGinetai »

Ρε που φταίνε πάλι οι απεργίες..
Αμαυρώνουν την εικόνα της χώρας! Κ Α Λ Υ Τ Ε Ρ Α!!!(ή μάλλον χέστηκα) :mrgreen: :mrgreen:
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by Λakedaimonas »

Ρε δεν πάει έτσι δεν είναι τόσο απλά και αθώα τα πράγματα με τις απεργίες, αλλά από την άλλη η όλη κίνηση του γιωργάκη είναι ξεκάθαρα καθεστωτική-αυταρχική κλπ, μόνο που τώρα δεν μιλάμε γιατί αυτός που είναι φασίστας τυχαίνει να δηλώνει σοσια-ληστής.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by misfit »

Φίλε "tiginetai" ο,τιδήποτε γίνεται χωρίς μέτρο θεωρώ ότι είναι λάθος.Και το μέτρο έχει χαθεί προ πολλού με τις απεργίες!
Σαφώς και φταίνε οι πολιτικοί για όλο το μπάχαλο!Αλλά γιατί τους ψηφίζει τόσος κόσμος?Θεωρώ ότι με τις απεργίες παίζεται χοντρό πολιτικό παιχνίδι από άτομα που δε βλέπουν τίποτα άλλο πέρα από το κόμμα τους!Πώς να ευαισθητοποιηθώ από τις απεργίες όταν αυτοί που τις υποκινούν είναι βολεμένοι?Όταν ο συνδικαλισμός είναι φουλ κομματικοποιημένος!
Αν χέστηκες για την εικόνα της χώρας οκ πάω πάσο,δικαίωμά σου και κανείς δεν σε κατηγορεί γι'αυτό.Αλλά χέστηκες εξίσου και για όλον τον κόσμο που ταλαιπωρήθηκε και δυσκολευόταν να κάνει τη δουλειά του?Χέστηκες και για ενδεχόμενες ζημιές που πάθανε άνθρωποι που ζουν από τον τουρισμό?
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by eΝy »

Σωστός ο misfit.

Γιατί το σημαντικό εδώ πέρα είναι να αναλογιστούμε όλους αυτούς τους μικρομεσαίους επιχειρηματίες που μείνανε ξαφνικά χωρίς ετήσια έσοδα.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by TiGinetai »

Λakedaimonas wrote: μόνο που τώρα δεν μιλάμε γιατί αυτός που είναι φασίστας τυχαίνει να δηλώνει σοσια-ληστής.
Ναι στάνταρ!Επειδή δηλώνει σοσιαλιστής ο γιωργάκης δεν λέμε τίποτα! Τόσο κράξιμο πέφτει!
Όλοι ξέρουμε τι είναι και τι (πραγματικά) πρεσβεύει (ή τουλάχιστον θα έπρεπε) και αυτός και οι υπόλοιπες γαμάτες κυβερνήσεις που έχουν περάσει από τον τόπο τα τελευταία 180 χρόνια αλλά τέλος πάντων..Αυτός ο λαός με τη μνήμη δεν έχει καλή σχέση. Πλέον γεμίσαμε εθνοπατέρες, εθνοσωτήρες, μεσσίες, τύπους "ή εγώ ή η καταστροφή"(και δεν αναφέρομαι μόνο στον τελευταίο προκομένο!), γέρους και παππούδες της δημοκρατίας και ένα σωρό άλλα ωραία πράγματα. Γελοιότητες.

Στα υπόλοιπα και στους υπόλοιπους βαριέμαι να απαντήσω. Άλλη στιγμή..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by eΝy »

TiGinetai wrote: Στα υπόλοιπα και στους υπόλοιπους βαριέμαι να απαντήσω. Άλλη στιγμή..
Σιγά ρε ντίβα!

Είδαμε και τους αριστερούς τι εθνοσωτήρες που είναι! Μια σωστή πρόταση στο τραπέζι 100 χρόνια τώρα δεν έχουν ρίξει. Μόνο κάτι μαλακίες για 1000€ κατώτατο μισθό και μερικούς ακόμα τέτοιους ανέφικτους λαϊκισμούς. Το μόνο που ξέραν να κάνουν ήταν να πουλήσουν την Μακεδονία στους Γερμανούς και στους Βούλγαρους και εν συνεχεία να σηκώσουν τα όπλα κατά της Δημοκρατίας εν καιρώ κατοχής.

Αυτός ο τόπος για να σωθεί θέλει ηγέτη με αρχίδια. Και όταν λέμε αρχίδια εννοούμε πατριωτισμό και όχι αυτά τα αρχίδια που συνήθως περιτριγυρίζουν τους ηγέτες. Δυστυχώς αυτό το σύστημα του κοινοβολευτισμού και της 4ετίας δεν ευνοεί τέτοιου τύπου πολιτικούς ηγέτες.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by TiGinetai »

eNy wrote:
TiGinetai wrote: Στα υπόλοιπα και στους υπόλοιπους βαριέμαι να απαντήσω. Άλλη στιγμή..
Σιγά ρε ντίβα!
Είναι προφανές ότι γράφτηκαν ως απάντηση σε αυτό που έγραψα εγώ αλλά δεν έχω όρεξη να απαντάω τώρα σε όλους και επέλεξα μόνο σε έναν..Αν δεν το έγραφα θα μου έλεγαν ότι δεν έχω κάτι να πω!
eNy wrote:Είδαμε και τους αριστερούς τι εθνοσωτήρες που είναι! Μια σωστή πρόταση στο τραπέζι 100 χρόνια τώρα δεν έχουν ρίξει. Μόνο κάτι μαλακίες για 1000€ κατώτατο μισθό και μερικούς ακόμα τέτοιους ανέφικτους λαϊκισμούς. Το μόνο που ξέραν να κάνουν ήταν να πουλήσουν την Μακεδονία στους Γερμανούς και στους Βούλγαρους και εν συνεχεία να σηκώσουν τα όπλα κατά της Δημοκρατίας εν καιρώ κατοχής.
Κατηγορίες που στην πλειοψηφίες τους δεν ισχύουν. Σκόπιμα παραβλέπεις πολλά ιστορικά γεγονότα.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by eΝy »

Μακάρι να μην ίσχυαν. Όσο όμως ίσχυε το σύμφωνο Μολότωφ-Ρίμπεντροπ κάποιοι φώναζαν στην εργατιά να μην ενδώσει στην "βασιλομεταξική" σπείρα των ιμπεριαλιστών Άγγλων. Οι ίδιοι που τα κάνανε πλακάκια με τους Γερμανούς, οι ίδιοι που υπόγραψαν παράδοση της Μακεδονίας στους Βουλγάρους και τη δημιουργία του κράτους των Σκοπίων.


Μπορεί 40 χρόνια οι Ελληνάρες να ξεχνάνε τι σημαίνει ΝΔ και τι σημαίνει ΠΑΣΟΚ, δεν παραλείπουν όμως να ξεχνάνε και τι σημαίνει αριστερά.


Αν μη τι άλλο οι Κωστάκηδες και οι Γιωργάκηδες παιδομαζώματα δεν έκαναν ποτέ.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑ.ΣΟ.Κ. & Οικονομία

Post by TiGinetai »

Τίποτα άλλο? :mrgreen:
Ρε που πάλι η αριστερά φταίει! :mrgreen:
Μου θυμίζεις ιστορικά βιβλία τύπου λυκείου!


Επιτέλους θα πάρουν κανά μπόνους και καμιά αύξηση γιατί πείνασαν..
http://tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB% ... F%8E%CE%BD
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”