Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by eΝy »

ShadowMech wrote:Δηλαδη το κρεμασμα εγινε λογω ξαφνικης κρισης ηθικης και ειπαν να απαλαγουν απο τετοιες πρακτικες (φτου-κακα)
Οκ, ειναι μια αποψη :P
Το αντίθετο ρε. Είπα ότι είναι ανήθικο να κρεμάς έτσι αυτούς που σε στηρίζουν τόσα χρόνια.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by Διάτανος »

στον άλλο απάντησε
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by eΝy »

Διάτανος wrote:στον άλλο απάντησε
Είναι "η" electron.

Αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να βάλω κανά custom profile field να δηλώνεις genre...
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
ele1929
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 31
Joined: Tue Jan 26, 2010 1:16 pm

Αναβολή Εξεταστικής κατα μία βδομάδα

Post by ele1929 »

Η Σύγκλητος του πολυτεχνείου σήμερα 26/08/11 αποφάσισε την μετακύλιση κατά μία βδομάδα της εξεταστικής με σκοπό να συνεδρίασουν όλοι οι φορείς (εργαζόμενοι,πανεπιστημιακοί και φοιτητές) του Πολυτεχνείου την βδομάδα που μας έρχεται, μετά την ψήφιση του νομοσχεδίου για την παιδεία που γκρεμίζει το δημόσιο και δωρεάν πανεπιστήμιο και την σημερινή μορφή του. Την τρίτη 30/06 έχουν βάλει συνελεύσεις όλοι οι Φοιτητικοί Σύλλογοι με σκοπό την άμεση αντίδραση τους απέναντι στο νόμο-πλαίσιο της Α. Διαμαντοπούλου και του Πασοκ.Είναι σημαντικό να διαδωθεί σε όλους τους φοιτητές του ιδρύματος. Για πρώτη φορά σύσσωμη η πολυτεχνειακή κοινότητα τόνισε την ανάγκη για να μην περάσει αλλά να αποσυρθεί το νομοσχέδιο και πως θα δοθεί μάχη διαρκείας γι αυτό μαζί με τα υπόλοιπα ιδρύματα.

Αναλυτικά η απόφαση της συγκλήτου εδώ: http://www.ntua.gr/announcements/rector ... 6-8-11.pdf
Last edited by Kitharistas on Sat Aug 27, 2011 12:40 am, edited 1 time in total.
Reason: Properly merged! Δεν υπήρχε λόγος να βρίσκεται ΚΑΙ αλλού αφού το συγκεκριμένο θέμα συζητιέται εδώ, εδώ και μέρες.
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by electron »

Ανηθικο σε καποιο βαθμο μπορει να ειναι αλλα εχουν γινει ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ανηθικα απο πλευρας πολιτικων, οποτε δε με εκπλησσει. Ανηθικο μπορει να χαρακτηριστει και το οτι υπηρχε η φημολογια πως απο Οκτωβρη θα προτεινουν οοοολοι καταληψη επειδη και η ΝΔ αρχικα δεν ηταν υπερ του νομοσχεδιου ως ειχε, αρα τωρα με τη στροφη του Σαμαρα κλπ οι δαπιτες ειναι εκτεθειμενοι γιατι ξανα φαινεται πως αγονται και φερονται απο εναν ταγο (δεν πιστευω να ζητησουν να γινει καταληψη απο τη στιγμη που υπερψηφιστηκε στη βουλη το νομοσχεδιο). Αυτο που ηθελα να πω εν πασει περιπτωσει ειναι πως οσες σκοπιμοτητες κι αν υποκρυπτει αυτη η κινηση (που μπορουμε να αναλυσουμε οσο θελετε, γιατι η φαντασια μου καπου σταματαει και μενα), προσωπικα τη βρηκα θετικο σημειο στο νομο. Πολυ απλα γιατι εχω υποφερει απο καταληψεις για ακυρους λογους, εχω ζησει να μη σ αφηνουν να ψηφισεις στις πρυτανικες, εχω ακουσει "πυρινους λογους" απο ολους αυτους που φαινονται να μας εκπροσωπουν και εχω σιχαθει τη ζωη μου. Στην τελικη δε θα εκπροσωπουμαι απο καποιον που ανηκει στα ΕΑΑΚ ή στη ΔΑΠ ή ΠΑΣΠ ή ο,τι αλλο θελετε, θα εκπροσωπουμαι απο ενα συμφοιτητη που εχει την ιδιοτητα του φοιτητη ΕΜΠ και τιποτε αλλο.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by eΝy »

electron wrote:Ανηθικο σε καποιο βαθμο μπορει να ειναι αλλα εχουν γινει ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ανηθικα απο πλευρας πολιτικων, οποτε δε με εκπλησσει. Ανηθικο μπορει να χαρακτηριστει και το οτι υπηρχε η φημολογια πως απο Οκτωβρη θα προτεινουν οοοολοι καταληψη επειδη και η ΝΔ αρχικα δεν ηταν υπερ του νομοσχεδιου ως ειχε, αρα τωρα με τη στροφη του Σαμαρα κλπ οι δαπιτες ειναι εκτεθειμενοι γιατι ξανα φαινεται πως αγονται και φερονται απο εναν ταγο (δεν πιστευω να ζητησουν να γινει καταληψη απο τη στιγμη που υπερψηφιστηκε στη βουλη το νομοσχεδιο). Αυτο που ηθελα να πω εν πασει περιπτωσει ειναι πως οσες σκοπιμοτητες κι αν υποκρυπτει αυτη η κινηση (που μπορουμε να αναλυσουμε οσο θελετε, γιατι η φαντασια μου καπου σταματαει και μενα), προσωπικα τη βρηκα θετικο σημειο στο νομο. Πολυ απλα γιατι εχω υποφερει απο καταληψεις για ακυρους λογους, εχω ζησει να μη σ αφηνουν να ψηφισεις στις πρυτανικες, εχω ακουσει "πυρινους λογους" απο ολους αυτους που φαινονται να μας εκπροσωπουν και εχω σιχαθει τη ζωη μου. Στην τελικη δε θα εκπροσωπουμαι απο καποιον που ανηκει στα ΕΑΑΚ ή στη ΔΑΠ ή ΠΑΣΠ ή ο,τι αλλο θελετε, θα εκπροσωπουμαι απο ενα συμφοιτητη που εχει την ιδιοτητα του φοιτητη ΕΜΠ και τιποτε αλλο.
+1
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Vallian
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 190
Joined: Thu Jun 03, 2010 12:04 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by Vallian »

Σόρυ, επειδή έχω χάσει λίγο τη μπάλα,'εχει ανακοινωθεί συνέλευση φοιτητών την δευτέρα? Αν όχι ποιος θα αποφασίσει το τι θα γίνει?
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να υπερνικήσει την φυσική ηλιθιότητα
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by Kitharistas »

Vallian wrote:Σόρυ, επειδή έχω χάσει λίγο τη μπάλα,'εχει ανακοινωθεί συνέλευση φοιτητών την δευτέρα? Αν όχι ποιος θα αποφασίσει το τι θα γίνει?
νομίζω Τρίτη έχουν συνέλευση οι φοιτητικοί σύλλογοι γενικότερα και στην σχολή των Μηχανολόγων πιο συγκεκριμένα..
Rock on buddies...
Vallian
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 190
Joined: Thu Jun 03, 2010 12:04 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by Vallian »

αχα...θενκς :)
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να υπερνικήσει την φυσική ηλιθιότητα
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2011

Post by somekindofgrinder »

Εχει τεραστιο ενδιαφερον παντως να μαθουμε γιατι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ επελεξαν να διαλυσουν τα φοιτητικα τους παρακλαδια.Εκει ειναι ολο το ζουμι.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”