Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
zke
Metallurgy Seeder
Metallurgy Seeder
Posts: 658
Joined: Wed Jul 13, 2011 5:10 pm
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by zke »

Kuchiki_Byakuya wrote: και τώρα που το σκέφτομαι, η σέμφε δεν είναι η σχολή που έχει μια κάποια δύναμη η πκσ;
Νομίζω ότι στις εκλογές είχε βγει πρώτη.
xlimitzouras
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Sat Nov 27, 2010 1:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by xlimitzouras »

Ναι είναι δύναμη στη ΣΕΜΦΕ η ΠΚΣ.

Ναι το ότι όλοι υποστηρίζουν μόνο τον αγώνα τους πιστεύω βασίζεται στην ατομιστική νοοτροπία που παρατηρείτε στη σημερινή κοινωνία. Και εκεί έρχεται και το διαίρει και βασίλευε, πρακτική που επίσης παρατηρείτε σήμερα. Άλλωστε αν υπήρχαν σε πολλούς κοινωνικούς τομείς δημοκρατικές συλλογικότητες (με συλλογικά, όχι ατομικά, συμφέροντα) θα ήταν πιο τίμια και αξιοκρατικά τα πράγματα. Έτσι, τρωγόμαστε καθημερινά μεταξύ μας και η χούντα του Σαμαρά και των υπουργών του καθοδηγούμενοι από εξωτερικές δυνάμεις (για σκέψου το λίγο αυτό) κάνει παρτυ στις πλάτες εργαζόμενων και άνεργων Ελλήνων.
Βέβαια έξω από το χορό εύκολο είναι να καταδικάζουμε κάθε αγώνα και να μένουμε απαθείς μπροστά σε κάθε μορφή αγώνα που θα προάγει το κοινό καλό.
span0484
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 8
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:35 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by span0484 »

Παιδιά χιλια συγγνώμη αν είμαι λίγο εκτός θέματος ξέρει κανένας να μου πει αν δόθηκαν τα μαθήματα απο 12/11 εώς και 18/11;;;
Αν όχι ξερει κανεις πότε θα δοθούν;;
donk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Wed Mar 20, 2013 2:32 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by donk »

κάτι ακουσα σήμερα για νέα συνέλευση την Τρίτη.... έχει καταντήσει γραφικό.... πάλι τα ίδια με τισ ίδιεσ επαναλαμβανομενες ερωτησεις επι των ερωτησεων. έλεος. βαρέθηκα

μερικοι γουστάρουν και την βρίσκουν τρελά με τις συνελευσεις. εγώ και οι περισσοτεροι να συζητάμε τα ίδια θέματα συνέχεια ΟΧΙ.

τρωει χρόνο και σπαει νευρα.
ralou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 17
Joined: Thu Jun 24, 2010 2:06 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by ralou »

Καλησπέρα. Η Φυσική ΙΙ θα δοθεί κανονικά αύριο; Δεδομένου ότι το ΣΕΜΦΕ είναι υπό κατάληψη.
Μαντώ
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 126
Joined: Sun Jun 13, 2010 10:27 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by Μαντώ »

donk wrote:κάτι ακουσα σήμερα για νέα συνέλευση την Τρίτη.... έχει καταντήσει γραφικό.... πάλι τα ίδια με τισ ίδιεσ επαναλαμβανομενες ερωτησεις επι των ερωτησεων. έλεος. βαρέθηκα

μερικοι γουστάρουν και την βρίσκουν τρελά με τις συνελευσεις. εγώ και οι περισσοτεροι να συζητάμε τα ίδια θέματα συνέχεια ΟΧΙ.

τρωει χρόνο και σπαει νευρα.
Αν ισχύει κάτι τέτοιο εμείς έτσι θα κάτσουμε?? Σιγά σιγά αυτοί που στηρίζουν ανεξάρτητο βαριούνται και δεν εμφανίζονται καν... (θυμίζω 18/11: 236 άτομα και 26/11: 172 άτομα). Με το δίκιο τους βέβαια. Είναι σιχαμένες οι συνελεύσεις...Αυτοί ποντάρουν στο ότι την επόμενη συνέλευση (αν γίνει, που δεν έχω καμία αμφιβολία) θα την πάρουν.

και ερωτώ: ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ???
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by master »

ralou wrote:Καλησπέρα. Η Φυσική ΙΙ θα δοθεί κανονικά αύριο; Δεδομένου ότι το ΣΕΜΦΕ είναι υπό κατάληψη.
Ο Παρασκευαίδης ήρθε κανονικά για εξέταση προχτές παρόλο που είχαμε συνέλευση, οπότε φαντάζομαι θα δωθεί κανονικά το μάθημα.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by scooby »

http://www.newsit.gr/default.php?pname= ... 29&catid=3

γνωριζει κανεις κατι σχετικο;;θα υπαρξει καποιο προβλημα με τις εξετασεις αυριο;
adt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 105
Joined: Thu Jun 10, 2010 7:35 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by adt »

scooby wrote:http://www.newsit.gr/default.php?pname= ... 29&catid=3

γνωριζει κανεις κατι σχετικο;;θα υπαρξει καποιο προβλημα με τις εξετασεις αυριο;
γνωρίζω για τους απεργούς του ΕΚΠΑ ότι λόγω στάσης πληρωμων οι απεργίες σιγά σιγά θα σπάσουν... μου το έχει πει γυναίκα απεργού απο το ΕΚΠΑ ...
με τους δικούς μας δεν ξέρω τι γίνεται...

εφόσον η απεργία δεν εχει περιφρούρηση δεν υπάρχει θέμα για τις εξετάσεις...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by sid »

Μαντώ wrote:
donk wrote:κάτι ακουσα σήμερα για νέα συνέλευση την Τρίτη.... έχει καταντήσει γραφικό.... πάλι τα ίδια με τισ ίδιεσ επαναλαμβανομενες ερωτησεις επι των ερωτησεων. έλεος. βαρέθηκα
Αν ισχύει κάτι τέτοιο εμείς έτσι θα κάτσουμε?? Σιγά σιγά αυτοί που στηρίζουν ανεξάρτητο βαριούνται και δεν εμφανίζονται καν... (θυμίζω 18/11: 236 άτομα και 26/11: 172 άτομα). Με το δίκιο τους βέβαια. Είναι σιχαμένες οι συνελεύσεις...Αυτοί ποντάρουν στο ότι την επόμενη συνέλευση (αν γίνει, που δεν έχω καμία αμφιβολία) θα την πάρουν.

και ερωτώ: ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ???


Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”