ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

Γενικά έχεις δίκιο. Αλλά αυτή τη φορά ήταν πολλά μαζεμένα. Εγώ τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί. Κατάφορη σφαγή του αιωνίου αντιπάλου στο γήπεδο, ξύλο στους παίκτες μετά το ματς και δηλώσεις και συμπεριφορά προέδρου ομάδας-Σούπερ λιγκ από άλλο πλανήτη με απίστευτες προκλήσεις.
Η σταγόνα αυτή πιστεύω ξεχείλισε το ποτήρι.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by misfit »

Sopas wrote:Γενικά έχεις δίκιο. Αλλά αυτή τη φορά ήταν πολλά μαζεμένα. Εγώ τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί. Κατάφορη σφαγή του αιωνίου αντιπάλου στο γήπεδο, ξύλο στους παίκτες μετά το ματς και δηλώσεις και συμπεριφορά προέδρου ομάδας-Σούπερ λιγκ από άλλο πλανήτη με απίστευτες προκλήσεις.
Η σταγόνα αυτή πιστεύω ξεχείλισε το ποτήρι.
Εγώ πάλι (παρ'ό,τι συμφωνώ μαζί σου) θεωρώ ότι ήταν φυσική εξέλιξη κι απλώς θέμα χρόνου να συμβεί.
Κι έννοια σου,μπορεί το τωρινό ποτήρι να ξεχείλισε,αλλά την επόμενη φορά οι διοικήσεις και οι δημοσιογράφοι θα μας πλασάρουν μεγαλύτερο ποτήρι.Το οποίο για να ξεχειλίσει θα θέλει κι άλλες σταγόνες...φαντάζεσαι τι μπορεί να συμβεί.
Και την επόμενη (ή την παραεπόμενη..) φορά το ποτήρι μπορεί να μουσκέψει τον Ολυμπιακό.Αργότερα την αεκ,μετά πάλι εσάς κ.ο.κ
Πιστεύω λοιπόν ότι το πράγμα άνετα μπορεί να ξεφύγει ακόμα περισσότερο.Και δυστυχώς,μόνιμο θύμα τελικά είμαστε εμείς οι φίλαθλοι-οπαδοί.
Μας έχουν βάλει σε ένα άθλιο τρυπάκι και σφαζώμαστε μεταξύ μας.
Και ξανατονίζω ότι η καταστροφή του ποδοσφαίρου ήρθε όταν μπήκαν τα λεφτά στη μέση κι έγινε επαγγελματικό.Δεν την έφερε ούτε Ολυμπιακός (είναι της μόδας κιόλας να το λένε),ούτε καμία άλλη ομάδα..

Τι να πω,ίσως τα βλέπω πολύ ρομαντικά τα πράγματα :|
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
tzanakos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 305
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:16 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by tzanakos »

ενταξει αυτο το δεχομαι.αλλα και ο παγκαλος πχ κανει δηλωσεις απο αλλο πλανητη.αδικια δεν υπαρχει μονο στα γηπεδα αλλα και σε μια κοινωνια που καποιοι για να διεκδικησουν τα ''αυτονοητα'' δικαιωματα τους κανουν απεργια πεινας.αν ασχολουμασταν μ αυτα οσο με το ποδοσφαιρο ακομα και το ποδοσφαιρο θα ηταν πολυ καλυτερο.(οχι δεν ειμαι εακκιτης... :D :D :D ).ενταξει την κανω ξενερωτη τη συζητηση αλλα δεν μπορω να βλεπω τοσους ανθρωπους να εχουν κανει αξια και ζητημα ζωης τον παναθηναικο,τον ολυμπιακο,την αεκ,και τον πανιωνιο.(ο παοκ ειναι ιδεολογια και ανηκει σε αλλο επιπεδο,γι αυτο δεν τον συγκαταλλεγω στις προηγουμενες ομαδες) για τον μαρινακη αυτο ειναι επιχειρηση και τα κανει ολα για το χρημα και την εξουσια.οι υπολοιποι ειμαστε απλα τα κοροιδα που του τα σκαμε και που τον ανεχομαστε
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

Τον κόσμο του παναθηναικού δεν μπορεί να τον αγγίξει κανένας ενωσίτης. Χούλιγκαν υπάρχουν παντού,όλων των χρωμάτων.αν όμως ο προεδρός σου κανει δηλώσεις σας γαμήσαμε κτλ,λογικό να φανατίζει τον κόσμο.
Όσον αφορά την ΑΕΚ ουδέν σχόλιο.Ας μείνει η κουβέντα σε σοβαρό επίπεδο.
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

τέσπα ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει... Αλλά πιστεύω ότι το ποτήρι όταν θα ξαναξεχειλήσει παίζει να μουσκέψει τον οποιόδηποτε εκτός του Ολυμπιακού. Από τότε που θυμάμαι να βλέπω μπάλα ο δυνάστης του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι ο Ολυμπιακός, Απίστευτα σκηνικά με αρωγούς αστυνομίες κλπ κλπ. (ριζούπολη και προχθές), Παράγκα με ντοκουμέντα, στημένοι αγώνες (ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδάνε και όλοι οι άλλοι να παν να....), Χάρτινο πρωτάθλημα, Συμφωνίες - προκλήσεις με το κράτος (ειδικά φέτος που ήταν εκτός Ευρώπης χωρίς χορηγό και το πάμε στοίχημα του έκανε αδιανόητη προσφορά), προπαγάνδα σε όλα τα μέτωπα και ειδικά στη τηλεόραση με την τραγελαφική Νεα Ερυθρόλευκη Τηλεόραση, Γήπεδο δώρο και γενικά η λίστα είναι αμέτρητη.

Ο Παναθηναικός φυσικά δεν είναι άμοιρος ευθυνών ΑΛΛΑ η κυριαρχία του έχει περάσει εδώ και 20 χρόνια, αυτά που έκανε εγώ δεν τα έχω ζήσει, και τέλος ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΜΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μπορούν να συγκριθούν με τα εγγκλήματα που χει κάνει ο ΟΣΦΠ.

Γι αυτό πιστεύω ότι η κατάσταση δεν πάει άλλο και γι αυτό ευθύνεται κατα 90% ο ΟΣΦΠ και κατά 10% ο ΠΑΟ.

ΥΓ: Γι αυτά φυσικά δεν φταίνε οι οπαδοί (ή τουλάχιστον όλοι) οι οποίοι πράγματι πολλές φορές χειραγωγούνται και είναι συνήθως τα θύματα. Στο κάτω κάτω ρε παιδιά μπάλα είναι δεν θα κάτσω να πλακωθώ με κανένα. Τα παραπάων που λέω όμως ισχύουν είτε μας αρέσει είτε όχι.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

Σόπας+1.μίληΣε η φωνή της λογικής.
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Irishman »

Sopas wrote:ΥΓ: Δεν λέω πως αν ο ΠΑΟ κέρδιζε το Σάββατο, η καλύτερα τον είχαν αφήσει να κερδίσει, θα έπαιρνε το πρωτάθλημα
κι όμως!

αν σκεφτείς τι ντου έκαναν μετά τη νίκη τους, σκέψου απλά τι θα είχε γίνει σε περίπτωση ήττας...
από 'κει και πέρα ας πέρναγαν από τούμπα, ας έπαιζαν ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ με αεκ,καβάλα,εργοτέλη,λάρισα ας πέρναγαν από το περιστέρι (και δε βάζω μέσα πανιώνιο φυσικά, μην κοροϊδευόμαστε)...

ας τα έκαναν!γιατί αναγκάστηκαν να το στήσουν έτσι το ματς;γιατί πολύ απλά ξέρουν ότι το οικοδόμημά τους το φετινό έχει σαθρές βάσεις...
ένα 20λεπτο έπαιξαν προχθές και μπούκωσαν σα χαλασμένες τσιμινιέρες!
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by misfit »

Διάτανος wrote:.αν όμως ο προεδρός σου κανει δηλώσεις σας γαμήσαμε κτλ,λογικό να φανατίζει τον κόσμο.
Αν δεν κάνω λάθος πριν λίγα χρόνια κάποιος άλλος πρόεδρος είχε δηλώσει δημοσίως (σε κοπή πίτας αν θυμάμαι καλά) "γαμήστε τον π...η τον Ολυμπιακό"...σωστά??Πριν από το 4-0 στο κύπελλο.

Για όλα τα υπόλοιπα που λέτε..μπορώ κι εγώ άνετα να το γυρίσω στο οπαδικό και να μεροληπτώ υπέρ της ομάδας μου.Αλλά δεν το κάνω γιατί ξέρω ότι άκρη δεν θα βγάλουμε.Και είναι και ανούσιο,τους εαυτούς μας κοροιδεύουμε.
Συνεχίστε να θεωρείτε την ομάδα σας πεντακάθαρη και σούπερ και τον Ολυμπιακό "διορισμένο" (όπως τα λέτε και μεταξύ σας).Αν πιστεύετε ότι αυτό σας βοηθάει..

Σόπας,όσα έγραψες πριν,αν ψήνεις τα συζητάμε από κοντά στη σχολή ;)
Εδώ μέσα δεν έχει νόημα.
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by blackjohnny »

Καλά όλα όσα λέγονται και από τις 2 πλευρές..εγώ μετά από πολλές πολλές σκέψεις αηδίας μετά τα σαββατιάτικα δεν κοιτάω καν τον ολυμπιακό, αλλά θα κάνω μια ρητορική ερώτηση...και σκεφτείτε την...
Αν ο Πατέρας και ο κάθε μαλάκας που εκμεταλλεύτηκε τον Παναθηναϊκό τα τελευταία 2 χρόνια ήταν τώρα εδώ, μπροστά, ενεργά, σωστά επικοινωνιακά (γιατί το παιχνίδι παίζεται σε τεράαααστιο βαθμό σε επικοινωνιακό επίπεδο και ο μαρινάκης το έπαιξε νέος κόκκαλης και το εκμεταλλεύτηκε, ενώ εμείς κο κο κο) τι απ'όλα τα του σαββάτου θα χε συμβεί?Θα υπήρχε αυτός ο εμπαιγμός?Θα νιώθαμε όλοι -σόρι- τόσο μαλάκες?γιατί μιλάμε για βιασμό...για σφάξιμο...μπροστά στα μάτια μας.
relax..it's over...you belong to me....
ventta
Sergeant
Sergeant
Posts: 20
Joined: Thu Feb 25, 2010 3:05 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by ventta »

ενωσιτη21 μαζεψου γτ απο χθες γραφεις μ@#$#@#$.και σου ειπα για ενα τοπικ που χαρακτηριζεις οπαδους του παναθηναικου την αποψη μου.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”