Διακοπή Εξεταστικής;

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by trelomhxmhx »

και όχι το ότι κάποιος καθηγητής δεν απαντάει δεν σημαίνει ότι δεν θα απεργήσει

π.χ. ποιος μου λέει ότι αυτός που δεν μου απάντησε δεν θα μου απαντήσει 8 ώρες πριν την εξέταση;

στο κάτω κάτω η ανκοίνωση του παπαντώνη έλεγε για ενημέρωση είτε γίνει εξέταση είτε όχι αν δεν κάνω λάθος

ο κανόνας: δεν αναβάλλω κάτι άρα και δεν ενημερώνω ισχύει, αλλά προφανώς μια οποιαδήποτε ημέρα όπου δεν υάρχει κάποιος λόγος αναβολής οπότε μόνο αν τύχει κάτι στον καθηγητή θα ενημερώσει
oustampas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 162
Joined: Tue Jun 15, 2010 12:54 pm

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by oustampas »

ιστορικός mech-eng wrote:παιδια σαν υπενθυμιση να πω οτι σε περιπτωση που ο καθηγητης δεν βγαλει ανακοινωση οτι ΑΠΕΡΓΕΙ,το μαθημα δινεται κανονικα ,αφου ειναι αδυνατον ολοι οι φοιτητες να ενημερωθουν προσωπικα με μειλ,οποτε αμα δεν απανταει σε ενα μεηλ ,σημαινει οτι η εξεταση θα γινει κανονικα...
ΛΑΘΟΣ. Αυτό ισχύει γενικά, αλλά εφόσον ο σύλλογος μελών ΔΕΠ του ΕΜΠ αποφάσισε απεργία, το "λογικό" είναι ότι ο καθηγητής να απεργεί και άρα, αν ΔΕΝ απεργεί θα πρέπει να ενημερώσει. Ή μήπως όχι?
Μπερδεύτηκα...

Μετά από 4 χρόνια στο τριμπούρδελο σκέφτομαι ακόμα πιο περίεργα απ ότι πριν και ανησυχώ.

Υ.γ. Προφανώς και πρέπει να ενημερώνουν όλοι αφού ο καθένας κάνει το δικό του και δεν μπορούν να συντονιστούν να κάνουν (ή να μην κάνουν) κάτι ομάδικα. Μας το παίζουν και ντίβες οι παπ*@#$*@!
ChrisP
Sergeant
Sergeant
Posts: 28
Joined: Thu May 27, 2010 5:17 pm

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by ChrisP »

Καλημέρα παιδιά,
Μίλησα με τον υπεύθυνο καθηγητή για το μάθημα 'Εισαγωγή στην Φιλοσοφία' και μου είπε πως το μάθημα δεν θα γίνει αύριο και ότι θα βγάλει νέα ημερομηνία.
oustampas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 162
Joined: Tue Jun 15, 2010 12:54 pm

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by oustampas »

Μίλησα με τον Κηρυττόπουλο και μου είπε ότι ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ αν θα δωθεί το μάθημα του!!! Όταν τον ρώτησα πότε θα ενημερώσει μου είπε ότι ΑΝ εχει κάποια πληροφόρηση θα ενημερώσει. Ποτε άραγε???

Πάντως είπε να προετοιμαστούμε κανονικά αν αυτό βοηθάει κάπου.
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by trelomhxmhx »

oustampas wrote:Μίλησα με τον Κηρυττόπουλο και μου είπε ότι ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ αν θα δωθεί το μάθημα του!!! Όταν τον ρώτησα πότε θα ενημερώσει μου είπε ότι ΑΝ εχει κάποια πληροφόρηση θα ενημερώσει. Ποτε άραγε???

Πάντως είπε να προετοιμαστούμε κανονικά αν αυτό βοηθάει κάπου.
δηλαδή ποιος ξέρει αν δεν ξέρει αυτός;

αφού δε σε ρώτησε αυτός για το αν θα γίνει το μάθημα, πάλι καλά
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by castiel »

μπορεί στα πλαίσια της απεργίας μπορεί να μην θέλει να πει, αν θα απεργήσει ή όχι.

δεν θυμάστε που και στο σχολείο όταν είχαν απεργία οι καθηγητές δεν μας έλεγαν αν θα απεργήσουν ή όχι, και περιμέναμε μέχρι την επόμενη για να δούμε αν θα κάνουμε κενό? :P
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
steve evil
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 21
Joined: Thu Jan 20, 2011 8:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by steve evil »

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ η αυριανη εξεταση μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με την καθηγητρια καθως μου ειπε οτι το κεντρο ξενων γλωσσων απεργει και δεν θα γινει καμια εξεταση!
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by ιστορικός mech-eng »

σχετικα με τον κυριτοπουλο ,ο ανθρωπος δεν κανει μονος του μαθημα ,υπαρχουν και αλλοι δυο καθηγητες.ισως να περιμενει να συνεννοηθει μ αυτους γιται αν καποιος θελει να απεργησει αναγκαστικα πρεπει να μην δωθει το μαθημα
str_tsol
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 44
Joined: Sun May 16, 2010 12:47 pm

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by str_tsol »

ιστορικός mech-eng wrote:σχετικα με τον κυριτοπουλο ,ο ανθρωπος δεν κανει μονος του μαθημα ,υπαρχουν και αλλοι δυο καθηγητες.ισως να περιμενει να συνεννοηθει μ αυτους γιται αν καποιος θελει να απεργησει αναγκαστικα πρεπει να μην δωθει το μαθημα

Γενικα παντως ειναι δυο τρεις νοματαιοι ολοι κι ολοι!!

Δεν πρεπει να ειναι και τοσο τρομερο να μιλησουν και να πουν τι στο καλο θα γινει.

Απλουστατα δεν φαινεται να τους ενδιαφερει και πολυ το να μας ενημερωσουν- αν θελαν μαλλον θα το ειχαν κανει εγκαιρα οπως ολοι οι υπολοιποι που ειπαν αμεσως : ΝΑΙ θα γινει ή ΟΧΙ δεν θα γινει...
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by ιστορικός mech-eng »

ρε σεις δεν ειναι τοσο απλο του τυπου ''ελα ρε μεγαλε λες να το κανουμε το μαθημα ή οχι?'' που ξερετε τι σκοπιμοτητες εξυπηρετει ο καθενας...γενικα φανταζομαι κατι τετοιο να παιζει παντως,γιατι δεν ειναι τυχαιο να απεργει ο τομεας πυρινικης τεχνολογιας ολοκληρος ....
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”