Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
paragon
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 37
Joined: Thu Oct 07, 2010 1:51 am

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by paragon »

καλησπερα παιδια, εχει στειλει κανεις mail στον κ. παπαντωνη? του εχει απαντησει???
User avatar
kakos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 20
Joined: Thu Jun 17, 2010 11:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by kakos »

To δικο μου mail πιανει λιγα KB στο αριστερο του για σημερα.
benediktos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 89
Joined: Thu May 27, 2010 8:34 pm
Gender: Male

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by benediktos »

dpunis wrote:
benediktos wrote: Και κάπου διάβασα ότι απολύθηκε σήμερα μια κοπέλα γιατί δεν πήγε στη δουλειά της και αυτό επειδή δεν είχε μεταφορικό μέσο αλλά ούτε και λεφτά για ταξί...
Ουάου! Να υποθέσω το ανακαλύψανε σε κανα ρεπορτάζ του Mega? Ή μήπως του Alpha, που πάνε να ρωτήσουν γιατί χρωστάνε οι φοιτητές στο Mille?
Σε blog το διάβασα... το έστειλε το κείμενο το αγόρι της κοπέλας που απολύθηκε..
Έτσι υπέγραψε τουλάχιστον...
Κρίμα να απομονώνεις ένα τμήμα του post μου και να δίνεις στους άλλους την εντύπωση ότι τίθεμαι κατά των εργαζομένων των ΜΜΜ που απεργούν για τα δικαιώματά τους...

On topic τώρα: θα επιμείνω εγώ στο ότι δεν πρέπει να πάνε οι εξετάσεις πίσω... Είναι το ίδιο λογικό η απαίτηση να μη γίνονται εξετάσεις τις ημέρες των 24ωρων απεργιών των ΜΜΜ, αλλά είναι το ίδιο λογικό το να μην πάει πίσω η εξεταστική... Τρεις 24ωρες απεργίες να γίνονται κάθε εβδομάδα, αν δεν εξετάζονται ταυτόχρονα και τα μαθήματα, το εαρινό εξάμηνο θα αρχίσει τον Απρίλη!
Nad
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 65
Joined: Wed Nov 24, 2010 5:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Nad »

Που να μπερδευται και να μπλεκεται τωρα με απεργιες και αναβολες εξετασεων ο κυριως παπαντωνης,του πεφτουν πολλα στο μυαλουδακι του!!!!!!!!!!!!
Κατα την αποη μου,ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ NA ΚΑΝΕΙ KATI ΓΙΑ ΑΥΤΟ...

Θα πληρωνουμε ταξι απο την αλλη ακρη του κοσμου;;;;
Μία από τις χειρότερες αιτίες εχθρότητας είναι η λύσσα και η ποταπή επιθυμία να δεις να υποκύπτει αυτός που τολμάει να αντιστέκεται σε αυτό που σε συνθλίβει. Albert Camus.
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by dpunis »

benediktos wrote:
dpunis wrote: Ουάου! Να υποθέσω το ανακαλύψανε σε κανα ρεπορτάζ του Mega? Ή μήπως του Alpha, που πάνε να ρωτήσουν γιατί χρωστάνε οι φοιτητές στο Mille?
Σε blog το διάβασα... το έστειλε το κείμενο το αγόρι της κοπέλας που απολύθηκε..
Έτσι υπέγραψε τουλάχιστον...
Κρίμα να απομονώνεις ένα τμήμα του post μου και να δίνεις στους άλλους την εντύπωση ότι τίθεμαι κατά των εργαζομένων των ΜΜΜ που απεργούν για τα δικαιώματά τους...
[offtopic]Δεν είπα οτι τίθεσαι προσωπικά κατά των εργαζόμενων, και δεν ήταν προσωπική η επίθεση. Σόρρυ αν έτσι φάνηκε. Απλά έχω βαρεθεί όλους αυτούς που όποτε γίνεται απεργία θυμούνται ότι καταπατήθηκαν δικαιώματα άλλων, ενώ ολόκληρη η κοινωνία πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Και αν μια κοπέλα έχασε σήμερα τη δουλειά της, ας σκεφτούμε πόσοι θα την χάσουν αν συνεχίσουν με τέτοιο τρόπο την "εξυγίανση" των ΔΕΚΟ. [/offtopic]

Προς τους mods σόρρυ για το offtopic.
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Spyrοs »

Και μετά σου λένε προστάτεψε το περιβάλλον, δε χρειάζεσαι αυτοκίνητο, να χρησιμοποιείς τα ΜΜΜ.. :ugeek:
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
Master Chief

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Master Chief »

Εγώ ένα έχω να πω.

Σήμερα καλώς ή κακώς η συντριπτική πλειοψηφία των μηχανολόγων που εξετάζονταν έφτασε με κάποιον τρόπο σχολή. Κάποιος θα πλήρωσε, άλλος θα φορτώθηκε σε κάποιον, άλλος θα έφαγε 2 ώρες κίνηση. Απ΄τη στιγμή που οι άμεσα θιγόμενοι δεν επισκεφθηκαν το πρόεδρα στο γραφείο του, αφενός διαμαρτυρόμενοι για τη σημερινή απόφαση και αφετέρου για να φροντίσουν να μην επαναληφθεί κάτι αντίστοιχο (καλή ώρα αύριο) εντός τού μήνα, είναι άξιοι της μοίρας τους.

Δε γίνεται παιδιά που στο κάτω-κάτω έχουν αυτοκίνητο και δεν πολυεπηρρεάζονται να τον παίρνουν τηλέφωνα για το αυτονόητο και οι υπόλοιποι (ΑΜΕΣΑ θιγόμενοι) να μην αντιδρούν στο ελάχιστο.
gogoul7
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Tue Jun 29, 2010 1:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by gogoul7 »

για ολα τα μαθηματα που θα χαθουν θα γινει επαναληπτικη εξεταση?
CARPE DIEM
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Kitharistas »

gogoul7 wrote:για ολα τα μαθηματα που θα χαθουν θα γινει επαναληπτικη εξεταση?
μα δεν χάνεται κανένα μάθημα..
Rock on buddies...
gogoul7
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Tue Jun 29, 2010 1:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by gogoul7 »

εννοω για οσους δεν καταφερουν να ερθουν..υπαρχει καμια ελπιδα??
CARPE DIEM
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”