Χειμερινή εξεταστική

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Χειμερινή εξεταστική

Post by trelomhxmhx »

εγώ σύμφωνα με αυτή την ανακοίνωση δεν έχω δικαίωμα να δώσω (είμαι 7ο έτος, χρωστάω 6 μαθήματα και διπλωματική δεν έχω αναλάβει) αλλά θα κατέβω όπως και οι άλλοι, όποιος άλλος θεωρεί ότι αδικείται με αυτή την ανακοίνωση ας κατέβει (να διαβάσει προφανώς, αν είναι να δώσει λευκή κόλλα δεν κάνουμε τίποτα) να πιέσουμε να δώσουμε όλοι του 5ου 6ου κ.ο.κ.
godfather
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Mon Jun 21, 2010 9:19 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή εξεταστική

Post by godfather »

+1 Κι εγώ θα κατέβω να δώσω και άμα θέλουν ας μην τα διορθώσουν.Μαζευτείτε να δώσουμε όλοι ρε, δική μας είναι η σχολή.Πατάνε στο ότι είναι καλοκαίρι και πολλούς ίσως να τους βολεύει σαν δικαιολογία, αλλά για εμάς που είμαστε μεγάλο έτος είναι μία ακόμα ευκαιρία και δεν μπορούν να μας τη στερήσουν, μόνο εμείς τη στερούμε απ τον εαυτό μας με το να δεχτούμε την απόφαση παθητικά.
Tempus fugit
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Χειμερινή εξεταστική

Post by soti »

andrea21 wrote:
dimang wrote:ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ∆ΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ


07 Ιουλίου 2014



Προς τα µέλη ∆ΕΠ της Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών,

Εν όψει της πτυχιακής εξεταστικής, παρακαλώ να χορηγείτε βεβαιώσεις "κατ' αρχήν
αποδοχής" προς τη Γραµµατεία της Σχολής για τις διπλωµατικές που επιβλέπετε:

α) εφόσον το ζητήσει ο σπουδαστής,
β) εφόσον η εργασία εξελίσσεται κανονικά και έχετε βάσιµες προσδοκίες οτι θα
ολοκληρωθεί µέχρι τον Οκτώβριο.

Ο έλεγχος των µαθηµάτων που χρωστούν (µέχρι 9) και ο προγραµµατισµός της
εξέτασης θα γίνεται από τη Γραµµατεία για όσους "επί πτυχίω" σπουδαστές
προσκοµίσουν τις βεβαιώσεις µέχρι την Τετάρτη 9 Ιουλίου, ώρες συναλλαγής της
Γραµµατείας.

Ο Κοσµήτορας της Σχολής
Καθ. Ηλίας Τατσιόπουλος

http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0714/v ... os2014.pdf
Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω βάσει αυτής της ανακοίνωσης αυτό το χαρτί 'κατ' αρχήν αποδοχής' το πηγαίνει ο ίδιος ο επιβλέπων καθηγητής στη γραμματεία ώστε να συμμετάσχει κάποιος 'επί πτυχίο' ή πρέπει ο φοιτητής να το κάνει αυτό ο ίδιος στη γραμματεία ώς τη τετάρτη?επίσης θα χρειάζεται και κάποια ξεχωριστή δήλωαη μαθημάτων όπως στη έκτακτη (που δεν έγινε) ή υποννοείται ότι τα δίνουμε όλα?αν μάθει κάποιος για αυτά ας γράψει...
Επειδή το επιβεβαίωσα τηλεφωνικώς σήμερα με την γραμματεία, ισχύει ότι οι δηλώσεις θα προσκομιστούν από τον υπεύθυνο καθηγητή (διπλωματική) στην γραμματεία. Εμάς μάλλον δεν μας εμπιστεύονται. Συνεπώς θα σε δηλώσουν για όλα τα χρωστούμενα. Ανάλογα με τον αριθμό μαθημάτων, συμμετεχόντων και πότε θα έχουν παραδώσει όλοι τις δηλώσεις, θα βγει και το πρόγραμμα. Αυτά μου ειπώθηκαν στο τηλέφωνο.
Citizen No90
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 83
Joined: Tue Jun 15, 2010 8:31 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή εξεταστική

Post by Citizen No90 »

εγώ σύμφωνα με αυτή την ανακοίνωση δεν έχω δικαίωμα να δώσω (είμαι 7ο έτος, χρωστάω 6 μαθήματα και διπλωματική δεν έχω αναλάβει) αλλά θα κατέβω όπως και οι άλλοι, όποιος άλλος θεωρεί ότι αδικείται με αυτή την ανακοίνωση ας κατέβει (να διαβάσει προφανώς, αν είναι να δώσει λευκή κόλλα δεν κάνουμε τίποτα) να πιέσουμε να δώσουμε όλοι του 5ου 6ου κ.ο.κ.
+1
*θα κατεβω γιατι μου γαμαν το προγμαμμα και τα σχεδια της ζωη μου κτλ...
-Αν και η λεξη ''προγραμματισμος'' ακουγεται σαν ανεκδοτο στην συγχρονη Ελλάδα
*Θα κατεβω μπας και καταλάβουν οτι ο κοσμος εχει ΑΝΑΓΚΗ να τελειωνει και οχι χρονο για χασιμο
*και πανω απο ολα θα κατεβω γιατι το Σεπτεμβρη θα κλεισουμε παλι και θα ανοιξουμε το Γεναρη (μακαρι να διαψευσθώ) και φιλακια πολλα.
godfather
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Mon Jun 21, 2010 9:19 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή εξεταστική

Post by godfather »

Citizen No90 wrote:
εγώ σύμφωνα με αυτή την ανακοίνωση δεν έχω δικαίωμα να δώσω (είμαι 7ο έτος, χρωστάω 6 μαθήματα και διπλωματική δεν έχω αναλάβει) αλλά θα κατέβω όπως και οι άλλοι, όποιος άλλος θεωρεί ότι αδικείται με αυτή την ανακοίνωση ας κατέβει (να διαβάσει προφανώς, αν είναι να δώσει λευκή κόλλα δεν κάνουμε τίποτα) να πιέσουμε να δώσουμε όλοι του 5ου 6ου κ.ο.κ.
+1
*θα κατεβω γιατι μου γαμαν το προγμαμμα και τα σχεδια της ζωη μου κτλ...
-Αν και η λεξη ''προγραμματισμος'' ακουγεται σαν ανεκδοτο στην συγχρονη Ελλάδα
*Θα κατεβω μπας και καταλάβουν οτι ο κοσμος εχει ΑΝΑΓΚΗ να τελειωνει και οχι χρονο για χασιμο
*και πανω απο ολα θα κατεβω γιατι το Σεπτεμβρη θα κλεισουμε παλι και θα ανοιξουμε το Γεναρη (μακαρι να διαψευσθώ) και φιλακια πολλα.
Κυρίως αυτό:
''και πανω απο ολα θα κατεβω γιατι το Σεπτεμβρη θα κλεισουμε παλι και θα ανοιξουμε το Γεναρη (μακαρι να διαψευσθώ) και φιλακια πολλα''
Tempus fugit
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Χειμερινή εξεταστική

Post by sid »

soti wrote:οι δηλώσεις θα προσκομιστούν από τον υπεύθυνο καθηγητή (διπλωματική) στην γραμματεία. Εμάς μάλλον δεν μας εμπιστεύονται. Συνεπώς θα σε δηλώσουν για όλα τα χρωστούμενα
Σε νεότερη επικοινωνία με υψηλόβαθμο στέλεχος της σχολής που επιθυμεί να κρατήσει την ανωνυμία του , επιβεβαιώθηκε ακόμη ότι επειδή ο εκάστοτε φοιτητής (ή καθηγητής) δεν είναι πρόσωπο με κύρος που να εμπνέει εμπιστοσύνη, και δεν είναι σίγουρο ότι θα δηλώσει ορθώς σε ποιό τμήμα και ίδρυμα υπάγεται, θα εξεταστεί καλού κακού σε μαθήματα όλων των κορμών, δεσμών και κατευθύνσεων, όλων των μεγάλων πανεπιστημίων της χώρας , ενώ συγκεκριμένα ο soti θα δώσει και δοκιμαστικό dj set όπου θα βαθμολογηθεί από την Μελίνα ασλανιδου, τον eny, και τον τερρη χρυσό. Στο επιχείρημα αιωνόβιων φοιτητών που αποκλείονται από την πτυχιακή, ότι όλοι οι φοιτητές δηλώνουν αναίτια όλα τα μαθήματα χωρίς να προηγείται πρόγραμμα και το δήθεν επείγον του όλου εγχειρήματος καταρρέει από την θερινή ραστώνη που χαρακτήρισε όλες τις εξελίξεις που προηγήθηκαν, ο κοσμητορας (που έχει ανταλλάξει γραφείο στα κρυφα με μια καθαρίστρια, μέχρι ο θόρυβος να κωπασει) αντετεινε ότι δεν είναι πρακτικό ατόπημα αλλά ουσιαστική βούληση για επανόρθωση του κύρους της εγχώριας τριτοβάθμιας εκπαίδευσης : οι φοιτητές μορφωνονται σφαιρικά, η ανεργία των καθηγητών μειώνεται, ο Soti ξεσκουριαζει τα βινύλια του και η χώρα θα ξεφορτωθεί την Μελίνα ασλανιδου που θα πάει να κάνει τοπλες ηλιοθεραπεία στην Ελβετία με τον πρώην αδμιν μας. Ακόμη πρόσθεσε ότι καλό είναι οι αιώνιοι φοιτητές να αφήσουν τα επιχειρήματα για εξωτερικά και δουλειές, γιατί θα τους βάλει να αντικαταστήσουν την καθαρίστρια αφού το παίζουν φτωχαδακια και θα γυρίσει στο γραφείο του σαν κύριος. Τέλος, ξεκαθάρισε ότι ψηφίστηκε έκτακτη τροπολογία για συγκεκριμένο τομέα της Σχολής που προσδιορίζει το δικαίωμα των καθηγητών του να διορθώσουν κάθε γραπτό με τελική προθεσμία μέχρι ο φοιτητής να διαγραφεί ή να αποβιώσει από φυσικά αιτία ή ΔΝΤ, ενώ δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο να επαναπροσληφθουν απολυμένοι διοικητικοί ως προσωπική φρουρά του από τυχόν επιθέσεις αποκλεισμένων από την χαριστική φοιτητών.
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Χειμερινή εξεταστική

Post by trelomhxmhx »

sid wrote:ο κοσμητορας (που έχει ανταλλάξει γραφείο στα κρυφα με μια καθαρίστρια, μέχρι ο θόρυβος να κωπασει)

νομίζω, ότι σε αυτό είσαι up to the point
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”