Εκλογές 2012 "part 2"

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Τι λέτε να ψηφίσετε στον δεύτερο γύρο εκλογών?

Νέα Δημοκρατία
15
9%
ΣΥΡΙΖΑ
59
35%
ΠΑΣΟΚ
3
2%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
11
7%
ΚΚΕ
7
4%
Χρυσή Αυγή
11
7%
Δημοκρατική Αριστερά
9
5%
Οικολόγοι Πράσινοι
1
1%
ΛΑΟΣ
1
1%
Άλλο
51
30%
 
Total votes: 168

User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Irishman »

eΝy wrote:
winterwood wrote:θα μπει Μήτσο. ποιός του δίνει 1,5; αυτοί που δίνανε 19 στο ΠΑΣΟΚ; χοχο
Μπα, με τις νέες κινήσεις Σαμαρά, ο Τζήμερος μάλλον θα μείνει πίσω.

Σε κάθε περίπτωση γιατί δεν τον χωνεύετε; Εγώ δεν τον ξέρω καν τον τύπο, ούτε καν τον έχω δει σε τηλεόραση/internet. Διάβασα το προεκλογικό του πρόγραμμα και συμφωνώ σ αυτά που λέει για την αποκρατικοποίηση της Μπανανίας. Βέβαια τα περισσότερα τα λέει και ο Σαμαράς, και ο Μάνος και γενικά κάθε φιλελεύθερο κόμμα. Γιατί τέτοιο σκάλωμα με τον Τζήμερο συγκεκριμένα λοιπόν;
προσωπικά έχω θέμα γενικά με το χρηματοκεντρισμό του φιλελευθερισμού. αυτό είναι γενικό βέβαια.

με το Τζήμερο έχω θέμα ότι τον πλασάρουν ως παρθενογέννεση κάτι κομιστές και κάτι Κωστόπουλοι και τσιμπάει η μάνα μου και η κάθε "μάνα μου" φυσικά. ε δε μπορώ να διανοηθώ ότι θα έρθει ο πρώην πασόκος (θαυμαστής του Αβούρη όπως εννοησε σήμερα) να διαλύσει τη γραφειοκρατεία στην Ελλάδα. αυτό.
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by eΝy »

Χαχα, οκ!

Λοιπόν, θες να τον φωνάξουμε στον Σταθμό να του κάνουμε ότι ερώτηση θέλουμε; Να δούμε ρε παιδί μου τι έχει όντως να πει ο άνθρωπος.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Kuchiki_Byakuya »

eΝy wrote:Χαχα, οκ!

Λοιπόν, θες να τον φωνάξουμε στον Σταθμό να του κάνουμε ότι ερώτηση θέλουμε; Να δούμε ρε παιδί μου τι έχει όντως να πει ο άνθρωπος.
Εδώ μίλησε στον Κωστόπουλο,εμείς του πέφτουμε λίγοι;
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Irishman »

eΝy wrote:Χαχα, οκ!

Λοιπόν, θες να τον φωνάξουμε στον Σταθμό να του κάνουμε ότι ερώτηση θέλουμε; Να δούμε ρε παιδί μου τι έχει όντως να πει ο άνθρωπος.
γι' αυτό είναι άλλοι υπεύθυνοι. γι' αυτά που περνάνε απ' το χέρι μου, εκπομπή δεν του έδινα που να κοπανιότανε κάτω :mrgreen:
δημοκρατικά και φιλελεύθερα :lol:
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by eΝy »

Έλα ρε, ψήστο. Θα τον φωνάξουμε να τον ρωτήσεις ότι θες. Ούτως ή άλλως για τέτοιες συνεντεύξεις οι ερωτήσεις βγαίνουν δημόσια απ το forum. Με έχετε ψήσει τόση ώρα να μάθω κι εγώ ποιος είναι ποια αυτός ο Τζήμερος...
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by liakoskotsi »

eΝy wrote:Έλα ρε, ψήστο. Θα τον φωνάξουμε να τον ρωτήσεις ότι θες. Ούτως ή άλλως για τέτοιες συνεντεύξεις οι ερωτήσεις βγαίνουν δημόσια απ το forum. Με έχετε ψήσει τόση ώρα να μάθω κι εγώ ποιος είναι ποια αυτός ο Τζήμερος...
και μετά τον μιχαλολιάκο να του κάνει ερωτήσεις ο αλλ
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by soti »

Kuchiki_Byakuya wrote:Είναι αρκετά λογικό κάθε καθεστώς όταν πέφτει και παρακμάζει στοιχηματίζει στο τελευταίο όπλο του, τον φόβο των ανθρώπων για το άγνωστο, και άρα για το μέλλον.
Εύγε. Μέχρι τις εκλογές θα χορτάσουμε από ιστορίες με δράκους και λοιπά θηρία. Κανονικό οβερντόουζ.
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by rest_in_pieces »

ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!
μα καλά μερικοί άνθρωποι... τι να πω....

try katsaro pirouni
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Διάτανος »

eΝy wrote: Βέβαια τα περισσότερα τα λέει και ο Σαμαράς, και ο Μάνος και γενικά κάθε φιλελεύθερο κόμμα. Γιατί τέτοιο σκάλωμα με τον Τζήμερο συγκεκριμένα λοιπόν;
Πάντα η ΝΔ για αποκρατικοποιήσεις μίλαγε , πότε τις έκανε άλλη παράγραφος. Πασοκ νούμερο 2 ήτανε με τις προσλήψεις στο δημόσιο και τα προγράμματα stage κλπ. Το τι λένε από το τι κάνουν τα κόμματα στην Ελλάδα παρουσιάζει αξιοσημείωτη απόκλιση
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Διάτανος »

Πάντως εμένα αυτό που μου έκανε τρελή εντύπωση είναι ότι ο Καρατζαφέρης αρνήθηκε να επιστρέψει στη Ν.Δ. Πραγματικά δυσκολεύομαι να ερμηνεύσω αυτήν την κίνηση μετά τη συντριπτική ήττα του ΛΑΟΣ
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”