Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by giotis »

paulspot92 wrote:
Nameless wrote:
Ο,τι και να κανουν να μην αναγνωρισουμε την αποφαση τους. Να τους αγνοησουμε. Σε συνεργασια παντα με τους καθηγητες να διοργανωσουμε την εξεταστικη μας. Και αν θελουν να βαλουν λουκετο, θα αγορασω κοφτη.
+1...Αν και πιστευω οτι άμα γίνει κατι τέτοιο θα πεσει και λίγο ξύλο.....
λίγο off-topic
από την στιγμή που έχει καταργηθεί το άσυλο άμα γίνει καταγγελία στην αστυνομία δν είναι υποχρεωμένη να επέμβει? Άρα
-άμα υπάρχει παρεμπόδιση
-πέσει ξύλο
-είτε ακόμα κ για να σπάσει αυτή την κατάληψη από την στιγμή που δν είναι νόμιμη

ον-τοπικ
επίσης το έχετε ως δεδομένο ότι οι καθηγητές θέλουν να ανοίξει η σχολή. Αλλά εγώ δν θα ήμουν τόσο σίγουρος από την στιγμή που αυτοί οι ίδιοι το ξεκινήσαν (δες πρώτη βδομάδα)

ακόμα, κ εγώ συμφωνώ να ανοίξει αμέσως η σχολή. όποιος ενδιαφερόταν να διαβάσει είχε όλο το χρόνο μπροστά του τόσες μέρες. άμα τεμπέλιαζε τότε τι να κάνουμε? ήδη έχουμε χάσει πάρα πολύ χρόνο
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by EiRiNaKi »

Μεταφέρω από το καταστατικό:

"Έκτακτες Γενικές Συνελεύσεις συγκαλούνται για επείγοντα και σοβαρά θέματα με απόφαση Δ.Σ. με έγγραφη αίτηση 1/10 μελών του συλλόγου....." κτλ κτλ

Και επιμένω...μπορείς να ορίσεις πότε θα γίνει νέα συνέλευση...δε μπορείς να απαγορέψεις να γίνει συνέλευση νωρίτερα αν και καλά προκύψει θέμα.
athens
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 19
Joined: Wed Apr 28, 2010 1:56 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by athens »

Νομίζω πώς όταν γίνονται καταλήψεις επ'αόριστον και είναι και αβέβαιη η έκβαση της επόμενης συνέλευσης το διάβασμα όλων αποσυντονίζεται, όχι απαραίτητα μόνο από τεμπελιά. Σίγουρα υπάρχουν πολλά παιδιά που θα ήθελαν να ξεκινήσει η εξεταστική αλλά θα τα αποθάρρυνε από το να στηρίξουν το ανεξάρτητο πλαίσιο το να δοθούν μαθήματα την αμέσως επόμενη ημέρα. Ίσως θα έπρεπε να υπάρξει κάποια συνεννόηση και με τους καθηγητές για τυχόν τροποποιήσεις του προγράμματος που να γίνουν γνωστές εγκαίρως. Νομίζω έχουν δίκιο τα παιδιά που πρότειναν να ξεκινήσει η εξεταστική τη Δευτέρα σε προηγούμενα ποστ.
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Επικοινωνησε κανενας με τον κ. Παπαδοπουλο, ας πουμε ??? Σιγουρα το να ξεκινησουμε Δευτερα ειναι πιο βολικο, αλλα απο το να γινει συμπυκνωση του προγραμματος (για παραδειγμα να πουν οι 2 βδομαδες που χαθηκαν γινονται μια στο τελος), καλυτερα καθιστε στρωθειτε στο διαβασμα απο τωρα πχ. Κυριακη Δευτερα Τριτη ειναι 3 μερες. Σας ειπαμε ομως οτι δε μπορει ενα πλαισιο να ορισει ποτε ακριβως θα δοθουν τα μαθηματα, αλλα πρεπει να ανοιξει η σχολη για να μπουν τα πραγματα σε μια σειρα. Τωρα αν καποιος πει "δε θελω να ανοιξει γιατι δεν εχω διαβασει για την Τεταρτη-Πεμπτη αρα ας κλεισουμε αλλη μια βδομαδα" ε, ρε παιδια, τι να πω. Κι εγω κανω διπλωματικη αυτη τη στιγμη και εχω αποσυντονιστει τελειως και δεν ξερω αν θα την προλαβω, εχω και μαθηματα να δωσω, αλλα δε σημαινει οτι πρεπει να μαστε κλειστα... Το οτι δεν συγκεντρωνομαι ειναι και δικο μου λαθος, γιατι χρονος υπαρχει, απλα εγω το παιζω ανετη εξαιτιας αυτου του αλαλουμ...
athens
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 19
Joined: Wed Apr 28, 2010 1:56 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by athens »

Ναι ακριβώς το ίδιο λέω και εγώ, πως λόγω του αλαλούμ είμαστε όλοι μπερδεμένοι και πρέπει να μπουν τα πράγματα σε μία σειρά. Αλλά ένα ολοκληρωμένο πλαίσιο πρέπει να ορίζει συγκεκριμένα πότε θα δοθούν μαθήματα γιατί αλλιώς το αλαλούμ θα συνεχιστεί.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Kitharistas »

πάντως και στο προηγούμενο πλαίσιο της ΔΑΠ έλεγε "κανονική διεξαγωγή της εξεταστικής από Δευτέρα", άρα λογικά θα γίνεται να τεθεί στο πλαίσιο κάπως..
Rock on buddies...
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Προφανως και το πλαισιο που εχει παρουσιαστει στις προηγουμενες σελιδες του τοπικ οριζει ποτε θα ξεκινησει η εξεταστικη, το ερωτημα τιθεται σχετικα με το ποτε ΑΚΡΙΒΩΣ.
Οποτε: αν αρχισουμε Τεταρτη, ξεκιναμε απο την επομενη μερα που ειναι ανοιχτη η σχολη.
Αν αρχισουμε Δευτερα, ειναι μια χαρα γιατι υπαρχει περισσοτερος χρονος προετοιμασιας, με τον κινδυνο ομως να γινει καποια συμπυκνωση των μαθηματων που εχουν ηδη χαθει (2 βδομαδες συνολικα). Το τελευταιο ειναι δικη μου εικασια, το διευκρινιζω, αλλα δε μου φαινεται πολυ παραξενο να συμβει.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Kitharistas »

τώρα μια βδομάδα μπρος, μια βδομάδα πίσω δεν νομίζω κανένας να κολλήσει εκεί αν δεν χαθούν κι άλλες
Rock on buddies...
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Kitharistas wrote:τώρα μια βδομάδα μπρος, μια βδομάδα πίσω δεν νομίζω κανένας να κολλήσει εκεί αν δεν χαθούν κι άλλες
Δεν εχεις αδικο.
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by EiRiNaKi »

ΑΝ η εξεταστική ξεκινήσει από Δευτέρα 19/08 μιλάμε για 3 βδομάδες χαμένες, πάνω από τη μισή εξεταστική.
Πάντως να δοθούν 3 βδομάδες παρπάνω για να γίνει κανονικά η εξέταση των μαθημάτων που χάνονται...λίγο δύσκολο :oops:
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”