ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by andrea21 »

Θοδωρής wrote:Τελικά τι γίνεται με τις εγγραφές στο εξάμηνο ;
Σήμερα πάντως μου βγάζει την αίτηση για υποβολή . Την υποβάλουμε σήμερα και την ελέγχουν μετα ;

πάντως εμένα και στη υποβολή μαθημάτων κ στη ηλ. προσωπική βαθμόλογια δεν μπαίνει και εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα
<<Έχετε ζητήσει από τον Firefox μια ασφαλή σύνδεση στο reg.central.ntua.gr, αλλά δεν είναι δυνατή η πιστοποίηση της ασφάλειας της σύνδεσης.

Κανονικά, όταν προσπαθείτε να κάνετε μια ασφαλή σύνδεση, οι σελίδες παρουσιάζουν έμπιστα αρχεία πιστοποίησης που αποδεικνύουν την ταυτότητα τους. Η ταυτότητα αυτής της σελίδας δεν μπορεί να πιστοποιηθεί.
Τι θέλετε να γίνει;

Αν συνήθως συνδέεστε σε αυτή την σελίδα χωρίς προβλήματα, αυτό το σφάλμα σημάινει ότι κάποιος προσπαθεί να πλαστογραφήσει την ταυτότητα της σελίδας και δεν πρέπει να συνεχίσετε.

Το reg.central.ntua.gr χρησιμοποιεί ένα μη έγκυρο πιστοποιητικό ασφαλείας. Το πιστοποιητικό έχει λήξει στις 6/10/2013 2:59 πμ. Η τρέχουσα ώρα είναι 15/11/2013 1:01 μμ. (Κωδικός σφάλματος: sec_error_expired_certificate)>>

ξέρει κάποιος τι συμβαίνει ή τι σημαίνει αυτό?
User avatar
kapilos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 324
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:07 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by kapilos »

Παιδιά,
γνωρίζει κανείς τι κάνουμε σήμερα? Εγγραφόμαστε ή όχι? Ευχαριστώ!
asdfgh
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 67
Joined: Wed Apr 21, 2010 5:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by asdfgh »

@andrea21 Βγάζει κάτι παρόμοιο και στο chrome. Είναι false positive alarm. Απλά συνεχίζεις χωρίς πρόβλημα.


Σε ότι αφορά τις εγγραφές. Παιδιά προφανώς το 15/11 είναι μια ενδεικτική ημερομηνία και έχει την ίδια αξία που θα είχε αν έγραφε για ημερομηνίες εγγραφών στις 32 του μηνός. Μην δίνετε σημασία.

Η σχολή είναι κλειστή εδώ και 2 μήνες, πως θα εγγραφείτε; Είναι σαφές πως τα όρια εγγραφών θα αναθεωρηθούν όταν με το καλό ανοίξει η σχολή.
User avatar
kapilos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 324
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:07 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by kapilos »

Σε ότι αφορά τις εγγραφές. Παιδιά προφανώς το 15/11 είναι μια ενδεικτική ημερομηνία και έχει την ίδια αξία που θα είχε αν έγραφε για ημερομηνίες εγγραφών στις 32 του μηνός. Μην δίνετε σημασία.

Η σχολή είναι κλειστή εδώ και 2 μήνες, πως θα εγγραφείτε; Είναι σαφές πως τα όρια εγγραφών θα αναθεωρηθούν όταν με το καλό ανοίξει η σχολή.[/quote]

Και εγώ αυτό υπέθετα..ευχαριστώ!
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by andrea21 »

@asdfgh ευχαριστώ πολύ για τη πληροφόρηση θα το προχωρήσω αφού σου το έχει εμφανίσει κ στο chrome παρ'ότι μου λέει ότι δεν συνισταται...θα πατήσω προσθήκη εξαίρεσης λοιπόν...
shipwreck
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 37
Joined: Tue Oct 26, 2010 4:52 pm

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by shipwreck »

Εκανα εγγραφη κανονικα σημερα το πρωι απο το site της σχολης. Ελεγε "Εγγραφες απο: 15/11/2013 εως: 15/11/2013" Καταχωρηθηκε κανονικα. Αυτα.
User avatar
Vaso_Raikkonen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 109
Joined: Sat May 28, 2011 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by Vaso_Raikkonen »

Εμένα πάντως δεν μου το βγάζει....
Forza Ferrari!// Everybody Lies
manolis705
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 66
Joined: Wed Dec 05, 2012 2:27 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by manolis705 »

μαλλον αυτο το 15/11 πιο πολυ σαν placeholder μου κανει, δεν γινεται οι εγγραφες να κρατανε μονο 1 μερα
επισης οταν μπηκα την παρασκευη δεν ειχε καμια επιλογη για εγγραφη
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by soti »

manolis705 wrote:μαλλον αυτο το 15/11 πιο πολυ σαν placeholder μου κανει, δεν γινεται οι εγγραφες να κρατανε μονο 1 μερα
επισης οταν μπηκα την παρασκευη δεν ειχε καμια επιλογη για εγγραφη
Σωστός.


Δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση από την γραμματεία. Συνεπώς οτιδήποτε ως μη γενόμενο. Οι εγγραφές θα ανακοινωθούν από την γραμματεία, όταν με το καλό ανοίξει πάλι η σχολή. Μην φοβόσαστε ότι δεν θα προλάβετε.
adt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 105
Joined: Thu Jun 10, 2010 7:35 pm

Re: ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΕΞΑΜΗΝΟ

Post by adt »

Τελικά εγγραφές θα γίνουν ???? το reg.central.ntua.gr λέει εκτός περιόδου εγγραφών....? αρχίδια μάντολες?
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”