Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by Kitharistas »

KonTaz wrote:
ShadowMech wrote:Χοχοχο... Κανανε κ event στο fb για τη συνελευση... Το trolling νομιζω ηταν αναποφευκτο :twisted:
Link άμεσα,χο-χο-χο
https://www.facebook.com/event.php?eid=211965162190371
Rock on buddies...
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by electron »

Όλοι κατάληψη προτείνουν τελικώς?
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by Kitharistas »

electron wrote:Όλοι κατάληψη προτείνουν τελικώς?
λογικά.. σίγουρα θα ξέρουμε την Τρίτη..
Rock on buddies...
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by who »

Επειδή δεν έχω προφίλ στο φουμπου, τι εννοείτε όταν λέτε ότι όλοι προτείνουν κατάληψη; Κι η ΔΑΣΠ;
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by Kitharistas »

who wrote:Επειδή δεν έχω προφίλ στο φουμπου, τι εννοείτε όταν λέτε ότι όλοι προτείνουν κατάληψη; Κι η ΔΑΣΠ;
στο facebook δεν λέει τίποτα.. λέει μόνο ώρα και μέρος και το έχουν φτιάξει από από την ΕΑΑΚ..
γενικά ακούγονται διάφορα.. κανείς δεν ξέρει σίγουρα.. πάντως γενικά όλοι θίγονται από το νέο νόμο, ακόμη κι η ΔΑΣΠ, γιατί θέλουν να καταργήσουν τις παρατάξεις και δεν τους συμφέρει, οπότε έτσι, ίσως όλοι συμφωνήσουν σε "κοινή" απόφαση κατάληψης.. θα δείξει την Τρίτη σίγουρα.. θα ενημερώνω σε real time για όποιον δεν κατέβει :P
Rock on buddies...
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by who »

Ναι, κάτι έχω ακούσει, απλά νόμιζα ότι γινόταν κάποια αντίστοιχη συζήτηση στο fb. Ώρε γλέντια. :P
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by Διάτανος »

δεν νομίζω η δαπ να προτείνει κατάληψη.πιστεύω ότι απλώς δεν θα κινητοποιήσει κόσμο όπως κάνει όταν θέλει να πάρει συνέλευση
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by electron »

Διάτανος wrote:δεν νομίζω η δαπ να προτείνει κατάληψη.πιστεύω ότι απλώς δεν θα κινητοποιήσει κόσμο όπως κάνει όταν θέλει να πάρει συνέλευση
Πάντως η ΔΑΠ και η ΠΑΣΠ αλλων σχολων θα προτεινουν καταληψη. Εκτος κι αν εννοουν κατι διαφορετικο με φρασεις οπως "θα μας βρουν απεναντι τους" και "θα κανουμε αγωνα για να μην εφαρμοστει το νομοσχεδιο". Αφου στην ουσια οσο θιγονται οσοι προτειναν καταληψη μεχρι τωρα θιγονται και οι ΔΑΠ και ΠΑΣΠ. Αυτη η ομοφωνια ειναι που με φοβιζει...
Ηδη ατυπα εχουν ακουστει (απο φοιτητες μονο, το ξεκαθαριζω) προτασεις για να αναβληθει περαιτερω η εξεταστικη του Σεπτεμβρη και να γινει διπλη τον ερχομενο Φλεβαρη. Η αλλη αποψη λεει οτι οι παραταξεις οι ιδιες δε θα το τραβηξουν πολυ, μηηηηηπως και δεν χαθει η επερχομενη εξεταστικη. Αλλα αυτα ειναι ολα εικασιες, περα απο το λινκ με την επισημη σταση των ΕΑΑΚ δεν εχω βρει κατι αναλογο για τους υπολοιπους...
herculas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 115
Joined: Mon Feb 08, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by herculas »

Και εμείς οι λοιποί φτωχοσυγγενείς που δεν είμαστε κομματόσκυλα πως μπορούμε να οργανωθούμε ώστε να μην κλείσει η σχολή ?
Σημειώνω ότι στα σημαντικά θέματα συμφωνώ με το νομοσχέδιο που χαλάει σε πολλούς τη μανέστρα .
Επίσης βρίσκω την ανακοίνωση της συγκλήτου κακογραμμένη και ασαφή .
Τόσοι φωστήρες καθηγητές αυτή τη μαλακία συνέταξαν ?
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by castiel »

πάντως νομίζω η ΔΑΠ είναι στην πιο δύσκολη θέση...
από τη μια διατυμπανίζει τόσο καιρό το "όχι στις κλειστές σχολές" και ότι οι αγώνες μπορούν να γίνονται με ανοιχτές σχολές, οπότε θεωρητικά πάντα θα κατεβάσει πάλι πλαίσιο που θα διαφωνεί μπλα μπλα μπλα και θα καταλήξει στο "5% για την παιδεία και δωρεάν σίτιση".
από την άλλη αν έχει αυτήν την στάση νομίζω θα φάει αρκετό κράξιμο και θα δείξει ότι ακολουθεί αυτά που λέει η ΝΔ, κάτι που επίσημα δεν παραδέχεται κανείς στη ΔΑΠ...

νομίζω πάντως αυτές οι συνελεύσεις θα έχουν αρκετό ενδιαφέρον...!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”