Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [συμμετοχές]

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by castiel »

Kitharistas wrote:
castiel wrote:απαγορεύονται τα edits στα posts
άρα θες και κάποιον να κλειδώνει ένα ένα τα ποστς? :P
όχι, δεν χρειάζεται...
φαντάζομαι μπορούμε να συνεννοηθούμε μεταξύ μας να μην γίνονται edit τα ποστς και να μην γίνονται, έτσι κι αλλιώς φαίνεται αν κάποιος κάνει edit, οπότε αυτόματα θα είναι ύποπτος... ορθογραφικά κλπ δεν μας ενοχλούν, και αν κάποιος θελει να διορθώσει κάτι, το γράφει από κάτω ;)
Adamaklas wrote:χμμμμ δεν ξερω δεν ξερω! Αν και την τελευταια φορα που το εκανα λυπηθηκα τον εαυτο μου ( γιατι ρε παιδια απλα σκεφτητε τι κανουμε ουσιαστικά) ειμαι μεσα!!


τι κάνουμε? και γιατί λυπήθηκες τον εαυτό σου?


οπότε μέχρι στιγμής μέσα είναι:
Adamaklas
mama mafia (να υποθέσω ότι με το "γαματη ιδεα ψηστε το
ό,τι πρέπει για μέσα στην εξεταστικη" εννοούσες ότι θες να παίξεις, ε?"
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by Adramelch »

Κι εγώ είμαι μέσα αν και θα προτιμούσα με τους Λύκους γιατί κάνει πιο ωραίο στόρυ. Θα γράφεις και deathstories ή σου πέφτει too much; Μιας κι έχω συμμετάσχει σε καμία 10αριά τέτοια σε ένα ξένο forum, αν θες καμιά συμβουλή για τις αναλογίες πολιτών/μπάτσων έχω μια κάποια εμπειρία. Σε όλα όσα έχω παίξει, υπήρχε κι ένας hunter/trained assassin, shaman/nurse και οι Λύκοι/Μαφιόζοι είχαν μια "κάρτα" μετατροπής ενός πολίτη (μόνο όταν είχε μείνει 1 λύκος).
Last edited by Adramelch on Fri Aug 26, 2011 4:30 pm, edited 2 times in total.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by castiel »

λέω να γράφω, όσο μπορώ τουλάχιστον, να έχει και μια πλοκή το παιχνίδι :p ...
αυτο που σκέφτομαι είναι να πάρω μερικούς ρόλους από τους λύκους, 1-2 που έχω βρει στο ιντερνετ (ανάλογα πάντα και το πόσα άτομα θα παίξουμε) και να τους προσαρμόσω σε story πέφτει η νύχτα στο ΕΜΠire :p , ανάλογα πως θα μου βγει βέβαια
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by Adramelch »

Τσέκαρε μία και το edit μιας και απάντησες πριν το ολοκληρώσω. Όλα αυτά που είπα εξαρτώνται βεβαίως και από τον αριθμό των συμμετεχόντων.

ΥΓ: Κίνησα υποψίες τώρα που έκανα edit; :ugeek:
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by castiel »

hunter/trained assassin
hunter είναι αντίστοιχους του αστυνόμου, έτσι? ο trained assasin τι ακριβώς κάνει?
shaman είναι κάτι σαν μάγος, που μπορεί μια φορά, κάποιο βράδυ να σώσει αυτόν που σκότωσαν και να σκοτώσει κάποιον άλλον.
εγώ τους λύκους το έχω παίξει με γαλλικές κάρτες, οπότε δεν ξέρω τις ορολογίες ακριβώς.
οκ! μόλις μαζευτούν άτομα, θα κανονίσουμε τις αναλογίες!
αυτό για την κάρτα μετατροπής δεν το ήξερα, αλλά ακούγεται ενδιαφέρον!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by Adramelch »

Hunter/Trained Assassin (το ίδιο πράγμα ανάλογα αν παίζεις Werewolves/Mafia) είναι ένας τυπάκος που όταν τον σκοτώσουν, παίρνει κι έναν ακόμα μαζί στον τάφο (λύκο/μαφιόζο αν τον δολοφονήσουν, πολίτη αν τον λιντσάρουν). Αντίστοιχους του αστυνόμου στο Werewolf game εμείς είχαμε τους Seers.

Shaman/Nurse εγώ έχω παίξει με μόνη τους ιδιότητα το να επιλέγουν κάποιον να σώσουν κάθε βράδυ, χωρίς να μπορούν να επιλέξουν το ίδιο άτομο δύο φορές συνεχόμενα.

Η κάρτα μετατροπής τα σπάει άπειρα, γιατί μετά από τις 4-5 πρώτες ψηφοφορίες που συνήθως βασίζονται στο πουθενά, αρχίζουν και αναπτύσσονται voting patterns. Και ξάφνου, εκεί που έχει μείνει ένας "κακός" εμφανίζεται ένας άλλος και δεν μπορείς εύκολα να πιαστείς από κάπου για να τον τσακώσεις.

Άλλος ενδιαφέρον χαρακτήρας που είχα συναντήσει σε μια παραλλαγή ήταν ο "Νονός", που και Investigate να τον έκαναν οι αστυνομικοί, τους έβγαινε ότι είναι απλός πολίτης.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by Kitharistas »

Adramelch wrote:ΥΓ: Κίνησα υποψίες τώρα που έκανα edit; :ugeek:
δεν φαίνεται.. αν έχω καταλάβει σωστά το σύστημα πρέπει να κάνεις τραγική αλλαγή ή να βάλεις reason for editting για να το εμφανίσει..

κι εγώ μέσα αν είναι αν και δεν το 'χω ξαναπαίξει :P
Rock on buddies...
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by castiel »

δηλαδή ο hunter είναι ουσιαστικά αθώος και όταν πεθαίνει επιλέγει ποιον θέλει να πάρει μαζί του, ή είναι προκαθορορισμένο από πριν?

εμένα μου άρεσε και η κάρτα τον ερωτευμένων. δίνεται σε εναν παίχτη, αθώος, και επιλέγει το πρώτο βράδυ το ¨ζευγάρι" του. αυτοί οι 2 είναι μια ομάδα μόνοι τους. αν πεθάνει ο ένας, πεθαίνει και ο άλλος. σκοπός τους είναι να μείνουν μόνοι τους στο τέλος. αν επιλέξει πολίτη (τυχαία πάντα, δεν το γνωρίζει) τότε νικάνε, αν νικήσουν οι πολίτες. αν όμως επιλέξει (πάλι τυχαία) δολοφόνο τότε τα πράγματα αποκτούν ενδιαφέρουν, γιατί ο μεν δολοφόνος πρέπει να προστατέψει τον πολίτη, και ο πολίτης τον δολοφόνο..

στο πρώτο ποστ, δεν φαίνεται ότι είναι edited? εμένα μου το εμφανίζει πάντως...

ίσως παίζει κάποιο ρόλο αν γίνεται πολύ γρήγορα, ή αν έχουν γίνει άλλα ποστς μετά...
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by Adramelch »

castiel wrote:δηλαδή ο hunter είναι ουσιαστικά αθώος και όταν πεθαίνει επιλέγει ποιον θέλει να πάρει μαζί του, ή είναι προκαθορορισμένο από πριν?
Random. Αν τον σκοτώσουν οι Μαφιόζοι και είναι ξέρω γω 4, θα πάρει μαζί του έναν από αυτούς τους 4. Αν τον λιντσάρει το χωριό, θα πάρει μαζί του οποιονδήποτε από αυτούς (ανεξαρτήτως αν τον ψήφισαν νομίζω, αλλά μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό).

Ναι, ο Κιθαρίστας εννοούσε το 2ο ποστ. Κι εκεί έκανα edit αλλά δεν φαίνεται. Νομίζω έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα γίνεται το edit σε σχέση με το αρχικό post.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο online

Post by castiel »

Ίσως να ξέρει ο eny τι παίζει...
θα υπολογίζουμε λοιπόν στην εντιμότητά μας και στο γεγονός οτι το edit μπορεί να φανεί κάποια στιγμή :p

Kitharista, κλασσικό παλέρμο με χαρτιά έχεις παίξει.. τους ξέρεις τους κανόνες?
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Locked

Return to “Forum Burnout”