Επικεφαλής του Επικρατείας του ΛΑΟΣ ο Κ. Πλεύρης

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Επικεφαλής του Επικρατείας του ΛΑΟΣ ο Κ. Πλεύρης

Post by Διάτανος »

Την τοποθέτηση του Κώστα Πλεύρη ως επικεφαλής του ψηφοδελτίου Επικρατείας του ΛΑΟΣ ανακοίνωσε ο Γ.Καρατζαφέρης.

«Χαίρομαι και είμαι σίγουρος ότι χαίρεται όλη η βάση του ΛΑΟΣ που ο Κώστας Πλεύρης, παλιός, φίλος, γνώριμος, πολιτευτής με τον Λαϊκό Ορθόδοξο Συναγερμό στις δύσκολες εκλογές του 2004, θα αναλάβει τώρα έναν πρωταγωνιστικό ρόλο» δήλωσε.

Ο κ. Πλεύρης δήλωσε: «Θέλω να σας διαβεβαιώσω ότι η τιμή αυτή, αποτελεί για εμένα μία ευθύνη να αγωνιστώ με όλες μου τις δυνάμεις υπέρ του Λαϊκού Ορθοδόξου Συναγερμού, ο οποίος επιδιώκει αναμφισβήτητα το εθνικό συμφέρον και όχι το κομματικό συμφέρον.»

Σημειώνεται ότι ο Κ.Πλεύρης είναι πατέρας του Θ.Πλεύρη, πρώην βουλευτή του ΛΑΟΣ, ο οποίος προσχώρησε στη Νέα Δημοκρατία.


http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4723914
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
titos93
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 10
Joined: Sat Jan 07, 2012 12:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Επικεφαλής του Επικρατείας του ΛΑΟΣ ο Κ. Πλεύρης

Post by titos93 »

νέα παιδιά στη πολιτική
με θέληση για αλλαγή του σκηνικού και ριζοσπαστικές ιδέες
User avatar
tzanakos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 305
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:16 pm

Re: Επικεφαλής του Επικρατείας του ΛΑΟΣ ο Κ. Πλεύρης

Post by tzanakos »

Εκτός από πατέρας του Θ. ,ο Κ. Πλεύρης είναι γνωστός για τις εθνικιστικές-εθνικοσοσιαλιστικές-αντιεβραικές του αντιλήψεις. ρίξτε μια ματιά: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CF% ... E%B7%CF%82.

ο αντιεξουσιαστής G. A. Panadreou κατάφερε όχι μόνο να δημιουργήσει από το μηδέν την κυβερνώσα αριστερά,να αποδιοργανώσει όλη την ευρωπαική πολιτική και οικονομική σκηνή και να κάνει την Ελλάδα(αρχικά) και έναν ως χθές αμελητέο αριστερό-στα νιάτα μου διάβαζα μαρξ-κοστουμάτο εξαρχειώτη-αλανιάρη κολωνακιώτη-θα τα αλλάξω όλα πολιτικό (λίγο αργότερα) πρώτο θέμα στα δελτία ειδήσεων όλου του δυτικού κόσμου.κατάφερε να βγάλει και τις μάσκες από τους φασίστες που το έπαιζαν μέχρι χτες καθώς πρέπει μουράτοι πατριώτες,είτε ήταν πολιτικοί είτε ψηφοφόροι-μία φορά στις 1000 μέρες πολίτες.
εγώ λέω να ψηφίσω ντόρα γιατί όπως είπε, ο τσίπρας θα μας κάνει σύντομα β.κορέα...
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Επικεφαλής του Επικρατείας του ΛΑΟΣ ο Κ. Πλεύρης

Post by Kuchiki_Byakuya »

Πάνω που λέω τι άλλο θα κάνει αυτός ο Καρατζαφέρης, εκεί με εκπλήσσει. Ο ορισμός του 'σκελετού από την ντουλάπα'. Τελικά δεν σταματάει πουθενά για την ξεροκεφαλιά του και να κατέβει αυτός και ο Κύρτσος στις εκλογές (ξέχασα την Βάνα Μπάρμπα).

Τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος για την επιβίωσή του.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”