Το πιο άχρηστο Ποστ.

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Adamaklas »

Χμμμ γιατι?
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4032
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by sid »

κοιμήσου

δεν θα ξυπνάς να με ξυπνήσεις αύριο
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Adamaklas »

Πφφφ.. οντως... και εσυ και εσυ!

Θα ερθεις ?
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
katerina92
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 235
Joined: Wed Oct 13, 2010 5:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by katerina92 »

Enositis wrote:Το ενδεχόμενο οι άντρες να έχουν ΚΡΙΤΗΡΙΑ επιλογής το σκέφτηκες ΕΜΠίτισα;
λολ

Η ηλικια 16-25 δεν δικαιολογει την χρηση της λεξης "Ανδρας". Συνηθως. Η εφηβικη εξαρση που συνοδευεται απο την προσκολληση σε οτιδηποτε εχει ως πρωτο συνθετικο τη λεξη σεξ κραταει συχνα μεχρι τα 25, ισως και παραπανω. Σπανια παρερχεται νωριτερα. Δεν αποδιδω κατηγοριες. Ολα γινονται για καποιο λογο στη φυση. Περιττο; να σημειωσω οτι δεν αρχιζεις το ποτο και το καπνισμα επειδη δεν εχεις γκομενα ή δεν εκατσε η γκομενα. Θλιψη και απογοητευση. Δεν εχω γκομενα. Θελω γκομενα. Που εχει γκομενες; Εχω ντερτια. Τι ντερτια εχεις γαμωτο 20 χρονων; Πεσαν τα καραβια σου εξω; Σου ψοφησαν τα προβατα; Ειναι προφανες οτι βρισκομαστε σε αλλο σταδιο. Οταν απο το Μπεμπης, παμε στο Ανδρας τοτε θα τεθουν σε λειτουργια περισσοτερα μερη του εγκεφαλου. Και τοτε ΝΑΙ, θα υπαρχουν κριτηρια. Ως τοτε το επιχειρημα σου θα μοιαζει αστειο.

cornerstone wrote: Έχω μεγάλο θέμα με τις νομικίνες...
Μεγάλα αρπαχτικά...
Αναρωτιέμαι αν τις εκπαιδεύουν να κλέβουν άντρες...
Μη δουν άντρα και δει μηχανολόγο, τρελαίνονται...
Μήπως εμείς οι εμπιτισες είμαστε πολύ κυρίες?
Μα να μας παίρνουν έτσι τους άντρες??
Ενας φιλος ειχε πει πως κυριες ειναι εκεινες που περιμενουν τους ανδρες να τις προσεγγισουν. Τις άλλες, που κυνηγουν επιμονα καθε αρσενικο υποψηφιο και ψαχνουν να αλιευσουν καποιο γκομενακι σε καποιο μπαρ, κλαμπ, χορο, παρτυ και τα συναφη, αυτες τις χαρακτηρισε καπως αλλιως. Δεν αναφερω πως γιατι δεν μου αρεσει η λεξη. Επισης δεν θα πω αν ειναι σωστη ή λαθος η θεωρηση. Θα πω οτι αυτη σου η δηλωση θυμιζει απελπισμενη κραυγη. Ή μαλλον ανασφαλειες γυναικων της εποχης της γιαγιας μου. Μιλας για τις νομικινες, αλλα πρεπει να παραδεχτεις οτι το κειμενο σου αποπνεει μια διαθεση καταδιωξης. Που τρομαζει ακομη και μενα. Φαντασου τους ανδρες που το διαβασαν.

cornerstone wrote: Σε κανένα σκοτεινό δρόμο δε μπαίνω...
Εγώ αγαπώ τα φωτεινά και ξεκάθαρα πράγματα...
Ε τωρα υπερβαλλεις... :oops: :oops:

Enositis wrote: Δεν εισαι τρελή αλλα κάποια πράγματα δε λέγονται.
Κατάπιε και τίποτε. Εισαι καινουρια σε μια κοινώτητα και δεν θες να έχεις αντιπάλους απο τώρα.
Έχεις καιρό μην ανησυχείς...

Διαφωνω καθετα. Και θα το επαναλαμβανω. Δεν υπαρχουν πραγματα που δεν λεγονται, αλλα αυτια που δεν ανεχονται ή δεν αντεχουν να τα ακουσουν. Καινουριος ή παλαιοτερος, νεότερος ή μεγαλυτερος οταν εχεις αποψη οφειλεις να την εκφραζεις. Το να μενεις σιωπηλος δεν σε καθιστα ουδετερο σε μια διαφωνια, ουτε συμπαθη, αλλα συντομα υποτιμωντα τον ευαυτο σου και υποτιμωμενο απο τους αλλους. Το "καταπιε και τιποτα" μου θυμιζει αλλες εποχες και το "αντιπαλους" συζητηση παιδιων δημοτικου. Θεωρω οτι μεσα απο τις διαφωνιες κερδιζεις τους καλυτερους φιλους. Αλλα, αν μιτοι αλλο, προτιμω εναν αντιπαλο που θα με σεβεται, εκτιμα και υπολογιζει παρα ενα φιλο που θα με γλυφει για να παριστανω το παιδι για ολες τις δουλειες και να τον εξυπηρετω, και θα τον γλυφω για να μην ζημιωθω κοινωνικα μεσα στα πλαισια της "κοινοτητας".

cornerstone wrote: Άσε που έχουν θέμα με τους μηχανολόγους...
Δε τους κάνουν οι δικοί τους συμπαπαγάλοι???
Αυτο παραπεμπει σε αλαζονικη εκφραση τυπου "μηχανολογοι εραστες". Αυτη η απολυτοτητα και η διαθεση ισοπεδωσης ολων των αλλων προς αναδειξη της φυλης των μηχανικων, που αρχικα καταδικαζουμε και εν συνεχεια υιοθετουμε, με εκνευριζει. Και με ανησυχει.
Enositis wrote: ειπα απλά οτι το 70% των ΝΜΜ-ΜΜ-ΗΜΜΥ είναι άσχημες
ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΩΡΑΙΕΣ

Εκτιμω πως αυτες που νομιζουν οτι ειναι ωραιες στο ΕΜΠ, ειναι οντως ΟΙ ΩΡΑΙΕΣ. Για να μπει κανεις στο Πολυτεχνειο θα εχει καποια κριτικη ικανοτητα. Λογικα. Θα μπορει να αξιολογησει μεσες ακρες που κυμαινεται εμφανισιακα. Λογικα. Τωρα αν δεν θελει να το αποδεχτει ειναι αλλο κεφαλαιο της ψυχιατρικης. Μιλω για την πλειοψηφια. Και ισχυει εξισου για τα δυο φυλα. Αν τωρα μου πει καποιος οτι οι εχοντες κριτικη ικανοτητα στο ΕΜΠ ειναι τελικα η μειοψηφια, δεν θα αντεπιχειρηματολογησω. Θα απογοητευτω.

Συνεπως, το σχολιο σου μου θυμισε τελικως αυτο:


Image
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Adamaklas »

Ναι οκ, αλλα γιατι 4 η ωρα το πρωι?!

Και εσυ τα ηπιες?

Αλλα τωρα σοβαρα!

Το θεωρω πολυυυ τραγικο... Αυτη η ηλιθια διακριση!

Τι δλδ απο τοτε που μπηκαμε στο ΕΜΠ ειμαστε ΕΜπιτες, και οι αλλες εμπιτισες? και? και?

Και? Τι δλδης Εγω ειμαι εμπιτης αχααα! Και?

Εσυ εισαι εμπιτησα αχαααα και?

Τι στο διαλο φαγωθηκατε με αυτες τις μαλακιες, καθενας ειναι ωραιος και εχει για την πλακα του γιατι ΕΤΣΙ.

Δεν πιστευα καν οτι μιλουσαμε σοβαρα για εμπιτες και εμπιτισες... 1 χρονο ειμαι εδω και μου φορεσανε ταμπελα!

Ρεεε !! Μπεεεεε! Ο καθενας ειναι οπως ειναι, δεν παει να μην συναπτω με την κανονικη κατανομη του Gauss

Εγω ατομο το οποιο που του μιλησα και το γνωρισα και μπορει να καταταχθει σε ομαδα, να χαρακτηριστει απο γενικο χαρακτηριστικο, να εχει καρτελα στο κεφαλι, δεν εχω συναντησει!

Σαν οταν μου δειχνανε οταν ειχα σπασει το ποδι μου, οι φυσιοθαραπεφτες πως να περπαταω.... και στα δυο ποδια... ΡΕ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΞΕΡΩ!

Αντε μν θυμηθω τα ζωδιαααααα. ρεεε τα ζωδια εχουν πλακα οταν δεν τα πιστευεις και τα διαβεζεις για χαβαλεεεεεε... Τελευται φορα που με ρωτησαν τι ζωδιο ειμαι , απαντησα με ενα χαμογελο και με αγαπη < Της μανας η σκαφη> ! Ουφ!

Η σχολη χαρακτηριζειιιι σε τι κλαδο και τη επιστημη εξειδικευεσαιιιι, το φυλο χαρακτηριζει αν εχει @@ ή οχι, τα υπολοιπα που χαρακτηριζουν ενα ατομο βρισκονται απο το να του μιλας, και να πινεις κανα τσιπουρακι μαζι τους.
Και τα ζωδια χαρακτηριζουν ποσο βλακας εισαι :)
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Enositis »

katerina92 wrote:
Enositis wrote:Το ενδεχόμενο οι άντρες να έχουν ΚΡΙΤΗΡΙΑ επιλογής το σκέφτηκες ΕΜΠίτισα;
λολ

Η ηλικια 16-25 δεν δικαιολογει την χρηση της λεξης "Ανδρας". Συνηθως. Η εφηβικη εξαρση που συνοδευεται απο την προσκολληση σε οτιδηποτε εχει ως πρωτο συνθετικο τη λεξη σεξ κραταει συχνα μεχρι τα 25, ισως και παραπανω. Σπανια παρερχεται νωριτερα. Δεν αποδιδω κατηγοριες. Ολα γινονται για καποιο λογο στη φυση. Περιττο; να σημειωσω οτι δεν αρχιζεις το ποτο και το καπνισμα επειδη δεν εχεις γκομενα ή δεν εκατσε η γκομενα. Θλιψη και απογοητευση. Δεν εχω γκομενα. Θελω γκομενα. Που εχει γκομενες; Εχω ντερτια. Τι ντερτια εχεις γαμωτο 20 χρονων; Πεσαν τα καραβια σου εξω; Σου ψοφησαν τα προβατα; Ειναι προφανες οτι βρισκομαστε σε αλλο σταδιο. Οταν απο το Μπεμπης, παμε στο Ανδρας τοτε θα τεθουν σε λειτουργια περισσοτερα μερη του εγκεφαλου. Και τοτε ΝΑΙ, θα υπαρχουν κριτηρια. Ως τοτε το επιχειρημα σου θα μοιαζει αστειο.

Φυσικά και τη δικαιολογεί.Εσύ η ίδια ήρθες αντίθετη στα λεγόμενα σου βάζοντας το φράγμα των 25. Τότε κατερίνα μην κάνεις τιποτα με κανέναν κάτω των 25. ανώριμα ρε γάμησε το.
Ο ΑΝΤΡΑΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΤΟ ΣΕΞ ΑΠΟ ΤΑ 13 ΜΕΧΡΙ ΤΑ 113.ΤΕΛΟΣ.Μετά τα 25 δε θελουμε σεξ ε; θέλουμε οικογένειας.
Επίσης κάποιος μπορει να έχει προβλήματα ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΟΕΙ και στα 16 του. Οι συνθήκες της ζωής μας ωριμάζουν. Υπάρχουν και 35χρονα παιδάκια.





Enositis wrote: Δεν εισαι τρελή αλλα κάποια πράγματα δε λέγονται.
Κατάπιε και τίποτε. Εισαι καινουρια σε μια κοινώτητα και δεν θες να έχεις αντιπάλους απο τώρα.
Έχεις καιρό μην ανησυχείς...

Διαφωνω καθετα. Και θα το επαναλαμβανω. Δεν υπαρχουν πραγματα που δεν λεγονται, αλλα αυτια που δεν ανεχονται ή δεν αντεχουν να τα ακουσουν. Καινουριος ή παλαιοτερος, νεότερος ή μεγαλυτερος οταν εχεις αποψη οφειλεις να την εκφραζεις. Το να μενεις σιωπηλος δεν σε καθιστα ουδετερο σε μια διαφωνια, ουτε συμπαθη, αλλα συντομα υποτιμωντα τον ευαυτο σου και υποτιμωμενο απο τους αλλους. Το "καταπιε και τιποτα" μου θυμιζει αλλες εποχες και το "αντιπαλους" συζητηση παιδιων δημοτικου. Θεωρω οτι μεσα απο τις διαφωνιες κερδιζεις τους καλυτερους φιλους. Αλλα, αν μιτοι αλλο, προτιμω εναν αντιπαλο που θα με σεβεται, εκτιμα και υπολογιζει παρα ενα φιλο που θα με γλυφει για να παριστανω το παιδι για ολες τις δουλειες και να τον εξυπηρετω, και θα τον γλυφω για να μην ζημιωθω κοινωνικα μεσα στα πλαισια της "κοινοτητας".
Υπάρχει και κάτι που λέγεται ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ. Όπως το χοντρο δε θα τον πεις χοντρομπαλά έτσι και δε θα θίξεις σε κάποιον πόσα μαθήματα χρωστάει.Επίσης άλλο υποκρισία κι αλλο διπλωματία. Έλεος τα κάνουμε όλα ένα κάτω απο το μανδύα της και καλά ειλικρίνιας για να σκεπάσουμε την αίσθηση υπεροχής μας έναντι των άλλων και τη φαρμακόγλωσσα μας.

Enositis wrote: ειπα απλά οτι το 70% των ΝΜΜ-ΜΜ-ΗΜΜΥ είναι άσχημες
ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΩΡΑΙΕΣ

Εκτιμω πως αυτες που νομιζουν οτι ειναι ωραιες στο ΕΜΠ, ειναι οντως ΟΙ ΩΡΑΙΕΣ. Για να μπει κανεις στο Πολυτεχνειο θα εχει καποια κριτικη ικανοτητα. Λογικα. Θα μπορει να αξιολογησει μεσες ακρες που κυμαινεται εμφανισιακα. Λογικα. Τωρα αν δεν θελει να το αποδεχτει ειναι αλλο κεφαλαιο της ψυχιατρικης. Μιλω για την πλειοψηφια. Και ισχυει εξισου για τα δυο φυλα. Αν τωρα μου πει καποιος οτι οι εχοντες κριτικη ικανοτητα στο ΕΜΠ ειναι τελικα η μειοψηφια, δεν θα αντεπιχειρηματολογησω. Θα απογοητευτω.

Συνεπως, το σχολιο σου μου θυμισε τελικως αυτο:
Λάθος. Απο κοντά θα σου δώσω συγκεκριμένα παραδείγματα εάν θες. Και το ότι μπηκε ΕΜΠ αυτοαναιρει την κριτικη της ικανότητα διότι ελάχιστες ΜΠΟΡΟΥΝ να είναι μηχανολόγες.Οι περισσότερες απλά δήλωσαν μία υψηλόβαθμh σχολη.
Ένα το κρατούμενο. Δεύτερον. Πολλές αρχίζουν να φτιάχνονται αφου μπουν ΕΜΠ. Πριν ήταν άσχημες και το ηξεραν. Τώρα είναι ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΕΣ αλλά βλέπουν θεαματικη διαφορα στον εαυτο τους άρα λένε Ω ΜΑΛΑΚΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΚΛΑΡΑ.
3ο σημείο: Ο ναρκισσισμός τους "ΩΩΩ ΕΠΙΒΙΩΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΔΡΟΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΑΜΑΤΗ"
τις κανει να πιστευουν ότι είναι όμορφες.
Όσο για την τελευταία σου εικόνα είναι απλά άκαιρη.
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by liakoskotsi »

πολύ φιλοσοφία έχει πέσει στο πιο άχρηστο ποστ...
αδάμο βάλε τάξη... δείξε την κόκκινη γραμμή.... :lol:
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by SlasherG »

Κάτι τέτοιο? :?

_________________________________________________________________________________
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by liakoskotsi »

ντάξει άλλη χάρη έχει του δημιουργού και άλλη το δικό σου...
αλλά στην ανάγκη καλός είσαι και συ...
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by (β-α)/2 »

Δεν είναι θέμα σοβαρότις, για αυτό και ο Αδ. δε λέει τίποτα! Χαίρεται που αυξάνονται με μάλλον τετραγωνικό τρόπο οι σελίδες του θέματος του και έτσι παραλείπει κάθε χρωματιστή γραμμή! :P

οπότε βοηθάω στον απώτερο αυτό σκοπό:
Enositis wrote:Και το ότι μπηκε ΕΜΠ αυτοαναιρει την κριτικη της ικανότητα διότι ελάχιστες ΜΠΟΡΟΥΝ να είναι μηχανολόγες.Οι περισσότερες απλά δήλωσαν μία υψηλόβαθμh σχολη.
Θα συμφωνήσω (ανεξαρτήτως, όμως φύλου και για διαφορετικό λόγο) πως το γεγονός ότι είναι κάποιος στο ΕΜΠ σε καμία περίπτωση δεν είναι αποδεικτικό κριτικής σκέψης/εξυπνάδας και πάει λέγοντας. Ο καθένας σχετικός μαθητής με το κατάλληλο διάβασμα μπορεί να περάσει στο ΕΜΠ, αυτό δε τον κάνει κάτι ξεχωριστό, αλλά ούτε και του προσδίδει κριτική ικανότητα ή ευφυΐα. Αλλά βρε Ενοσίτη τώρα μη γίνεσαι απόλυτος. Τι πάει να πει η παραπάνω φράση σου; Εντάξει εγώ παραδέχομαι ότι μπήκα (σχεδόν) τυχαία στη σχολή και πως μάλλον δε θα γίνω όσο καλή μηχανολόγος έχω τη δυνατότητα να γίνω, όχι για τους λόγους (πιθανολογώ) που έχεις στο μυαλό σου εσύ (αλήθεια ποιοι είναι αυτοί;) αλλά επειδή προτιμώ την επιστήμη από τη μηχανική, επειδή η δική μου λογική απέχει αρκετά από αυτή που απαιτείται για έναν μηχανικό, είναι πιο θεωρητική. (κάτι βέβαια που στην πορεία μπορεί να αλλάξει, αρκεί να ξεκολλήσω τη σκέψη μου..)

Αλλά, το νόημα του ποστ μου (για να γίνω γενικώς αντιληπτή) είναι:
το γεγονός ότι είναι κάποιος στο ΕΜΠ σε καμία περίπτωση δεν είναι αποδεικτικό κριτικής σκέψης/εξυπνάδας
Παρ' όλα αυτά περιμένω ακόμη τους λόγους που έχεις στο μυαλό σου! :P
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
Post Reply

Return to “Forum Burnout”