Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by castiel »

βλακεία έγραψε ο enositis... το ξαναείδε και μου είπε ότι το 081 γράφει το περσινό του πάσο ;)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by cornerstone »

Guys εγώ είμαι πρωτοετής και έχω μια απορία σχετικά με τα πάσο: Όταν πήγα στη γραμματεία έδωσα τα δικαιολογητικά και συμπλήρωσα κανονικά κάτι αιτήσεις και στατιστικά, υπήρχε ένα χαρτί που ανέφερε τα υποχρεωτικά του 1ου εξαμήνου και τα 4 επιλογής. Η κοπέλα που μας βοηθούσε να τα συμπληρώσουμε είπε πως θα δηλώσουμε μάθημα επιλογής όταν ανοίξουμε. Ουσιαστικά όμως δεν έχω εγγραφεί στο εξάμηνο; Λέτε να έχω πρόβλημα με το πάσο ή γενικότερα με τη δήλωση και την εξέταση του μαθήματος;
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by castiel »

όχι, δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα! η εγγραφή στο πρώτο εξάμηνο γίνεται αυτόματα από την γραμματεία, από το 2ο και μετά γίνεται ηλεκτρονικά από τους φοιτητές.
όλοι οι πρωτοετείς έχετε γραφτεί σε όλα τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου και σε κάποια στιγμή θα σας πουν να δηλώσετε το επιλογής που θα δώσετε.
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by cornerstone »

castiel wrote:όχι, δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα! η εγγραφή στο πρώτο εξάμηνο γίνεται αυτόματα από την γραμματεία, από το 2ο και μετά γίνεται ηλεκτρονικά από τους φοιτητές.
όλοι οι πρωτοετείς έχετε γραφτεί σε όλα τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου και σε κάποια στιγμή θα σας πουν να δηλώσετε το επιλογής που θα δώσετε.

Ευχαριστώ πολύ!! Ήσουν πολύ εξυπηρετικός! :)
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by Adamaklas »

Δηλαδη... μπορουμε να στειλουμε ΟΤΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ?! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
dreamwisperer
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 515
Joined: Thu Jul 01, 2010 2:02 pm

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by dreamwisperer »

Adamaklas wrote:Δηλαδη... μπορουμε να στειλουμε ΟΤΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ?! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Image
User avatar
Siamonas
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 198
Joined: Mon Sep 19, 2011 4:44 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by Siamonas »

Φαίνεται πως όχι!! Είχα διαβάσει στον οδηγό συμπλήρωσης της αίτησης, ότι στη φωτογραφία πρέπει να είναι ευδιάκριτα τα χαρακτηριστικά του προσώπου!! Όπερ, no glasses, no hats και βέβαια να έχει μία Α φωτεινότητα η φωτογραφία!!
User avatar
dreamwisperer
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 515
Joined: Thu Jul 01, 2010 2:02 pm

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by dreamwisperer »

Πάντως εγώ παιδιά ολοκλήρωσα σήμερα την διαδικασία υποβολής αίτησης για το πάσο.

Και βρήκα και σημείο για να το παραλάβω δίπλα στο σπίτι μου.....

Πάντως βρε παιδιά, είναι δυνατόν όταν ψάχνουμε για μείωση του κόστους στην Παιδεία,
να αναλαμβάνουν ιδιωτικές επιχειρήσεις την έκδοση των πάσο; Έλεος ρε .....
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by castiel »

το εμπ είχε βγάλει μια ανακοινώση που έλεγε ότι οι σχολές έχουν πλέον την τεχνογνωσία για να εκδίδουν οι ίδιες το πάσο, με μικρότερο κόστος.. τώρα δεν ξέρω αν έλεγε μόνο για εμάς ή γενικά, δεν μπορώ να βρω την ανακοίνωση κάπου, γιατί δεν ήταν αυτό το θέμα της.

πάντως μάλλον το κάνουν για το οικονομικό κομμάτι και για να βγάλουν λεφτά-να εξασφαλίσουν λεφτά-, γιατί και πέρσι και άλλες χρονιές σε μερικές σχολές το χρέωναν 1€ , αλλά πχ στο φυσικό πήγαιναν τα εαακ ή η πκσ(δεν ξερω σιγουρα) και τα έδιναν δωρεάν.
ενώ τώρα προφανώς αυτό δεν μπορεί να γίνει ;)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Trapezomantilo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6
Joined: Wed Oct 05, 2011 2:22 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Θα πάρουμε φέτος πάσο?

Post by Trapezomantilo »

Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”