Απόφαση για Έκτακτη Πτυχιακή Εξεταστική

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απόφαση για Έκτακτη Πτυχιακή Εξεταστική

Post by Kitharistas »

Έπειτα από απόφαση του Δ.Σ που πραγματοποιήθηκε σήμερα στην σχολή, θα πραγματοποιηθεί έκτακτη πτυχιακή εξεταστική από τη Δευτέρα 3/10 ως και την Παρασκευή 07/10 για τους επί πτυχίω φοιτητές, με μόνη προϋπόθεση να έχουν αναλάβει διπλωματική εργασία. Για συμμετοχή, πρέπει να αποσταλεί σχετική αίτηση στη Γραμματεία της σχολής ως και την Παρασκευή 30/09 στις 12:00.


Η επίσημη ανακοίνωση

Rock on buddies...
mplampla
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 141
Joined: Sat Nov 27, 2010 1:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Ανακοίνωση: σχετικά με την πτυχιακή εξεταστική

Post by mplampla »

Απόφασιστηκε σήμερα από το τμήμα καθηγητών, ότι η πτυχιακή εξεταστική θα διεξαχθεί για όσους φοιτητές έχουν ολοκληρώσει ή σχεδόν ολοκληρώσει την πτυχιακή τους εργασία. Η εξετεστική θα ερχίσει την δευτερά. Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να έρθουν σε επαφή με τους
επιβλέποντες καθηγητές τους για να συννενοηθούν και να δηλώσουν τα μαθήματα που χρωστάνε. Η επικοινωνία να γίνει απ το μαιλ της σχολής (mc***** κλπ).
Last edited by Kitharistas on Wed Sep 28, 2011 1:59 pm, edited 1 time in total.
Reason: Είχε ήδη ανοιχτεί το τόπικ, το μετέφερα εδώ.
seitanalaman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 98
Joined: Sat Mar 06, 2010 6:05 pm

Re: Απόφαση για Έκτακτη Πτυχιακή Εξεταστική

Post by seitanalaman »

Αποφασίστηκε πότε θα γίνει η παράδοση των διπλωματικών εργασιών και η προφορικη εξεταση τους??? Να φανταστώ μετά την λήξη την πτυχιακής εξεταστικης???
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ανακοίνωση: σχετικά με την πτυχιακή εξεταστική

Post by fentayeen »

mplampla wrote:Απόφασιστηκε σήμερα από το τμήμα καθηγητών, ότι η πτυχιακή εξεταστική θα διεξαχθεί για όσους φοιτητές έχουν ολοκληρώσει ή σχεδόν ολοκληρώσει την πτυχιακή τους εργασία. Η εξετεστική θα ερχίσει την δευτερά. Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να έρθουν σε επαφή με τους
επιβλέποντες καθηγητές τους για να συννενοηθούν και να δηλώσουν τα μαθήματα που χρωστάνε. Η επικοινωνία να γίνει απ το μαιλ της σχολής (mc***** κλπ).
δηλαδη οσοι εχουν κατω απο 8 [ή 10 δεν θυμαμαι το οριο για να παρεις διπλωματικη] μαθηματα ΚΑΙ οσοι την εχουν ξεκινησει-δουλεψει-ψιλοτελειωνουν?

αν εχεις δηλωσει διπλωματικη δλδ [και δεν την εχεις ξεκινησει μα μου σου του] ? δεν δικαιουσαι να δωσεις?
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανακοίνωση: σχετικά με την πτυχιακή εξεταστική

Post by electron »

fentayeen wrote:
mplampla wrote:Απόφασιστηκε σήμερα από το τμήμα καθηγητών, ότι η πτυχιακή εξεταστική θα διεξαχθεί για όσους φοιτητές έχουν ολοκληρώσει ή σχεδόν ολοκληρώσει την πτυχιακή τους εργασία. Η εξετεστική θα ερχίσει την δευτερά. Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να έρθουν σε επαφή με τους
επιβλέποντες καθηγητές τους για να συννενοηθούν και να δηλώσουν τα μαθήματα που χρωστάνε. Η επικοινωνία να γίνει απ το μαιλ της σχολής (mc***** κλπ).
δηλαδη οσοι εχουν κατω απο 8 [ή 10 δεν θυμαμαι το οριο για να παρεις διπλωματικη] μαθηματα ΚΑΙ οσοι την εχουν ξεκινησει-δουλεψει-ψιλοτελειωνουν?

αν εχεις δηλωσει διπλωματικη δλδ [και δεν την εχεις ξεκινησει μα μου σου του] ? δεν δικαιουσαι να δωσεις?
Πρεπει να ειναι σε τερματικο σταδιο.
Djpanos-4
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Tue Jun 15, 2010 1:56 pm

Re: Απόφαση για Έκτακτη Πτυχιακή Εξεταστική

Post by Djpanos-4 »

να και η ανακοινωση...

http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0911/e ... i_2011.pdf

θα μου πει κανεις τι θα πει: καταρχην αποδοχης ????
makis!!
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 40
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:22 pm

Re: Απόφαση για Έκτακτη Πτυχιακή Εξεταστική

Post by makis!! »

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ.......τι θα τους πειραζε να γινει πτυχιακη δυο εβδομαδες αντι για μια?????65 φοιτητες να υπαρχουν που να χρωστανε απο 1 διαφορετικο μαθημα μεταξυ τους,δηλαδη ολα τα μαθηματα...πως θα το βγαλουν το προγραμμα?μια ζωη GTP η Ελλαδαρα............ελπιζω να κατεβει κανα τετοιο ψηφισμα απο τα κομματα αυριο.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι θα αλλαξει αν απο μια εβδομαδα πτυχιακη γινει δυο?λιγο πιο νορμαλ τα πραγματα...
seitanalaman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 98
Joined: Sat Mar 06, 2010 6:05 pm

Re: Απόφαση για Έκτακτη Πτυχιακή Εξεταστική

Post by seitanalaman »

Djpanos-4 wrote:να και η ανακοινωση...

http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0911/e ... i_2011.pdf

θα μου πει κανεις τι θα πει: καταρχην αποδοχης ????
Λογικα οτι είναι στο τελειωτικο στάδιο η διπλωματικη....
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απόφαση για Έκτακτη Πτυχιακή Εξεταστική

Post by fentayeen »

seitanalaman wrote:
Djpanos-4 wrote:να και η ανακοινωση...

http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0911/e ... i_2011.pdf

θα μου πει κανεις τι θα πει: καταρχην αποδοχης ????
Λογικα οτι είναι στο τελειωτικο στάδιο η διπλωματικη....
βασικα δεν αναφερεται πουθενα μεσα στην ανακοινωση κατι τετοιο.
εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι να εχεις παρει διπλωματικη σε καποιον και να κανεις και μια αιτηση για τα μαθηματα που θα εξεταστεις.
σοου σιμπλ... ελπιζω
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Απόφαση για Έκτακτη Πτυχιακή Εξεταστική

Post by electron »

fentayeen wrote:
seitanalaman wrote:
Djpanos-4 wrote:να και η ανακοινωση...

http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0911/e ... i_2011.pdf

θα μου πει κανεις τι θα πει: καταρχην αποδοχης ????
Λογικα οτι είναι στο τελειωτικο στάδιο η διπλωματικη....
βασικα δεν αναφερεται πουθενα μεσα στην ανακοινωση κατι τετοιο.
εγω αυτο που καταλαβιανω ειναι να εχεις παρει διπλωματικη σε καποιον και να κανεις και μια αιτηση για τα μαθηματα που θα εξεταστεις.
σοου σιμπλ... ελπιζω
Δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο. Μιλησα με γνωστο μου ο οποιος εχει παρει διπλωματικη και δεν ειναι σε τερματικο σταδιο, αλλα ο επιβλεπων δεν στελνει οτι εγινε αποδεκτη, διοτι πολυ απλα δεν τελειωνει τωρα. Πρεπει να εισαι σε τελειωτικο σταδιο για να στειλει ο καθηγητης χαρτι στη γραμματεια οτι την αποδεχεται και δηλωνεις κι εσυ ταυτοχρονα τα μαθηματα που πρεπει να εξεταστεις.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”