Βιβλία....υπάρχουν!

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Βιβλία....υπάρχουν!

Post by castiel »

Image

Όλα δείχνουν ότι η σχολική χρονιά θα ξεκινήσει χωρίς βιβλία ενώ τα λεφτά των σχολικών επιτροπών δεν επαρκούν για φωτοτυπίες ή ακόμα περισσότερο για έκδοση... dvd, όπως ακούστηκε. Το αποτέλεσμα είναι οι γονείς να ψάχνουν πανικόβλητοι να βρουν βιβλία για τα παιδιά τους. Μάταια, αλλά όχι για όλους! Βλέπετε, την ώρα που συμβαίνουν αυτά σε κάθε φυσιολογικό κοινό θνητό, μια ανακοίνωση που διακινείται εντός του υπουργείου Παιδείας δείχνει ότι βιβλία υπάρχουν – αλλά μόνο για τα «δικά μας» παιδιά, δηλαδή αυτά των υπαλλήλων του υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Όπως προκύπτει από το έγγραφο, που φέρει ως ημερομηνία την 31η Αυγούστου, επειδή «τα σχολικά βιβλία θα χορηγηθούν με μεγάλη καθυστέρηση περίπου στο τέλος Σεπτεμβρίου και μετά», ενημερώνεται το υπαλληλικό προσωπικό ότι «όποιος από τους συναδέλφους ενδιαφέρεται να προμηθευτεί σχολικά βιβλία για τα παιδιά του» παρακαλείται να υποβάλει σχετική αίτηση στο γραφείο του συλλόγου των εργαζομένων.

Στην συνέχεια δίνονται και τα τηλέφωνα τεσσάρων υπαλλήλων, στους οποίους μπορούν να απευθύνονται οι υπόλοιποι συνάδελφοί τους για περισσότερες πληροφορίες. Κατά συνέπεια, όπως γίνεται αντιληπτό, βιβλία τελικά υπάρχουν, είναι όμως λίγα αλλά μπορούν να τα πάρουν κατά προτεραιότητα τα «δικά μας παιδιά», των γονέων δηλαδή που έχουν την τύχη να εργάζονται στο υπουργείο Παιδείας...

http://www.star.gr/ellada_kosmos/105758/

(και ένα σχόλιο από εμένα, πήγε η μητέρα μου σε βιβλιοπωλείο σήμερα και είδε πολλά αντίτυπα βιβλίων, ακόμα και από αυτά που θα διδαχτούν για πρώτη φορά στα σχολεία, δεν είναι δηλαδή παλιές κόπιες...)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Βιβλία....υπάρχουν!

Post by vAs »

Καμία εντύπωση. ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
lucarelli
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 32
Joined: Thu Jun 24, 2010 11:40 pm

Re: Βιβλία....υπάρχουν!

Post by lucarelli »

Μπορείς να το μεταφέρεις στο Πιο άχρηστο πόστ.
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Βιβλία....υπάρχουν!

Post by vAs »

lucarelli wrote:Μπορείς να το μεταφέρεις στο Πιο άχρηστο πόστ.
Ποιον απ τους 2 εννοείς?
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
lne
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 50
Joined: Sat May 29, 2010 3:05 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Βιβλία....υπάρχουν!

Post by lne »

Εντάξει! Απλά απαράδεκτο! Από τη μία τόσος ντόρος για τα βιβλία και από την άλλη τι ;
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Βιβλία....υπάρχουν!

Post by Adamaklas »

χααχχαχααχαχχα!! Ο πατερας μου και η μανα μου ειναι μαθηματικοι.
Σκεφτομαι, πως θα ηταν, σε μια ταξη των 30( τριαντα) και μαθητων, να ειμαι εγω, αντε και κανας αλλος μονο με βιβλια....

Μου θυμιζει το ανεκδοτο με το αμερικανακι και το Σοβιετακι.

( και το αχρηστο ποστ αυτην την στιγμη τελει υπο δικτατορια υψηλης πεζογραφιας, ευχαριστω)
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”