Παραιτείται ο πρύτανης του ΕΜΠ κ. Σιμόπουλος;

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Nad
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 65
Joined: Wed Nov 24, 2010 5:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραιτείται ο πρύτανης του ΕΜΠ κ. Σιμόπουλος;

Post by Nad »

trelomhxmhx wrote:αυτήν την "προσβλητική" ερώτηση μπορεί κάποιος να την αναπαράγει;

ή όλοι εδώ παπαγαλίζουν;

μπορεί να γράφουν μόνο όσοι ήταν μπροστά (εγώ δεν ήμουν γι' αυτό και ρωτάω)

Να αναπαραγουμε τον τροπο που εγινε η καταγγελια;;;;Δεν ειναι και ευκολο .Εγω νομιζω δεν εχει και σημασια αυτη η καταγγελια τωρα.

Σημασια εχει για εμενα το οτι με αφορμη ενα ασχετο γεγονος,αρχισαν (Χωρις να εχει βγει καμμια τετοια ανακοινωση απο την πρυτανεια) να διαδιδουν τα blogs και τα site οτι παραιτειται ο πρυτανης.Γιατι ετσι τους αρεσε ή γιατι δεν ειχαν τι να γραψουν ή γιατι ηθελαν να το παιξουν αποκλειστικοι,εγκαιροι και γαματοι.Οπως και να εχει παντως,γραμμενη την εχουν την εγκυροτητα. :geek:

http://www.ntua.gr/announcements/rector/an_16_9245.html
Last edited by Nad on Sun Aug 28, 2011 4:39 pm, edited 1 time in total.
Μία από τις χειρότερες αιτίες εχθρότητας είναι η λύσσα και η ποταπή επιθυμία να δεις να υποκύπτει αυτός που τολμάει να αντιστέκεται σε αυτό που σε συνθλίβει. Albert Camus.
User avatar
cgkr
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 427
Joined: Wed Jun 09, 2010 11:53 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Παραιτείται ο πρύτανης του ΕΜΠ κ. Σιμόπουλος;

Post by cgkr »

Nad, να ξέρουμε τουλάχιστον αν ήταν κάτι που λογικά προκάλεσε αντιδράσεις ή έψαχνε ευκαιρία ο Σιμόπουλος να σηκωθεί να φύγει...
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Παραιτείται ο πρύτανης του ΕΜΠ κ. Σιμόπουλος;

Post by EiRiNaKi »

Nad wrote:

Να αναπαραγουμε τον τροπο που εγινε η καταγγελια;;;;Δεν ειναι και ευκολο .Εγω νομιζω δεν εχει και σημασια αυτη η καταγγελια τωρα.
Γιατί δε μπορεί να αναπαραχθεί δλδ...? Αν όντως ειπώθηκε θα μαθευτεί, θα δημοσιοποιηθεί στα πρακτικά... Αν είναι να υπάρχουν τέτοιου είδους καταγγελίες μεταξύ φοιτητών και καθηγητών νομίζω κάθε συζήτηση και δράση πάει πίσω.
Nad
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 65
Joined: Wed Nov 24, 2010 5:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραιτείται ο πρύτανης του ΕΜΠ κ. Σιμόπουλος;

Post by Nad »

cgkr wrote:Nad, να ξέρουμε τουλάχιστον αν ήταν κάτι που λογικά προκάλεσε αντιδράσεις ή έψαχνε ευκαιρία ο Σιμόπουλος να σηκωθεί να φύγει...


Αφορμη για να σηκωθει να φυγει βρηκε απο αυτο ο πρυτανης.Και ο ιδιος δηλαδη οταν εφυγε απο την αιθουσα ελεγε οτι χρειαζοται ενα διαλειμμα.
Εχεις δικιο, αυτο δεν το διευκρινιζω σωστα!
Μία από τις χειρότερες αιτίες εχθρότητας είναι η λύσσα και η ποταπή επιθυμία να δεις να υποκύπτει αυτός που τολμάει να αντιστέκεται σε αυτό που σε συνθλίβει. Albert Camus.
Nad
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 65
Joined: Wed Nov 24, 2010 5:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραιτείται ο πρύτανης του ΕΜΠ κ. Σιμόπουλος;

Post by Nad »

EiRiNaKi wrote:
Nad wrote:

Να αναπαραγουμε τον τροπο που εγινε η καταγγελια;;;;Δεν ειναι και ευκολο .Εγω νομιζω δεν εχει και σημασια αυτη η καταγγελια τωρα.
Γιατί δε μπορεί να αναπαραχθεί δλδ...? Αν όντως ειπώθηκε θα μαθευτεί, θα δημοσιοποιηθεί στα πρακτικά... Αν είναι να υπάρχουν τέτοιου είδους καταγγελίες μεταξύ φοιτητών και καθηγητών νομίζω κάθε συζήτηση και δράση πάει πίσω.
Ναι στα πρακτικα υπαρχει αυτη η καταγγελια,απλα εγω δεν μπορω να την γραψω εδω.Αυτο εννοω.ισως μπορω να πω πως αυτη η κοπελα μιλουσε θεωρωντας οτι βρισκεται απεναντι σε ανθρωπους που κατι τετοιο οπως ο εκβιασμος εργαζομενου δεν θα ηταν κατι που θα τους αγγιζε και θα προκαλουσε προβληματισμο.Παντως ακομα και αυτο δεν ειναι αρκετο για να διακοπει η συνεδριαση.Οπως ειπα,αφορμη εψαχνε ο πρυτανης.

Και ναι,πρεπει να μας προβληματισει η καταγγελια.
Μία από τις χειρότερες αιτίες εχθρότητας είναι η λύσσα και η ποταπή επιθυμία να δεις να υποκύπτει αυτός που τολμάει να αντιστέκεται σε αυτό που σε συνθλίβει. Albert Camus.
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Παραιτείται ο πρύτανης του ΕΜΠ κ. Σιμόπουλος;

Post by EiRiNaKi »

Δε ξέρω αν η καταγγελία στέκει ή αν ειπώθηκε με το προσβλητικό τρόπο (αυτό δε δικαιολογείται με τπτ!!) αλλά ας μην δίνονται τέτοιες αφορμές γιατί το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να διακόπτουμε συγκλήτους και να δυναμιτίζονται οι συζητήσεις...
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: Παραιτείται ο πρύτανης του ΕΜΠ κ. Σιμόπουλος;

Post by giotis »

δεν ξέρω αν το λάβατε αλλά μου ήρθε αυτό με μαιλ
http://www.ntua.gr/announcements/genera ... asi_dp.pdf
δηλαδή τι τόόόόόόσο προσβλητικό έγινε που όλοι μιλάνε για αυτό κ κανείς δν το λέει. Μου θυμίζει όπως λέγανε οι γιαγιάδες τον έξω-από-δω είτε τον Ξέρεις Ποιος (Χάρη Πότερ)
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”