ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

νεύρα και γαύρο διαιτητή
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Doublecore »

Το ματς το εκλεψε απο τον Παναθηναικο ο βοηθος.Το γκολ ηταν ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ και οσοι λενε το αντιθετο ειναι απλα αναπηροι ή φορανε κοκκινα γυαλια...(πιο πιθανο το δευτερο μαλλον :P )

Οσον αφορα το ματς αυτο καθαυτο ηταν ενα ματς σουπα με ενα ημιχρονο για καθε ομαδα.Λιγες φασεις, κλασσικες ελληνικες οπαδικες καφριλες και απο ουσια τιποτα οπως καθε χρονο.Να τα βρασω τετοια ντερμπυ...
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
aekara21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 27
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by aekara21 »

Μαλλον ο Σισε τωρα καταλαβε τι σημαινει @@δημα.
User avatar
tzanakos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 305
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:16 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by tzanakos »

ρε τον καλυπτουν 4-5 παιχτες σιγουρα τον κατσουρανη.αυτο το off side ουτε ο μαρινακης δεν θα το σφυριζε.ασε που και το γκολ του τζεμπουρ παιζει να ειναι off side.ειναι ντροπη ολα οσα εγιναν σημερα τοσο με τη διαιτησια αλλα πολυ περισσοτερο με το ντου των οπαδων και τον τραμπουκισμο σε παιχτες του παναθηναικου.πηγαινετε πηδηξτε καμια γκομενα να ξεδωσετε ρε,που καθεστε και πλακωνεστε με τους εκατομμυριουχους επειδη φορανε αλλη φανελα απο ερυθρολευκη.περιμενω να δω τι τιμωρια θα φαει ο ολυμπιακος μετα τα σημερινα.με κανουν να ντρεπομαι που ειμαι ολυμπιακος
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by rest_in_pieces »

πουλάμε τον ραούλ μπράβο, και για αντάλαγμα δίνουμε τον ζαιρι, deal??
try katsaro pirouni
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by tsadreas »

Λοιπόν πριν από λίγο γύρισα από το γήπεδο και τώρα που είδα και τις φάσεις μπορώ να πω ότι έχω ξεκάθαρα άποψη για το ματς.

Στα αγωνιστικά: Από ένα ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα, πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία αν και ο Ολυμπιακός έκανε παραπάνω ευκαιρίες. Ραούλ Μπράβο αγόρι μου κάνε την χάρη σε εμάς και στον εαυτό σου και κόψε τη μπάλα.

Στα διαιτητικά: Ο τύπος είναι επικίνδυνος...Έπρεπε να είχε βγάλει τουλάχιστον 10 κάρτες και έβγαλε μόνο 2. Το 2ο γκολ του Παναθηναϊκού είναι πεντακάθαρο, δεν χωρά αμφιβολία, όπως και αυτό του Τζιμπούρ. Το πέναλτι δεν ξέρω κατά πόσο είναι, αλλά και να ήταν ο διαιτητής δεν μπορούσε να το δει με τίποτα, είχε ξεμείνει πίσω από προηγούμενη φάση, ο βοηθός δεν ξέρω γιατί δεν το είδε.

Καλά για τα επεισόδια στο τέλος δεν χρειάζεται να πω τίποτα....

Παρ'όλα αυτά το μεγαλύτερο λάθος του Παναθηναϊκού είναι ότι όπως έχει αποδείξει στο παρελθόν απ'όλη αυτή τη χρονιά θα θυμάται και θα διαμαρτύρεται για αυτό το ματς και θα ξεχάσει την απαράδεκτη εικόνα του σε όλη τη διάρκεια του Πρωταθλήματος
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by master »

Επιτρέψτε μου να εκφράσω και εγώ γνώμη.

Από τον Τοροσίδι υπάρχει καθαρό πέναλτυ και είναι προφανές, η μπάλα αλλάζει πορεία.

Το γκολ του Κατσουράνη μετράει, καθώς ενώ ισχύει ότι ανάμεσα στον τερματοφύλακα και στον επιθετικό πρέπει να υπάρχει ένας παίκτης, εδώ έχουμε τον Μοντέστο (και όχι τον παίκτη στο δοκάρι που πολλοί φωνάζουν).

Το γκολ του Τζεμπούρ μετράει, αυτός δεν είναι οφσάιντ και ο Πάντελιτς δεν επηρεάζει τη φάση ούτε το οπτικό πεδίο του Τζόρβα.

Έπρεπε να είχαν βγει οχτώ κίτρινες και ο Λέτο παρέα με τον Τοροσίδι από το ημίχρονο να είχαν πάει βόλτα.

Φιλικά, από έναν τρελό Ολυμπιακό.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by tsadreas »

Καλά οι δηλώσεις Μαρινάκη δεν υπάρχουν. Βαγγέλα δεν είσαι μόνο οπαδός είσαι και πρόεδρος....
User avatar
mitsaras
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 224
Joined: Sat Apr 10, 2010 7:57 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Location: Polytexneio FM!!! Naypigoi ston Aera!!!

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by mitsaras »

Καλησπέρα παιδιά! Ήμουν και γω στο γήπεδο σήμερα! οκ χάρηκα απίστευτα που νικησε ο ολυμπιακός, αλλά όταν γύρισα σπίτι και είδα τις αμφισβητούμενες φάσεις.....δυστυχώς...η διαιτησία ήταν τραγική και δεν μιλώ μονο για τα goal που επρεπε να μετρησουν(ΠΑΟ) η να μην μετρησουν(ΟΣΦΠ), αλλά και για άλλες φάσεις, στις οποιες ο διαιτητής έδινε π.χ. φαουλ ανάποδα, αουτ αντι για κορνερ, πραγματα ξεκαθαρα για οποιοδηποτε καθοταν στις κερκιδες εκτος απ τους 4 διαιτητες. θυμαμαι χαρακτηριστικα, καποια στιγμη βγηκε η μπαλα πλαγιο και διαιτητης κ εποπτης κοιτουσαν ο ενας τον αλλο για αρκετη ωρα χωρις να μπορουν να αποφασισουν σε ποιον θα δωσουν την μπαλα.

Κατα τα άλλα το τι κροτιδες πεσαν μεσα στο γηπεδο δε λεγεται. Αρκετες εφυγαν πραγματοποιωντας οριζοντια βολη (ρηψη με οπλο). Μαλιστα 2 φωτοβολιδες φυγαν προς αλλες θυρες (απ το πεταλο προς τις κεντρικες εξεδρες), ελπιζω να μη χτυπησε κανενας αθωος....

αθανατο ελληνικο ποδοσφαιρο.........
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά...
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

προσωπικά άμα ήμουν Ολυμπιακός απόψε θα ντρεπόμουν...

Το γκολ του Τζεμπούρ παιδιά είναι οφσάιντ λόγω πάντελιτς, ΤΕΛΟΣ.
Το Πέναλτυ είναι δύσκολο να το δεις με την πρώτη αλλά είναι καθαρό.
Και το γκολ του Κατσουράνη αρνούμαι να πιστέψω ότι ακυρώθηκε καταλάθως.

Φυσικά δεν θα ντρεπόμουν γιατί θα χα πάρει το ματς έτσι όπως το πήρα, αυτό συνεβαινε εξάλλου από το 2000 με διαλείμματακια, αλλά για αυτά που έγιναν μετά.

Προς έκπληξή μου βέβαια δεν περίμενα ότι ο Ολυμπιακός και διαιτητικά και...ηθικά ας πούμε θα φάει τέτοιο κράξιμο απ'όλους σχεδόν τους δημοσιογράφους που άκουσα (Φυσικά τα στραβά μάτια έκαναν οι βαμμένοι οι οποίοι ήταν απολαυστικό να τους ακούς).

Ο Βαγγέλας έριξε λεφτά φέτος και ο Ολυμπιακός ΕΠΡΕΠΕ να πάρει πρωτάθλημα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Όποιος Διαιτητής έδινε πέναλτυ στον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ τιμωρούνταν πάραυτα. Ο σκοπός απλώς, όπως και το μύνημα, "Φέτος ο Παναθηναικός δεν θα πάρει ούτε ένα σφύριγμα", όποτε αυτό δεν εφαρμοζόταν έπεφταν κεφάλια. Το άλλοθι της κακής εικόνας του ΠΑΟ (που όντως στην αρχή ήταν κάκιστη) εξελίχθηκε με τα τελευταία παιχνίδια σε καραμελίτσα. Ο ΠΑΟ ανέβαινε, ο Ολυμπιακός δεν έδειχνε ικανός να περάσει απο τούμπα και το θέμα ήταν απλό. Το τελειώνουμε από νωρίς, σιγουρεύουμε τα φράγκα και δεν μπλέκουμε σε περιπέτειες.

ΥΓ. Αυτό ο χοντρός πραγματικά είναι για κρέμασμα...Καληνύχτα ελληνικό ποδόσφαιρο...
Όπως είπε και ο Καρπετόπουλος "Απόψε μπήκαμε στην εποχή Μαρινάκη"

Ο νοών νοείτο, ο βαμμένος ας βελάζει
"Carry the projector and you'll be a moderator"
Post Reply

Return to “Αθλητικά”