Γ.Σ. Μηχανολόγων (Πέμπτη 09/12/2010)

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Πέμπτη 09/12/2010)

Post by EiRiNaKi »

το τί είναι απαρτία και άμα το ερμηνεύουμε καλά με βάση το καταστατικό είναι μεγάλη ιστορίααααα
User avatar
mariamech
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 200
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:00 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: Muddi kommt vom Land

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Πέμπτη 09/12/2010)

Post by mariamech »

HarisSukhoi wrote:
bloom2 wrote:Απ το πρωτο ετος στην τσιτα? Πως σας εχουν πεισει να μπειτε σε αυτο το τριπακι του ατελειωτου κυνηγιου της καρριερας? Χαλαρωστε και λιγο....Τα καλυτερα σας χρονια ειναι αυτα, ελεος.
Μια πλάκα κάναμε :P ...δεν νομίζω χρωστώντας της Μιχαλούς και νιώθοντας ότι ζεις παρασιτικά από τους γονείς σου, ότι δεν πας πουθενά, να είναι τα καλύτερα χρόνια. Είμαστε ακόμα νέοι και αφελείς, μην μας το χαλάτε έτσι ;) :P
Είστε όμως των άκρων τελικά :P ο ένας αναφέρεται στην υπερβολική απασχόληση με τη σχολή κι ο άλλος στην παντελή αδιαφορία. Ενδιάμεσο δεν υπάρχει;;;; :D
(σορρυ οφφ τοπικ)
"Hey, Johnny, what are you rebelling against?"
- "What've you got?"


Μάαααλιστα.
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Πέμπτη 09/12/2010)

Post by nikolas87 »

οι σημερινες σπουδες μας παρομοιαζονται με μια καρεκλα που εχει σπασμενο το ενα ποδι. κ εμεις ( γιατι ολοι εχουμε μεριδιο ευθυνης) κοιταμε πως θα σπασουμε και τα υπολοιπα ποδια της αγνοωντας το τι μας περιμενει. Με την αποχη απο τα εδρανα μας δεν κερδιζουμε απολυτως τπτ. μονο χανουμε. θα μου πειτε τα νεα μετρα μας εξεφτελιζουν. συμφωνω απολυτα. μα χρειαζεται αγωνας. κ παλι συμφωνω. δεν ειναι γονιμο ομως να στερουμε τη μορφωση σε παιδια που επιθυμουν να παρακολουθησουν τα μαθηματα τους. τουσ στερειται το δικαιωμα .
οποιοσ πραγματικα θελει να αγωνιστει ας το κανει προσωπικα. τελος απο ο,τι γνωριζω ο αγωνας απαιτει θυσιες , οπως οι εργαζομενοι χανουν το ημερομισθειο τουσ για να συμμετασχουν σε μια απεργια ετσι κ εμεισ ως φοιτητεσ εφοσον επιθυμουμε αποχη απο τα μαθηματα μασ ειμαστε ετιμοι να δεχθουμε και τις συνεπειες που οριζει ο νομος.
τι εννοω??? οταν γινεται συνελευση των καθηγητων για το τι μελλει γεννεσθαι με το εξαμηνο να μην απαιτουμε εξεταστικη κ μετα να ''' κορδοκαμαρωνουμε''''' ΄' ναι το κερδισαμε το εξαμηνο'''
μπορει να πλατυασα αλλα ηταν πραγματα που ηθελα να πω εδω και χρονια.
επιτελους ας νοιαστουμε για τη π.... τη σχολη μας .
με το τσιγαρο κ το φραπε στο χερι δεν αλλαζει η σχολη ποσο μαλλον η κοινωνια .
με ατομικη προοδο αναπτυσεται η κοινωνια μας !
User avatar
Killers_F.C
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Fri Jan 22, 2010 9:22 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Πέμπτη 09/12/2010)

Post by Killers_F.C »

anticapitalist wrote:
ShadowMech wrote:Το να μη γινονται συνελευσεις καθε βδομαδα ειναι χουντα ε?
Ενω το να μαζευονται υπογραφες για να γινει συνελευση που ουσιαστικα αναιρει αποφαση προηγουμενης συνελευσης ειναι δημοκρατια ε?
οοοκ whatever... Ο γαϊδαρος πεταει, και τον ειδα κιολας... Πιο ψηλα απ ολα τα πουλια...
Δηλαδη εχει βγει ενα αποτελεσμα προηγούμενης συνελευσης που σε συμφερει, και δεν θέλεις να γινει νεα συνελευση για να μην αναιρεθεί το αποτελεσμα της απο μια ενδεχόμενη νεα πλειοψηφια;;
Δηλαδη συναδελφε anticapitalis εχει βγει αποτελεσμα προηγουμενης συνελευσης που ΔΕΝ σε συμφερει και θελεις με οποιονδηποτε τροπο, (μαζευοντας αυτες τις ριμαδες τις υπογραφες, οπου μεχρι και εγω που δεν ανηκω σε καποια παραταξη μπορω να σου μαζεψω πολυ περισσοτερες για να μην γινει ασκοπα συνελευση), να αλλαξεις το αποτελεσμα την ημερα που πανε εκδρομη η δαπ και η πασπ....
Δηλαδη αμα μαζεψω και εγω υπογραφες να γινει αυριο συνελευση και αποφασιστει η σχολη να ειναι ανοιχτη με βαση τα λεγομενα σου θα ειμαι σωστος...Ε οχι φιλε μου δεν ειμαι σωστος...
Εγω και τοσοι αλλοι που δεν θελουμε καταληψη γιατι σεβομαστε το γεγονος οτι αποφασιστικε δημοκρατικα (δεν αναφερομαι για σημερα) η σχολη να ειναι κλειστη;
Απλως το να πονταρουν στο γεγονος οτι θα κερδισουν σιγουρα την συνελευση (σου εξηγησα γιατι) και να κανουν καταληψη για.....ωχ θυμισε μου γιατι δεν μου ερχετε....ειναι ΚΟΡΟϊΔΙΑ...

Αλλα ξερεις τι πιστευω; Δεν πιστευω πως καποιοι ειναι τοσο στενομυαλοι που πιστευουν οτι με την καταληψη των μηχανολογων θα φτιαξουν τα παντα γιατι αν το πας ετσι θα καναμε και συνελευσεις και τους υπολοιπους μηνες αφου τα προβληματα στην Ελλαδα δεν τελειωνουν ποτε...
Και επιτελους ας λεγονται πραγματα στη σχολη που αφορουν και τη σχολη μας....Ελεος πια!!!!!!!!!!
Ανουσιες συνελευσεις για την πουνε οι μεν στους δε...

Αν απο καθε συνελευση καθε σχολης αποφασιζονταν καποια ουσιωδη πραγματα που αφορουν την εκαστοτε σχολη οπως καλυτερο προγραμμα σπουδων,βελτιωση καποιων εργαστηριων κλπ κλπ, πιστευω πως τοτε η παιδεια θα παει μπροστα..Λιθαρακι λιθαρακι η καθε σχολη να βελτιωνεται μονη της....

Αλλα ξερω ολα αυτα οπως και τοσα καλα πραγματα που εχω διαβασει σε αυτο το φορουμ πηγαινουν χαμενα γιατι (αλλαζω λιγο τα λογια καποιου που το ανεφερε πιο πριν) : η οργανωμενη μετριοτητα εως και βλακεια μερικες φορες ορισμενων ειναι πιο δυνατη απο την εναλλακτικη ανοργανωτη γνωμη καποιων αλλων....
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Πέμπτη 09/12/2010)

Post by Spyrοs »

Το πλαίσιο που ψηφίστηκε στη σημερινή Γ.Σ.
Attachments
EAAK_9-12.jpg
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Πέμπτη 09/12/2010)

Post by Spyrοs »

Κλειδώνω αυτό το topic, η γενικότερη συζήτηση θα συνεχιστεί εδώ: http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.p ... 7&start=80 ώστε να συμμετέχουν όλοι :!:
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”