Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Fmech
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 39
Joined: Mon Mar 15, 2010 10:29 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Fmech »

Ε ναί ρε ποιά ιδεολογία τώρα, χαβαλέ κάνουμε, έτσι να περνά η ώρα ψηλέ
Novus ordo seclorum
xavales
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 64
Joined: Mon Oct 25, 2010 8:25 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by xavales »

Αν θες να σου μιλάνε σοβαρά να αφήσεις τις ειρωνείες για εκεί που σε παίρνει αλλιώς απλά θα σε γελοιοποιώ μέχρι να αφήσεις το υπεροπτικό στιλάκι...άκου κει στοχαστές....βλαχαδερό!
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Spyrοs »

Για μαζευτείτε λίγο.
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by ShadowMech »

xavales wrote:Αν θες να σου μιλάνε σοβαρά να αφήσεις τις ειρωνείες για εκεί που σε παίρνει αλλιώς απλά θα σε γελοιοποιώ μέχρι να αφήσεις το υπεροπτικό στιλάκι...άκου κει στοχαστές....βλαχαδερό!
Attention attention!
Socialy impaired member... :roll:

Θελεις να γνωριστειτε? Ετσι για να δω αν κ απο κοντα θα εχεις τα @@ να λες τις ιδιες μαλακιες... Αντε με ολα τα αναπηρα εδω μεσα... Βρηκαν ενα πληκτρολογιο κ νομιζουν θα γαμησουν το συμπαν... Αϊντε!
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
anticapitalist
Captain
Captain
Posts: 104
Joined: Wed Oct 27, 2010 1:26 am
Σχολή: Πολιτικός
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by anticapitalist »

Εννοείται πως θα τα έχει τα @@. Και τρια κιλά ακόμα για καβάτζα. :D :D :D :D :D :D :D :D

Δεν είναι δυνατόν το τυπάκι να γράφει:
Ε ναί ρε ποιά ιδεολογία τώρα, χαβαλέ κάνουμε, έτσι να περνά η ώρα
οχι πες μου δλδ...
«Το μεγαλύτερο επίτευγμα είναι το να είσαι ο εαυτός σου μέσα σ' έναν κόσμο που προσπαθεί διαρκώς να σε κάνει κάτι άλλο».

Ralph Waldo Emerson
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by ShadowMech »

Μα ειναι απαραδεκτος... Πως μετα να μη προκαλεσει την οργη του θεου keyboard? :twisted:
:D :D :D :D
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Kitharistas »

ShadowMech wrote:Μα ειναι απαραδεκτος... Πως μετα να μη προκαλεσει την οργη του θεου keyboard? :twisted:
:D :D :D :D
Λιώνω Bill!!! :lol: :lol: :lol:
Rock on buddies...
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Sopas »

προς όλα τα κομματόσκυλα.... Σηκωθείτε φύγετε από τις σχολές.....Αναπνέετε το οξυγόνο μας....και μας χαλάτε και την αισθητική....Δεν το λέω με αφορμή κάποιο ποστ αλλά
Όποιος νοιώσει θιγμένος ας μου απαντήσει αναλόγως
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by sid »

xavales wrote:Αν θες να σου μιλάνε σοβαρά να αφήσεις τις ειρωνείες για εκεί που σε παίρνει αλλιώς απλά θα σε γελοιοποιώ μέχρι να αφήσεις το υπεροπτικό στιλάκι...άκου κει στοχαστές....βλαχαδερό!
θέλει ο εακκίτης να κρυφτεί και η χαρά δεν τον αφήνει :lol:
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Fmech
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 39
Joined: Mon Mar 15, 2010 10:29 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Γιατί κλειδώθηκε το τόπικ Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)?

Post by Fmech »

Απ' ότι φαίνεται έχασα επεισοδιάκια..Ενίσταμαι που κλειδώθηκε το τόπικ πρωτού προλάβω να απαντήσω, βέβαια σε τέτοιο πόστ τι να απαντήσω θα μου πεις? Εκεί θα συμφωνήσω με τον moderator και δεν επιθυμώ να δώσω άλλη διάσταση ειδικά με όρους βλαχαδερό ή οτιδήποτε άλλο μου κατέβαινε στο μυαλό χειρότερο ως απάντηση, δεν θα ήθελα να ρίξω και άλλο το επίπεδο άλλωστε.

Το θέμα όμως που επιθυμώ να τονίσω είναι οτι σε αυτό το φόρουμ έχουμε την ελευθερία να υποστηρίζουμαι την άποψη μας και αυτή να ακούγεται απο όλους ασχέτως αν κάποιοι διαφωνούν. Έπειτα το γεγονός οτι κάποιος μπορεί να μη θέλει να μπλέξει σε περεταίρω πολιτικοκοινωνική συζήτηση αλλά να περάσει στο διαταύτα δεν θα έπρεπε να τον στιγματίζει ως άνθρωπο χωρίς ιδεολογία. Αλλά ακόμα και αυτή την άποψη θα την σεβαστώ, όπως και έκανα και το προσπέρασα με ένα ειρωνικό-χαλαρό σχόλιο για να τελειώσει εκεί.

Η ειρωνία τώρα και η καυστικότητα είναι τρόπος αποδεκτός έκφρασης μιας άποψης στην όποια ο αντίλογος μπορεί να απαντήσει επίσης με διάθεση ειρωνίας αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί να περάσει σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς του στύλ όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Παντού λοιπόν υπάρχουν ειρωνικοί ομιλητές και αν κάπου φίλε anticapitalist σου φάνηκε να έχω ιδιαίτερο ύφος λυπάμαι αν σε έθιξα όντως με τον τόνο μου, δεν το ήθελα και δεν το περίμενα κιόλας. Και ο Λαζόπουλος στη τηλεόραση ειρωνικός είναι, κρίνει και εκφράζει την άποψή του αλλά μιλάει για τον εαυτό του και ποτέ δεν έχει επιτεθεί προσωπικά με χαρακτηρισμούς.

Κατά την άποψή μου και χωρίς να γνωρίζω καλύτερα από τους moderator ένα ban άξιζε το πόστ, και αν ήμουν τόσο χαζός και ανταπαντούσα επιθετικά στο xavale ban και το δικό μου και κλείδωμα του τόπικ. Ξεκίνησα αυτό το τόπικ για να τονίσω περί ελευθερίας της έκφρασης και προφανώς να έχω μια ευκαιρία να απαντήσω και εγώ εφόσον κλειδώθηκε το άλλο..Το τι θα το κάνετε δεν γνωρίζω αν θέλετε μεταφέρεται το πόστ στο κλειδωμένο και σβήστε αυτό..
Novus ordo seclorum
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”