Υπόδειξη ύλης μαθημάτων πρώτου έτους 2023-2024 για κατακτήριες.

Post Reply
tns
Private
Private
Posts: 1
Joined: Wed Jul 17, 2024 12:47 am
Σχολή: Μεταπτυχιακός
Gender: Male

Υπόδειξη ύλης μαθημάτων πρώτου έτους 2023-2024 για κατακτήριες.

Post by tns »

Καλησπέρα σας, είμαι διπλωματούχος μηχανικός του Πολυτεχνείου Κρήτης και ολοκληρώνω το master μου στο ΕΜΠ. Θα ήθελα να δώσω κατακτήριες για την ΣΑΤΜ. Ωστόσο σύμφωνα με την προκύρηξη αναγράφονται τα εξής:

η επιλογή των υποψηφίων προς κατάταξη πτυχιούχων θα γίνει μετά από εξέταση σε τρία μαθήματα ως εξής:
 Μαθηματική Ανάλυση (1ου εξαμ.)
 Γραμμική Άλγεβρα (1ου εξαμ.)
 Φυσική Ι (Μηχανική) (1ου εξαμ)
Το εξάμηνο κατάταξης, των επιτυχόντων στη Σχολή ορίζεται από τα αρμόδια όργανα της Σχολής και δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 5ου εξαμήνου, με υποχρέωση παρακολούθησης ορισμένων μαθημάτων από προηγούμενα εξάμηνα, μετά από εισήγηση της Επιτροπής Προπτυχιακών Σπουδών της Σχολής και θα ανακοινώνονται ξεχωριστά στον κάθε επιτυχόντα. Ως εξεταστέα ύλη για τα παραπάνω μαθήματα θεωρείται εκείνη που διδάχθηκε στα αντίστοιχα εξάμηνα σπουδών του προηγούμενου ακαδ. έτους, περιέχεται στον Οδηγό Σπουδών της ΣΑΤΜ ακαδ. έτους 2024-2025


Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που μπορεί να με κατατοπίσει τι ακριβώς κάνατε ή έστω να έχει ανεβάσει κάποια θέματα από αυτά τα μαθήματα ώστε να δω τι παίζει με την ύλη; παρότι έχει ανεβάσει την ύλη η σχολή είναι η γενική ύλη των μαθημάτων που αναγράφεται στο πρόγραμμα σπουδών, επειδή δεν προτίθεμαι να πάω σε φροντιστήριο και θέλω να το προσπαθήσω μόνος μου. Αν υπάρχει μια υπόδειξη θα ήμουν υπόχρεος.

Με συναδελφική εκτίμηση!!!
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Τοπογράφων”